Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Transmission a USB disk
- - Od Bystryi Dne 2015-03-16 17:30
Mám problém se stahováním torrentů přes trasmission na USB disk. Občas se mi stává, že při stahování se přestane stahovat na USB disk (/mnt/sda1) a vesele to pokračuje stahovat do paměti Turrisu (rootfs, /dev/root) a tím se rychle zaplní 250MB co tam je a pak router odejde a nejde používat, jako kdyby se disk odpojil jen na milisekundu, protože přístup na disk jsem neztratil. Jediné co pomůže je restart do původního nastavení. Setkal se s tím někdo? Tento problém mam už od začátku používání routeru, ale teď se to stává častěji. Předem děkuji za odpověď
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-03-16 20:04
Má ten disk nezávislé napájení? Pokud je napájen jen z USB portu, je pravděpodobné, že Turris nedá dostatečný proud.
Nadřazený - - Od Bystryi Dne 2015-03-16 20:32
Disk je napájen jen z USB portu, ale pokud by Turris nedodával dostatečný proud, tak by se disk často odpojoval, jenže mě se to stane tak jednou za měsíc.
Nadřazený - Od Jerry Dne 2015-03-16 21:00
Mám 500GB USB disk (Transcend) a odpojoval se mi taky při připojení přes USB, po připojení do dvou USB pomocí "Y" kabelu to bylo o 90% lepší, ale stejně se čas od času odpojil .... vyřešil jsem to SATA řadičem a klasickým diskem.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-03-16 21:37
Váš závěr podle mě není správný. Spotřeba disku se v čase mění a je klidně možné, že disk se odpojí (resp. je Turrisem chvilkově vypnut) v momentě, kdy jeho spotřeba krátkodobě vzroste, třeba při intenzivním vystavování hlaviček. Budič USB portu má nadproudovou ochranu nastavenou na hodnotu 0.65 - 1.25 A (Typ. 0.9 A), což většině disků nestačí. Použití externího zdroje nebo dvou kabelů to jistí.
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-03-17 13:44
Teorie by možná mohla jít ověřit podle logu (buď /var/log/messages, nebo dmesg), mohl by tam vypsat něco o odpojení a připojení (ale vyvrátit to tak asi nepůjde, nejsem si jistý, že v takovém případě opravdu něco vypíše).
Nadřazený - Od Bystryi Dne 2015-03-19 17:42
Až to zas udělá, tak sem dám ten výpis z logu
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Transmission a USB disk

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill