Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Turris 2.0 ‒ unbound
- - Dne 2015-02-25 00:57
[větev tématu přesunuto]
Nadřazený - - Od milanroubal (>) Dne 2015-02-25 00:57
Tak jsem se dnes dostal zpet k Turrisu. Mam drobne problemy s unbound deamonem. Mam v logu takovehle hlasky:

root@turris:~# cat /var/log/messages | grep "Restarted unbound"
2015-02-24T01:30:13+01:00 warning watchdog[]: Restarted unbound
2015-02-24T18:50:28+01:00 warning watchdog[]: Restarted unbound
2015-02-24T19:00:33+01:00 warning watchdog[]: Restarted unbound

Vypada to, ze mi pravidelne pada unbound. Ted jsem se zrovna dostal k tomu, ze to vubec nerezolvovalo domeny. Stacilo /etc/init.d/unbound restart a opet to zaclo fungovat.

Ten posledni update dost orezal konfiguraci unboundu, napriklad ted je pocet spojeni orezan na 1, neni to nejak malo?
outgoing-num-tcp: 1
incoming-num-tcp: 1
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-02-25 10:52
Dobrý den

Chtělo by to zjistit, proč to vlastně padá. Podíváte se do logu? Něco jako:

grep unbound /var/log/messages

Co se týče počtu spojení, tak to asi málo je, půjdu zjistit, jak to vzniklo a případně opravit.
Nadřazený - - Od milanroubal (>) Dne 2015-02-25 14:15 Upraveno 2015-02-25 14:21
Logy odeslany emailem. Diky

Jeste trochu k tomu jak se to projevuje. Napriklad dnes rano jsem na telefonu prochazel par webovych stranek, najednou to vypadalo jako vypadek spojeni, ale spojeni jiz navazana nebo pres IP fungovala. Pak bylo nekolik minut hluche misto, jako kdybych vycerpal pocet spojeni na DNS cekajice na nejaky timeout a pak se to zase rozbehlo. Zatim to neumim lepe pospat.
Nadřazený - Od Chvatalova Eva Dne 2015-02-25 20:13
Mne se, bohužel, dnes přihodilo to samé. Vyřešil to až restart. Zatím to jde, jen na některé stránky se nemohu připojit.
Nadřazený - Od milanroubal (>) Dne 2015-03-02 01:17
tak jsem opravil nastaveni site a od te doby zadna chybova hlaska od unboundu. Budu pokracovat v monitorovani, ale zatim to vypada tak, ze pokud je sit pruchozi, tak unbound nepada. Co jsem vsechno opravil:
- multiwan: chybova hlaska - chybi posledni patch co odmazava jeden radek, odmazan rucne
- multiwan: problem s default_route - z nejakeho neznameho duvodu to vlozi default routu v pravidlech hned za pravidlo, u ktereho je option pouze src, ale uz ne dst. Pokud tato pravidla posunu az na konec konfigurace /etc/config/multiwan, tak multiwan opet zacne fungovat jako pred updatem. Celkove to vypada, ze multiwan je obsolete balicek a je potreba prejit na mwan3, to me jeste ceka.
- openvpn: openvpn se nespustilo, na vine je tento problem. Prozatimni reseni je odstranit cipher none z konfigurace /etc/openvpn/vpn.conf
- Sixxs IPv6: sixxs ipv6 nefunguje, protoze se mi defaultni routa da na interface eth2 misto na sixxs0. Zatim opraveno rucne.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Turris 2.0 ‒ unbound

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill