Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Obnova továrního nastavení
- - Od meny Dne 2015-03-19 07:47
Zdravím,

včera jsem se snažil obnovit tovární nastavení turisu a narazil jsem na takový problém.

V 6. kroku instalace po 3. restartu (Turris 2,0 už je asi nainstalován) trvá instalace celkem dlouho. Nechal jsem to běžet hodinu a půl. Pak jsem z dlouhé chvíle kliknul na přepnutí mezi ANG a CZK a zase zpět. Po tomto kroku naběhne bod č.7 kde se zadává adresa turisu, DNS a rozsah přidělovaných adres. Potřebuji změnit adresu routeru na 192.168.95.1. Zadal jsem ji tedy a potvrdil. Konfigurační prostředí se odmlčelo a já se na něj nedostanu ani po X.X.95.1 ani X.X.1.1 . Zkoušel jsem počkat cca 30min a router restartovat "natvrdo". Stejně to nepomohlo.

Znovu tedy červené tlačítko a čekání no došel jsem ke kroku č.6 a nechal ho přes noc ať si dělá co chce. Ráno proběhlo přihlášení na 192.168.1.1 objevil se krok č7 a já změnil adresy. A hle zase se nepřihlásím na luci.

Wifi nejde - to je jasné. Po lan mi hází adresy 192.168.1.xxx a internet normálně jede.

Dělám něco blbě?
Pomůže nechat adresy na 192.168.95.1 a změnit je dodatečně? - toto zkusim dnes odpoledne.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-03-19 10:50
Problém podle mého názoru spočívá v tom, že na PC, ze kterého se k routeru připojujete, máte po změně adresy stále nastavené údaje, které Vám přiřadil DHCP server ještě před tím, než jste změnil síťový rozsah. Počítač se pak při pokusu o komunikaci s routerem na 192.168.95.1 snaží připojovat přes adresu 192.168.1.1 (a sám má 192.168.1.x), která je v danou dobu už ale nefunkční. Většinou stačí na chvíli odpojit kabel do počítače, aby si uvědomil, že ztratil link, a pak opět připojit. Rovnou se pak podívejte do nastavení sítě, že už má PC adresu ze správného rozsahu.
Nadřazený - Od meny Dne 2015-03-20 12:05
Jo, bylo to tak. Já se jen odhlásil a přihlásil do systému a to nestačí.:sad: školácká chyba:red:

díky za nakopnutí správným směrem
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Obnova továrního nastavení

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill