Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Měření teploty Turrisu
1 2 Předchozí Následující  
Nadřazený - - Od machfilip Dne 2016-02-10 21:20
S tím cronem to na těch multimediálních distribucích bývá problém. Sám mám na RPI2 Kodi a chvíli mi trvalo, než sem ho přesvědčil k funkčnosti.

Jinak to MySQL sem nakonec nahodil za pomoci původní konfigurace. Zkusil sem ten postup ode mě a přišlo mi to poměrně jednoduché:
1. GRANT ALL PRIVILEGES ON db_temp.* TO root@'IP_RaspberryPi' IDENTIFIED BY 'superTajneHeslo';
2. zaremovani bind-address v /etc/my.cnf -> #bind-address 127.0.0.1
3. Insert hodnot
query="INSERT INTO db_temp.tbl_values(time_stamp, temp_value) values (NOW(), "$temp");"
echo $query | mysql -u root -pmysql -h 192.168.88.1
Nadřazený - Od kosi123 Dne 2016-02-10 22:11
Také mám raspberry pi2, jen tam mám OSMC. S tím cronem to nakonec byla úplná kravina. Skript na raspberry jsem měl takto:
"#!/bin/bash

a=$(measure_temp | grep temp= | sed -r 's/[^0-9]+//g')
tem=$(($a / 10))

query="INSERT INTO teploty.tep_osmc(time, cpu) values (NOW(), "$tem");"
echo $query | mysql -u kodi -pHeslo -h 192.168.55.1"

Skript při manuálním spuštění normálně fungoval, jen nechtěl běžet přes cron, dneska v práci jsem si ale uvědomil, že na "measure_temp" jsem si dělal jenom alias, tak hned jak jsem přišel domů, tak jsem to předělal na:
"#!/bin/bash

a=$(/opt/vc/bin/vcgencmd measure_temp | grep temp= | sed -r 's/[^0-9]+//g')
tem=$(($a / 10))

query="INSERT INTO teploty.tep_osmc(time, cpu) values (NOW(), "$tem");"
echo $query | mysql -u kodi -pHeslo -h 192.168.55.1"

A najednou to začalo fungovat :-)
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Měření teploty Turrisu
1 2 Předchozí Následující  

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill