Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Automatický reconnect PPPOE
- - Od Milosh Dne 2015-03-11 18:24
Zdravím,
Mám ADSL připojení od T-Mobile, modem mám v módu bridge a Turris se připojuje pomocí rozhraní PPPOE.

Všechno funguje už dlouhou dobu, ale poslední dobou se mi stává, že z nějakého důvodu vypadne spojení do internetu přes PPPOE a nedojde k jeho automatickému obnovení. V administraci stačí klknout na znovupřipojení WAN a bezproblémů se to připojí. Netvrdím, že je to problém turrisu, nicméně bych potřeboval poradit, jak to vyřešit nějak automatizovaně.

Nemáte někdo nápad jak na to?

Díky

Milosh
Nadřazený - - Od Michael Macek Dne 2015-03-12 14:49
Dobrý den,
mám stejný problém - po upgrade na novou verzi openwrt se to začalo projevovat.

Nastane to např. po rebootu xDSL modemu (Comtrend) - po chvíli pppd vytimeoutuje a už se nepokouší navázat. Přesto že je WAN port up, neprobíhá na něm žádná komunikace.

PPP se naváže až po manuálním zásahu: kliknutí na connect v Luci (u wan interface) nebo ifup wan  z command line

Možná to má něco společného s https://dev.openwrt.org/ticket/18026

MM
Nadřazený - - Od Milosh Dne 2015-03-12 16:10
Jo mohlo by to souviset s verzí 2.0

Vymyslíme nějaký workaround? Možná by stačilo někam pingat (třeba na GW) a v případě, že ping neprojde tak udělat if down a if up. Nebo zjišťovat status (interfejsu, jestli má validní IP adresu, status....). Bohužel na tohle asi nejsem ten pravý :-(

Milosh
Nadřazený - - Od Milosh Dne 2015-03-12 18:44
Tak jsem neodolal a zkusil napsat skriptík, který by to měl kontrolovat a případně znovu nahodit wan:

#!/bin/sh

if /sbin/ifconfig pppoe-wan 2>&1 >/dev/null
then
    logger Interface PPPOE-WAN is UP
    exit 0
fi
/sbin/ifup wan
logger Interface PPPOE-WAN restarted


Skript jsem si uložil na flashku a do cronu dal spouštění každých deset minut. Uvidím, co se stane ;-)
Nadřazený - Od Milosh Dne 2015-03-23 20:51
Tak po prostudování logů skript opravdu občas pppoe (wan) restartne. Od té doby, co mám skript nasazený, nebylo potřeba ručního zásahu.
Nadřazený - Od LK Dne 2015-03-30 08:46
Jsem od weekendu taky na PPPoE, stejny problem :((( Diky za skript, ale je to je provizorni reseni...

Koukam na https://dev.openwrt.org/ticket/18026, nezkousel jsi ty upravy .sh skriptu atp., aby se port takto neodpojoval?
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Automatický reconnect PPPOE

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill