Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Pokles napětí v síti
- - Od Kuba721 Dne 2015-01-10 21:02
Dnes jsem dvakrát zaznamenal pokles napětí v síti, při obou poklesech se vypnula většina elektrospotřebičů, ale mile mě překvapilo, že se, podle uptime, nerestartoval router. Čemu nebo komu za to vděčím? Kondenzátorům ve zdroji?
# uptime
21:00:58 up 45 days,  9:48,  load average: 0.40, 0.58, 0.66
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-01-12 13:01
Spínané zdroje často fungují až někam ke 100 V napětí na "primáru", což je myslím případ i toho zdroje, který je u Turrisu. Pokud tedy šlo o nějaký výraznější pokles síťového napětí (> 10 %, které jsou standardní povolená odchylka), ale nedošlo k úplnému výpadku napájení, zdroj u Turrisu s tím nejspíš neměl problém. Při úplné ztrátě napájení jsou kondenzátory schopny udržet stálé výstupní napětí možná po pár desetin vteřiny.
Nadřazený - Od Eskymák (>) Dne 2015-01-20 08:51
Stalo se mi něco podobného, při větším doběru pokleslo napětí až někam k 200V. Situace byla taková, že jsem mohl otáčením knoflíku na sporáku regulovat jas žárovek v bytě. :lol: Pak taky zdroj Turrise přežil i nějaké přepětí, které asi taky nebylo úplně v normě. Oba jevy doprovázely odchod distribučního transformátoru. (do křemíkového nebe asi nešel)

Turris je navíc v podstatě nejdražší spotřebič v domácnosti hned po počítači samotném.
- Od Franta OK2WF Dne 2015-02-09 22:41
Osobně jsem musel použít záložní zdroj přestěhoval jsem se na vesnici a neustále se zařízení sekalo teď jedu cca týden na záložáku a zatím je pokoj
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Pokles napětí v síti

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill