Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Buil Balicku
- - Od David K. Dne 2015-01-13 19:03
Dobry den,

rad bych pouzil nginx s rtmp modulem (v repozitari je jen nginx bez rtmp), bohuzel toto jsem nikdy neresil a plavu v tom. Mohl by nekdo napsat navod pro "hloupe" jak na to? Chapu ze na to asi nejspis budu potrebovat linux ktery vyresim ve virtualu, bohuzel ani tam se mi to nedarilo. Zaseknul sem se u prikazu make.

Dekuji vsem kteri se mi pokusi tu problematiku pochopit, pripadne napisi navod pro blbe.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-01-13 19:43
Obávám se, že pokud nemáte aspoň rámcovou představu o tom, jak fungují kompilace na linuxových systémech, asi vám není pomoci. Postup není ani jednoduchý, ani univerzálně použitelný, ani stoprocentně spolehlivý.

Nicméně začít číst můžete v dokumentaci buldrootu. Vaše editace pak bude zřejmě směřovat do Makefile balíčku z TurrisOS, nebo z upstreamu.
Nadřazený - Od David K. Dne 2015-01-22 14:31 Upraveno 2015-01-22 14:54
Dekuji Ondreji za navedeni k cili. Castecne se mi vedlo, balicek sem zcompiloval uspesne. Bohuzel mi nejde nainstalovat.

Chyba je:
root@turris:~# opkg install /mnt/nas/nginx_1.4.4-1_mpc85xx.ipk
Installing nginx (1.4.4-1) to root...
Configuring nginx.
//usr/lib/opkg/info/nginx.postinst: line 4: default_postinst: not found
Collected errors:
* pkg_run_script: package "nginx" postinst script returned status 127.
* opkg_configure: nginx.postinst returned 127.


Pocitam ze onen postinst ma by script obsazen v balicku a ten vypada takto:
#!/bin/sh
[ "${IPKG_NO_SCRIPT}" = "1" ] && exit 0
. ${IPKG_INSTROOT}/lib/functions.sh
default_postinst $0 $@


function.sh je cast openwrt kterou sem urcite nemenil. Netusite kde by mohla byt chyba? Pripadne este jedna otazka je "bezne" ze makefile ktere jsou na internetu dostupne jsou spatne napsane? Konkretne u nginx je uplne nefunkcni a dlouho me to zdrzovalo nez sem sem se rozhordnul poradne zacist.

Edit: jen abych teda byl konkretni tak muj balicek na navic dva scripty v sobe postinst a perm ktery s sobe ma:
#!/bin/sh
. ${IPKG_INSTROOT}/lib/functions.sh
default_prerm $0 $@

Takze otazka asi je jestli tyto sciprty muzu z balicku odstranit a nic se nestane.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Buil Balicku

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill