Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Prtoblém s automatickou reinstalací balíčků
- - Od digiman (>) Dne 2015-06-10 16:52
Narazil jsem na problém s reinstalací balíčků kdy díky novým pravidlům dochází k reinstalaci RRDtool na starší verzi která ale neumí přečíst soubory vytvořená v novější kterou jsem provozoval pro logování teplot. Je nějaká možnost jak vyjmout z kontroly tento modul který způsobí pád logování?
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-06-11 08:38
Dobrý den

Vyřadit jeden balíček z kontroly nejde. Ale jde celou tu funkci vypnout přidáním následujícího kousku do /etc/config/updater.
config override override
  option hash_url '-'
Nadřazený - Od digiman (>) Dne 2015-06-11 08:58
Děkuji za odpověď,
problém jsem vyřešil přejmenováním souboru "rrdtool" v adresáři /usr/bin na "rrdtool12" dle jeho verze a tím již nedochází k jejich konfliktu a mohou koexistovat vedle sebe. (tj 1.0.50 pro rozhraní Turrise a 1.2.x pro moje logování teplot) Pravděpodobně každý odkazuje na jiné knihovny u niž ke konfliktu nedochází.
- - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-06-11 06:50
Dobré ráno,

dnes v 0:50 se mi již potřetí přeinstaloval balík rainbow, nastavení barev zůstalo stejné, intenzita ledek ale byla po každé reinstalaci na max. Je toto chování normální? Děkuji
Nadřazený - Od digiman (>) Dne 2015-06-11 07:42
Já bych řekl že ano :grin: taky se mi to děje a už mě nebaví to přenastavovat tak to v Racku září na plnej kotel :grin:
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2015-06-11 07:50
Děje se mi úplně to samé, jako vám. Nejspíš problém s hlídáním integrity balíčků, což přinesla nová verze Turris OS 2.3
Již jsem to dnes ráno reportoval na tech.support@turris.cz
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-06-11 08:35 Hlasů 1
Dobrý den

Ano, je tam chybka, soubor, kam si to ukládá jas, byl také kontrolován. Tím, že se jas změnil, tak si to myslelo, že je „poškozený“ a balíček to přeinstalovalo.

Na serveru už by se měly hashe generovat bez tohoto souboru, takže po příští reinstalaci se to už přestane dít.

Za chybu se omlouvám, nějak mi tento soubor proklouzl.
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-06-11 08:45
Díky za rychlou interakci.
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2015-06-11 09:04
Také díky za rychlou reakci a opravu.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Prtoblém s automatickou reinstalací balíčků

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill