Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / podivny stav Turrise [zpusobeny chybou v openelec -vyreseno]
- - Od jro Dne 2015-01-05 23:29 Upraveno 2015-01-05 23:32
Turris se mi dostal do nejakeho divneho stavu  - behem kopirovani asi 2GB uvnitr site (pres wifi) se spojeni prerusilo, Turris/internet se na chvili odmlcel (nevim, jestli to byl restart nebo ne) - a od te doby se chova divne. Nejak ted vecer nejsem schopny systematicky sepsat co mu je, ale
- nektera zarizeni dostanou IP, ale nedostanou se na internet ani se na ne nejde dostat z jinych zarizeni v domaci siti
- nektera zarizeni ani nedostanou IP
- nektera zarizeni se chovaji normalne
tohle plati jen pro zarizeni pripojena na drate, zarizeni na wifi vypadaji ok, krome toho, ze se neda dostat z jednoho na druhe (tj 2 PC, obe na UTP, obe internet ok, IP adresy maji spravne, ale z jednoho nepingnu na druhu). Z turrise spravne pingnu na vsechna zarizeni, ktera dostala IP adresu - i kdyz mezi temi 2 zarizenimi mezi sebou pingnout nejde
ted pozor: po restartu se chovani nekterych zarizeni zmeni, jina systematicky zustavaji pri starem.
Navic konektory u vsech zivych UTP konektoru blikaji pravidelne asi 2x za sekundu - bez ohledu na realny provoz (tj i kdyz je na tom konektoru pripojene normalne fungujici zarizeni!)

Jsem z toho nejaky zmateny, docela mi to vadi (mam nejaka zarizeni, ktera by se mela pravidelne hlasit a ted nevim jestli pripadny vypadek bude kvuli tem zarizenim nebo kvuli Turrisu) + mi nefunguje pevna linka, vracet se do tovarniho nastaveni takhle pozde nechci (je to na hodinu) .... tusite prosim nekdo, kde muze byt zavada? Nejsem si vedomy zadne neobvykle aktivity, snad krome toho kopirovani vetsiho souboru mezi 2 zarizenimi ...
Nadřazený - - Od tr3027 Dne 2015-01-06 11:26
Stalo se mi něco podobného na mém TPLinku. Router přestal jednoduše propouštět ARP. Tedy on propouštěl, ale jen dotazy. Odpovědi pouze občas. Tvářilo se to stejně. Zařízení mezi sebou většinou nekomunikovala. Router se všemi, komu přiřadil   IP z DHCP, komunikoval bez problémů. Stačilo ovšem nekomunikujícím zařízením přidat ARP záznam ručně a už běhala data jak zběsilá. WiFi problémy také netrpěla. V něm případě nepomohla ovšem ani reinstalace, ani upgrade na novější verzi openwrt ani downgrade na verzi starší. Originální firmware jsem nezkoušel - a spokojil se s domněnkou, že se jedná o nějaký HW problém...
Nadřazený - Od jro Dne 2015-01-06 19:31
hm ... dik za info
Mi se pres den Turris opravil sam, ani jsem nemusel vracet tovarni nastaveni - teda nemam odvahu/cas ho restartovat :) Pritom rano to jeste bylo stejne obskurni ....
Tak uvidim.
- - Od jro Dne 2015-01-10 23:36
fakt s tim ma problem a obavam se, ze budu potrebovat radu nekoho zdatnejsiho - od posledne se situace nekolikrat opakovala, vratil jsem teda Turris do tovarniho nastaveni. Na cistem Turrisu jsem nakonfiguroval pouze WAN/LAN a DHCP rezervace pro LAN (potrebuji pro interni komunikaci)

Co se mi deje
- jedno zarizeni neni na vnitrni siti dostupne nikdy (a zrovna voip adapter !, tj jsme bez telefonu)
- ostatni zarizeni pripojena kabelem se nekdy nepripoji na internet/nejsou dostupna, po restartu jsou ok
- v seznamu rozdanych IP adres vidim systematicky pouzitou 1 rezervace zarizeni (tj pridelenou IP), ktere bezpecne nebylo uz dlouho zapnute (neni ani v CR :)
- LAN ledky na Turrisu neobvykle pravidelne blikaji: https://www.youtube.com/watch?v=9YCYNG9XZfU (zleva WAN blika normalne, LAN 1 je nezapojene, potom LAN2-5 blikaji nesmyslne synchronizovane, dalsi WLAN uz zase vypada ok, posledni je napajeni)
- prehazovani kabelu mezi LAN1-5 nic nemeni (krome toho, ktere LED blikaji)
- zarizeni na wifi se zdaji byt ok
- kdyz experimentalne vyhazu DHCP rezervace (i kdyz ty fungovaly ok), tak se nic nezmeni

kdyz jsem se podival na ARP (kterym az tam moc nerozumim), tak Turris se pro nedostupna zarizeni snazi vytvorit zaznamy - ip n pro danou (problemovou) IP adresu strida
10.0.0.2 dev br-lan lladdr 00:0e:08:cb:4e:48 DELAY
10.0.0.2 dev br-lan lladdr 00:0e:08:cb:4e:48 REACHABLE
10.0.0.2 dev br-lan lladdr 00:0e:08:cb:4e:48 PROBE
a asi dalsi, ale hlavne
10.0.0.2 dev br-lan  FAILED

rucni pridani nepomuze - Turris spravne(?) rve, ze to je duplikace

V zasade to vypada, ze Turris je ok a nektere moje domaci zarizeni se pokazila ... ale nejak mi neprijde mozne, ze by se mi najednou pokazilo nekolik zarizeni najednou a to jeste tak, ze se obcas chyti a funguji zase ok. Navic to podivne blikani Turrise a pridelovani IP rezervaci, ktere po nem nikdo nechce. mimochodem, DHCP podle tabulky rezervaci prideli IP i zarizenim, ktere potom maji rozbitou ARP tabulku, tj nefunguji

...tohle je asi prilis dlouhe esej na cteni pro ostatni, ale mi uz z toho fakt hrabe :) Zkusim jeste vsechna zarizeni pripojit na stary router, ale to asi az za tyden :(
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-01-11 10:50
To pravidelné blikání všech LAN portů může znamenat, že LAN je plná broadcastů, nebo je v ní smyčka. Doporučuji všechna LAN zařízení odpojit a postupně připojovat. Až se zase LAN ledky rozblikají, podívejte se, co běhá na rozhraní br-lan:


# tcpdump -npi br-lan not host <IP adresa stroje, ze kterého se k turrisu připojujete>
Nadřazený - Od jro Dne 2015-01-11 11:43
dekuji !
pro zajimavost: kolem 1h rano jsem nechal celou sit v rozvalu, jen jsem vypnul nejaka zarizeni (nefunkcni voip adapter, tv, notebook a pocitac s novou verzi openelec/kodi) ... a rano vsechno bezelo vsechno jak ma, vcetne voip !
tcpdump ted nedava nic pozreleho, dokonce i ledky blikaji jak maji, tj primerene nahodne - chapu spravne, ze je mozne, ze nejake z mych domacich zarizeni se zrejme nechova korektne a zahlti LAN broadcasty, coz bych mohl zjistit nejakym opakujicim se zaznamem v tcpdump jakmile tahle situace nastane? (bohuzel/bohudik na par dni odjizdim - doma to nejak budou muset prezit se soucasnym stavem :)
- - Od jro Dne 2015-01-14 17:04
mozna jsem na to prisel - problem zrejme dela nova verze Openelec.tv (klon Kodi aka XBMC) - tcpdump vraci stovky az tisice tehle radku

16:36:22.652256 IP6 fe80::d227:88ff:fec6:4451.54251 > ff02::1:2.547: dhcp6 solicit

kazdou vterinu ! Pricemz tahle IPv6 je prave openelec (na coz jsem prisel tak, ze kdyz jsem openelec vypnul, tak neslo pingat). Zda se, ze pomohlo na openelec zakazat ipv6 .... ovsem pokud by mi nekdo objasnil hlubsi priciny tohoto excesu, tak bych byl rad - nemyslim, ze by v openelec byl az takovy bug, na to by prece prisli ... ?
(jinak ipv6 aktualne vubec nepouzivam, wan6 je dole)
Nadřazený - - Od jro Dne 2015-01-14 21:26
... takze to je znama chyba tehle verze openelec, ktera bude opravena. Az je mi trapne, ze jsem podezrival Turris :)
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2015-01-14 21:51
Já mám Openelec Kodi na Raspberry Pi, IPv6 mám zapnutou a zatím žádné problémy nepozoruju.
Vypozoroval jste nějaké další souvislosti?
Nadřazený - Od jro Dne 2015-01-15 09:34
Asi je vsechno popsane v odkazu od O. Caletky, na RPi taky zadny problem nepozoruji (mam dalsi instalaci openelec na RPi). Uvidim s dalsim releasem, pry to bude ok
Diky za rady!
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-01-15 09:07
Pro ostatní přidávám odkaz na uvedenou chybu OpenELEC.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / podivny stav Turrise [zpusobeny chybou v openelec -vyreseno]

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill