Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / dropbear - povolení přístupu z venčí
- - Od majsterkoo Dne 2015-06-20 06:19
zdravím všechny turrisáky,

máte někdo zkušenost, jak rozchodit dropbear, aby mi přijímal spojení z venčí? Ve firewallu mám povolené příchozí spojení pro port 22 na rozsah IP adres 46.135.0.0/16, jenže očividně se mu to stejně nelíbí. Typuji, že spojení odmítá dropbear.

U dropbearu jsem zkoušel dropbear -a, do configu jsem zkusil přidat config, restartoval jsme ho, ale spojení stejně odmítá.

config dropbear
  option PasswordAuth 'on'
  option Interface 'wan'
  option Port '22'

Firewall jsem zkoušel nastavit jak přes Luci, tak pomocí iptables ( iptables -A INPUT -p tcp -s 46.135.0.0/16 --destination-port 22 -j ACCEPT).

Byl by někdo ochotný poradit? Předem děkuji všem, kteří přispějí k vyřešení problému.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-06-20 08:18 Hlasů 1
V TurrisOS se Dropbear nepoužívá, je tam plnohodnotné OpenSSH. To přijímá provoz odkudkoli, stačí tedy nastavit /etc/config/firewall, například takto:

config rule
        option name 'SSH zvenku'
        option src 'wan'
        option src_ip '<důvěryhodná adresa/maska>'
        option proto 'tcp'
        option dest_port '22'
        option target 'ACCEPT'
Nadřazený - Od majsterkoo Dne 2015-06-20 16:56
Super, mnohokrát děkuji :))
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / dropbear - povolení přístupu z venčí

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill