Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nastavení Wake on LAN
- - Od XB1 Dne 2015-03-03 11:26 Upraveno 2015-03-03 11:44
Jak je žádáno, mám Turris připojen k internetu pomocí ADSL modemu jako WAN. Potřebuji ale vzdáleně spouštět jeden počítač v síti. Vše mám jak na PC, tak na Turris nastavené, jak má být (dle návodu). Nedaří se mi ale dostat na veřejnou IP toho ADSL modemu. Poradíte, co na něm mám nastavit, abych se dostal do webrozhraní Turris a PC si tam pustil (nevyžaduji nutně spuštění PC přímo z vnějšku - i když bych s Team viewerem rád)?
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-03-03 11:46
Pokud to máte nastaveno, jak má být, pak veřejná IP adresa není na modemu, ale na Turrisu. Tím pádem si musíte správně nastavit firewall na Turrisu, aby propouštěl to, o co máte zájem.
- - Od lzita (>) Dne 2015-03-16 16:10
Povolte si administraci LuCi z internetu (návodů tady najdete dost - doporučuju přies HTTPS) a v ní najdete integrované nástroje pro probuzení kteréhokoliv PC v lokální síti ( Síť-> Wake On LAn)
Nadřazený - Od XB1 Dne 2015-03-16 16:42
Je to již OK, jak bylo psáno výše, IP je až na Turrisu, ale musel jsem ještě nastavit bridge na ADSL modemu. Nyní už vesele startuji PC odkudkoliv :wink:
Nadřazený - - Od Elty (>) Dne 2016-11-06 19:46
Netuším proč, ale nejede mi ani jedna z možností WoL z menu LuCi. Je tu někdo, komu to prokazatelně funguje?
Nadřazený - - Od Mishka Dne 2016-11-07 20:43
Zdravím, funguje. Jak z LuCi, tak z terminalu Turrise.
Používám:

/usr/bin/etherwake -D -i "eth1" "EC:A8:6B:69:CA:FE"
Nadřazený - Od Elty (>) Dne 2016-11-07 21:24
Tak asi vím, kde je problém. Musí se opravdu vybrat rozhraní eth1. Pokud se nechá Vysílat broadcastem na všech rozhraních, tak se vůbec nic nestane. Při změně na eth1 vše v pořádku.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nastavení Wake on LAN

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill