Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Foris - nelze Stáhnout zálohu konfigurace
- - Od LK Dne 2015-02-17 22:19
Nefunkcnost jsem zjistil cca pred tydnem, po upgrade na verzi 2.0 problem stale pretrvava...
Po kliknuti na "Stáhnout zálohu konfigurace" se zobrazi:

Error: 404 Not Found

Sorry, the requested URL 'http://192.168.1.1/config/maintenance/action/config-backup' caused an error:

File does not exist.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-02-18 15:39
Můžete prosím zkusit na konzoli spustit příkaz sh -x /usr/bin/nuci-helper-config-backup? Výstup by měl vypadat nějak tak, jak vidíte níže, pokud ne, je něco špatně – v tom případě ho prosím zašlete (pozor, ten blok, který jsem vynechal, obsahuje i hesla k Wi-Fi a další citlivé údaje, které mohou v konfiguračních souborech být).
root@turris:~# sh -x /usr/bin/nuci-helper-config-backup
+ set -e
+ DIR=/tmp/backup-6648
+ SRC=/etc/config
+ [  ]
+ mkdir -p /tmp/backup-6648/etc
+ trap rm -rf "$DIR" EXIT INT QUIT TERM ABRT
+ cd /tmp/backup-6648/etc
+ cp -r /etc/config config
+ cd ..
+ uci -c /tmp/backup-6648/etc/config delete foris.auth.password
+ uci -c /tmp/backup-6648/etc/config commit
+ + base64
tar c etc/config
+ bzip2 -9c

*** DLOUHÝ BLOK S BASE64 ŘETĚZCEM ***

+ rm -rf /tmp/backup-6648
Nadřazený - - Od LK Dne 2015-02-18 15:54
dekuji za nasmerovani, uz vyreseno... mozna to byl nejaky bug v minule verzi, minuly tyden jsem nemohl najit heslo do foris, tak jsem ho vymazal z /etc/config/forris a pri nastaveni noveho hesla po prihlaseni s prazdnym heslem se to nejak neulozilo... Zajimave je ale to, ze kdyz pak v /etc/config/forris stale heslo chybelo, bral foris pri prihlaseni jakekoliv heslo, resp. heslo, ktere jsem myslel, ze jsem nastavil, tedy nejen prazdne heslo, tak jsem myslel, ze je vse v poradku... (plati i pro verzi z 2.0)

root@turris:~# sh -x /usr/bin/nuci-helper-config-backup
+ set -e
+ DIR=/tmp/backup-21096
+ SRC=/etc/config
+ [  ]
+ mkdir -p /tmp/backup-21096/etc
+ trap rm -rf "$DIR" EXIT INT QUIT TERM ABRT
+ cd /tmp/backup-21096/etc
+ cp -r /etc/config config
+ cd ..
+ uci -c /tmp/backup-21096/etc/config delete foris.auth.password
uci: Entry not found
+ rm -rf /tmp/backup-21096
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-02-18 16:04 Hlasů 1
Ano, to je očekávané chování – bere se pak jakýkoliv vstup, nejen prázdné heslo. Možná by ale bylo dobré, aby Foris v případě nenastaveného hesla zobrazil nějaké varování, pokusím se s tím něco udělat.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Foris - nelze Stáhnout zálohu konfigurace

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill