Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Trvání restartu
- - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-02-17 20:22
Ahoj všem,

od restartu uplynulo 60 minut a na routeru pořád svítí bílé diody, net i síť jsou nedostupné - restart ještě nebyl dokončen.

Mám ještě čekat, nebo to "vytáhnout ze zdi" :yell:

Díky
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2015-02-17 20:33
Restarty jsou 2 (nebo v mém případě byli) a mezi restarty router neodpovídal, "je možné že stále stahuje aktualizace pro druhou vlnu...." to je ale jen moje spekulace
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-02-17 20:40
Díky za reakci,
WAN lehce poblikává, nechám to ještě hodinu a pak mu dám blackout :wink:
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-02-18 15:40
Podařilo se Vám problém s aktualizací nakonec vyřešit?
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-02-18 17:31
Dobrý den,

kolem 22:00 jsem router odpojil od napájení, protože pořád svítili všechny diody až na poblikávání WANu. Po obnovení napájení se stav routeru i ledek ale nezměnil, čekal jsem ještě asi hodinu a pak "s tužkou v zubech" obnovil tovární nastavení. Ten byl delší než obvykle, ale PC dostalo IP, síť fungovala a internet taky. Až po třech restartech (vyžadovaných Forisem) začali normálně blikat diody a teď se jeví vše OK. Jestli odesílám data či ne, zjistím zítra. Jestli ale vše proběhlo v pořádku při takovémto UP-RES-UPDATEu nevím. Nemám ještě za tohoto stavu (OS 2.0) provést tovární nastavení?
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2015-02-20 18:02
Po update se nám Turris občas z neznámých důvodů sám zrestartuje, zatím jsem to zaregistroval každý den. Netušíte, kde může být problém? Nejdříve přestane fungovat WAN a poté se provede restart. Napadlo mě dočasně přesměrovat log a čekat.
Nadřazený - - Od d1n Dne 2015-03-21 21:57 Upraveno 2015-03-21 22:00
takze nejsem sam..mam totiz uplne stejny problem. samovolne restarty denne v random cas, nevim kde je nadefinovano (jestli logrotate nebo syslog-ng nebo nekde v rc.d), ale po rebootu zacinaji messages odznova a nejsou tam ty stare. proc?

uz jsem zkousel nekolikrat reset do tovarniho nastaveni, zmenit frekvenci CPU (abych vyloucil thermal shutdown) ale nic nepomohlo..
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-03-23 14:11
Dobrý den

V základním nastavení se logy ukládají jen do ramdisku (jednak kvůli velikosti flash paměti a jednak kvůli jejímu opotřebení). Tedy nepřežijí restart.
Nadřazený - Od milanroubal (>) Dne 2015-03-24 10:39
ja kdyz jsem resil problem s restartem (byl to nainstalovany balicek pro cryptodev), tak jsem do routeru vlozim microSD kartu a provedl jsem
mount /dev/mmcblk1p1 /var/log
po restartu pak byly vsechny logy na te microSD karte
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Trvání restartu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill