Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / UPC Horizon
- - Od Drx001 Dne 2015-04-29 14:15 Upraveno 2015-04-29 15:22
UPC má květnu rozjet plnohodnotný Horizon TV, ke kterému dodává set-top box s integrovaným modemem a routerem, jenž podle toho mála zatím dostupných informací nepůjde přepnout do bridge módu. Chtěl jsem se proto zeptat, jestli je vůbec šance zprovoznit to nějak legálně společně s Turrisem, který by měl být podle smlouvy zapojen jako hlavní přístupový bod pro komunikaci se sítí internet?
Nadřazený - Od palikv.mojeid.c (>) Dne 2015-04-30 12:14
Jen přidám svou zkušenost. Můj provider taktéž nechtěl a nechce přepnout router do bridge modu. Teprve po upozornění ze strany týmu turris jsem ho přinutil, aby mi alespoň nastavil nat 1:1. Takřka jsem mu plakal do telefonu, že jinak přijdu o router :-)
Ze strany týmu turris to potom prý byl v pořádku. Tak snad ten Váš router půjde taky tak nějak nastavit.
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2015-04-30 13:29
Pokud vím, Horizon bude fungovat na HD DVR MediaBoxu (což je ten nový integrovaný modem) ale také na HD MediaBoxu (což je settopbox Kaon 700) - viz tato tisková zpráva.

Pokud si tedy pořídíte (nebo necháte - pokud jej již máte) Kaon, budete mít Horizon služby, kabelový modem si zapnete do bridge módu a Turris bude hlavním přístupovým bodem.
Nadřazený - - Od Drx001 Dne 2015-04-30 13:37
Nemám Kaon 700 a ani ho nechci, jelikož nemá disk (jen externí), má jen jeden tuner atd. (prostě je to taková nedomrlá náhražka). Tudíž mě zajímá, jestli je možné provozovat Turris legálně s novým HD DVR MediaBoxem, který toho umí výrazně víc.
Nadřazený - Od mimi.vx Dne 2015-06-12 16:36
HorizonHD mediaboxx ... jsem testoval .. IPTV na nem nede good, i veskere sluzby s VDR ,

sitovy kod tomu psal idiot ... a fakt pokud pouzivate sit na vice veci nez prohlizeni webu .. nebrat
- - Od Drx001 Dne 2015-05-04 12:15 Upraveno 2015-05-04 12:26
Tak mám oficiálně od UPC potvrzeno, že nový set-top box do bridge přepnut nejde. Podle manuálu tam není ani moc možností konfigurace sítě, takže se vcelku obávám, že kombinace Horizon+MediaBox+Turris bude minimálně do vypršení smlouvy neprůchozí. :confused: Bohužel mě nenapadá jak to ověřit, protože technik na telefonické porpoře UPC moc sdílný nebyl a objednat si to s rizikem nutnosti vrácení Turrisu se mi příliš nechce.
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2015-05-21 16:05
I když to nepůjde přepnout do bridge, mělo by jít alespoň nastavit DMZ nebo jiné přesměrování portů.
Co se týče objednávky, podle mně buď dojděte do UPC prodejny a nechte si set-top-box předvést a uvidíte zda je možné v něm tyto módy nastavit nebo ne, nebo si to objednejte přes NET a pak to můžete do 14 dnů vrátit bez udání důvodů. 14 dní je dost dlouhá doba na prozkoumání možností.
Nadřazený - - Od Drx001 Dne 2015-05-22 11:21
No jo, jenže já to jednak nechci koupit, ale pronajmout a jednak ten set-top box bez služby Horizon nedává žádný smysl, což znamená změnu smluv a tím i praktickou nemožnost nějakého vrácení po 14 dnech apod. Žádné předváděcí místo, kde by byli schopní předvést kabelovku, UPC nikde v okolí nemá, maximálně tak satelity. :-(
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2015-05-22 12:35
Pak jedině najít nějakého majitele toho set-top-boxu a domluvit s ním návštěvu. BTW zkuste sem nahodit přesné označení toho set-top-boxu, třeba se na netu nějaká informace najde.
Nadřazený - - Od Drx001 Dne 2015-05-22 12:47 Upraveno 2015-05-22 12:50
O to se právě pokouším tady. :) UPC ho označuje jako HD DVR Mediabox, ale měl by to být Pace DMC7002. Ovšem firma Pace se na svém webu (http://www.pace.com/global/our-portfolio/set-top-box/) k žádnému takovému výrobku nehlásí.

Manuál k onomu přístroji je ohledně připojení k internetu podivuhodně stručný (http://www.upc.cz/pdf/manualy_dtv/hd_dvr_mediabox_uzivatelsky_manual.pdf). Nicméně je tam jeden zajímavý odstavec:

Pokud zvolíte EXISTUJÍCÍ, box Horizon HD DVR můžete využít jako přístupový bod, díky tomu je možné také využít funkci DLNA. Box Horizon HD DVR se připojí k vaší síti pomocí ethernetového portu. Tato funkce je dobrá, pokud využíváte připojení k internetu pomocí jiného zařízení, než je Horizon HD DVR

Nicméně technik z UPC supportu mi sdělil, že tím je myšleno internetové připojení od jiného providera, protože společná instalace stávajícího kabelového modemu a tohoto set-top boxu není možná. I když při jejich proslulé odbornosti nejsem schopen vyloučit ani to, že kecal.
Nadřazený - Od lzita (>) Dne 2015-05-24 23:44

> O to se právě pokouším tady.


Zkuste asi i diskuzi o UPC. Zařízení je totiž evidntně vyrobeno nebo alespoň přednastaveno pro UPC a tenhle návod je opravdu stručný ovšem rozhodně není nutné házet flintu do žita. Chce to jen někoho kdo má pojem o nastavení routeru a přístup k tomuhle zařízení.
Nadřazený - Od mimi.vx Dne 2015-06-12 16:37
nekecal .
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / UPC Horizon

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill