Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / OVPN + MAJORDOMO - LuCi - chyba (0644 zkouseno)
- - Od Lukáš Snášel Dne 2015-01-31 21:00 Upraveno 2015-01-31 21:37
Dobrý den,
    rád bych vás touto cestou požádal o pomoc.
Dnes se mi po každodenním plánovaném restartu nějakým způsobem bloknul přístup do LuCi nastavení OVPN a také MAJORDOMO.
Ostatní funkce routeru jsou OK. Dokonce to VPN i tak funguje, jen se nedostanu do nastavení skrze LuCi. Majordomo sem zkoušel odinstalovat, smazat mu cache, restart routeru i přímo
odpojení od sítě. OpenVPN je pod položkou služby. Majordomo je pod položkou Statistiky.
Kliknu na jedno nebo na druhé a chyba.
Byl by mě tu někdo ochoten poradit co s tím dělat ???

Podotýkám že forum sem prohledal zkoušel sem      chmod 644 /etc/config/luci_statistics
(luci_statistics se mi i podle kontroly primo ve WinSCP ukazuje s pravy 0644)
Bez výsledku :-(

Výpis chyb je následující :

majordomo mě hlásí toto :

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute firstchild dispatcher target for entry '/admin/statistics/majordomo'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics/majordomo/overview'.
The called action terminated with an exception:
/usr/share/lcollect/lua/majordomo_lib.lua:295: table index is nil
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

openvpn mě hlásí toto :

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute cbi dispatcher target for entry '/admin/services/openvpn'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:334: Unable to read UCI data: openvpn
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-02-01 10:06
Hledal bych příčinu v konfiguračních souborech

/etc/config/majordomo − podobná chyba se mi objevovala, když jsem měl v souboru osiřelé řádky config static_name
/etc/config/openvpn − tam to zkuste metodou pokusu a omylu ☺
Nadřazený - - Od Lukáš Snášel Dne 2015-02-01 10:21
Dobrý den pane Caletko,
    děkuji moc za radu.
V tom prvním případě jste se skutečně "strefil na výbornou"
Majordomo už šlape, smáznul sem dá se říci všechny položky obsahující   config static_name a ihned se to rozběhlo.
Ty mě tolik nebolí dají se velmi snadno obnovit dle scriptu který uvedl JFila :-)
Ale u toho OVPN vůbec netuším kde by chyba mohla být :

obsah toho souboru je následující :

config 'openvpn' 'openvpn'
  option 'enable' '1'
  option 'port' '1194'
  option 'proto' 'udp'
  option 'dev' 'tap0'
  option 'tls_server' '1'
  option 'ca' '/etc/easy-rsa/keys/ca.crt'
  option 'cert' '/etc/easy-rsa/keys/server.crt'
  option 'key' '/etc/easy-rsa/keys/server.key'
  option 'dh' '/etc/easy-rsa/keys/dh2048.pem'
  option 'keepalive' '10 120'
  option 'comp_lzo' 'yes'
  option 'persist_key' '1'
  option 'persist_tun' '1'
  option 'status' '/var/log/openvpn-status.log'
  option 'verb' '3'
  option 'server-bridge' '192.168.2.1 255.255.255.0'

Jak říkám, funguje, jen se nedostanu do nastavení, což nechápu proč.
V této konfiguraci se zase až tolik nevyznám.
Rád bych si tedy nechal případně poradit co by dle vás asi mohlo vadit.

Případně kdyby sem někdo třeba nahodil svůj config se kterým to nezlobí, měl bych alespoň možnost srovnání, takto vůbec netuším.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-02-01 10:37
Já se přiznám, že ani nemůžu najít konfiguraci OpenVPN v LuCI. Ani takový balíček (luci-app-openvpn) nevidím v dostupných. Když vám VPN funguje, je nějaký důvod se do nastavování dostávat? ☺
Nadřazený - - Od Lukáš Snášel Dne 2015-02-01 10:42
Je to balíček     luci-app-openvpn,   související je  openvpn-easy-rsa   a    openvpn-openssl

Všechny tyto jsou u mne viditelné jako dostupné balíčky a mám je všechny nainstalován

Ano VPN funguje, ale rád bych trošku pochopil co se stalo a co tomu vadí, přiznám se že je pro mne příjemější si nastavení "naklikat" :-D
Vím že za to mne tu spousta lidí bude kamenovat, ale je to tak.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-02-01 10:50 Hlasů 1
Ano, tak přesně tenhle balíček (už) v Turrisu není dostupný. A nejen v Turrisu, ale i v aktuálním OpenWRT. Zřejmě jde tedy o nějaký pozůstatek ze staré verze LuCI, který se později rozbil a nikdo ho dosud neopravil. To bude taky zřejmě důvod, proč při pokusu o jeho použití vidíte chyby.

Nezbývá vám tedy než si nastavení konfigurovat ručně.
Nadřazený - - Od Lukáš Snášel Dne 2015-02-01 10:56
Aha, tak to mne nenapadlo. Díky za informaci.
Jen mne mate že mě ho stále Turris ukazuje jako dostupný.
Nevím, tolik se v tom zase nevyznám. Snažil sem se jen o pochopení podstaty problému.
Máte pravdu, hlavně že to funguje, třeba se časem naskytne nějaká jeho jiná alternativa pro LuCi. :-)
V každém případě vám děkuji za pomoc a přeji krásný zbytek víkendu.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-02-01 11:28 Hlasů 1
Myslím, že balíček luci-app-openvpn zmizí v momentě, kdy jej odinstalujete. Skutečně si matně pamatuju, že takový balíček v Turrisu dostupný byl, v té době jste ho nejspíš nainstaloval. A protože se instaloval ručně, nevšímají si ho automatické aktualizace a tak přežil až dodnes. V repozitářích na webu už ale vidět není.
Nadřazený - Od Lukáš Snášel Dne 2015-02-01 11:37
Jen pro potvrzení, je to přesně jak píšete.
Balíček je odinstalován a již po něm není ani vidu ani slechu.

Ještě jednou děkuji.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / OVPN + MAJORDOMO - LuCi - chyba (0644 zkouseno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill