Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / [SOLVED] Rozdilna velikost disku (NAS)
- - Od solfern Dne 2015-02-25 16:07 Upraveno 2015-02-25 17:41
Ahoj Turrisaci,

pripojil jsem 2.5" 320GB disk k Turrisu a nastavil NAS presne podle navodu. Po namapovani disku v guest OS, system vidi spravne onech naformatovanych 300GB jen kratce (par minut). Pote zacne tvrdit, ze sitovy disk ma jen 250MB a je prazdny. Po otevreni tohoto smrskleho sitoveho disku do nej lze zapisovat i cist. (WTF?)

Po restartu Turrisu zase OS vidi spravnou velikost a puvodni soubory jsou zpet, ovsem zase chybi to, co jsem zkusil zapsat na ten 250MB-ovy. Po par minutach je problem zpet.

Testovano na W7 x64 laptopu, W8.1 laptopu a W8.1 tabletu s nejnovejsimi aktualizacemi. I na stroji s uplne cistym OS. Vsude se tato chyba projevuje stejne, a to jak pres WiFi tak kabel.

Ano, na disku je pouze jedna partition. Ne, disk nema vadne sektory a nema zavady. Testoval jsem jak povrch disku, tak jeho elektroniku.

Mountovani podle GUID zarizeni, opakovani postupu s jinou mnt cestou / jmenem sdilene slozky - NIC. Sdileni pro guesty nebo pro povolene uzivatele - NIC. Pouzit jiny filesystem nebo i formatovat primo z Turrisu - NIC.

Nejaky napad?

Jsem bezradny, dekuji.

Dan

---

Nadřazený - - Od solfern Dne 2015-02-26 13:10 Upraveno 2015-02-26 13:16
Je mozne, ze mi system nejak cpe tu volnou flash pamet Turrisu?

Nasel jsem totiz tuto:

"...lze využít až 256 MB flash paměti."

zdroj:
http://connect.zive.cz/clanky/turris-bezpecny-cesky-router-pronajem-vyjde-na-korunu/sc-320-a-170569/default.aspx :fat:

---

edit2:

Je to asi dost mozny. Jelikoz v tu chvili, kdy mi ext. disk zmizi a ten 250MB se objevi na jeho miste, blkid ext. disk najednou uz nevidi.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-02-26 13:19 Hlasů 1
Ano, to je pravděpodobné. Když se disk z nějakého důvodu odpojí, na jeho místě se objeví kořenový filesystém, tedy 256 MB flash paměť Turrise. Bezprostřední příčinou vašich potíží tedy je, že se disk odpojuje. Ovšem proč se tak děje, těch příčin může být spousta. Začal bych pohledem do logu /var/log/messages. Můj osobní tip je nedostatečný napájecí proud Turrise. Máte nějakou možnost připojit disk k externímu zdroji, nebo dvěma USB portům?
Nadřazený - Od solfern Dne 2015-02-26 13:42
Dekuji za odpoved. Vyzkousim az se vratim z prace a dam vedet. Moznost pouzit externi napajeni mam.
Nadřazený - - Od solfern Dne 2015-02-26 20:15
Tak je to potvrzene. Po pripojeni ext. el. zdroje k disku je problem odstranen. Ten zdroj k Turrisu je celkem masivni, necekal jsem, ze by mohl byt poddimenzovany.

Dekuji za pomoc.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-02-26 22:33
On není problém v externím zdroji, ale v interním zdroji, a především pak v USB budiči MIC2026, který má nadproudovou ochranu nastavenu proklatě nízko :)
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / [SOLVED] Rozdilna velikost disku (NAS)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill