Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / problemy s resolvováním IP adres
- Od Pipin Dne 2015-06-25 11:07
Zdravím možná budu jediný ale cca od 23.6(tehdy byl nějaký update balíků) ma  turris trochu problem s resolvováním některých adres. ale jen některých např google.cz ani s koncovkou .com  nefungoval zajímavé je že mi šlo na google.com trasovat ( příkaz tracert) ale když sem zadal IP do prohlížeče... zas mě přesměroval na cz a ten nešel :(

vyřešil jsem to restartem rozhraní wan a nechápu kde je problém a z syslogu se nezdá že by před výpadkem a restartem mělo DHCP nějaký problém. tak jsem zmaten... stalo se to někomu už? jak to dlouhodobě řešit?
- - Od Pipin Dne 2015-06-30 10:45
a dělá to pořád asi si budu muset napsat jednoduchý script co mi tu wanku bude restartovat sám... :(
Nadřazený - - Od Milosh Dne 2015-06-30 16:46
řešil jsem něco podobného

Napsal jsem si skript, který testuje, jestli wanka jede a kdyžtak jí to resetne. Spouští se to v cronu každých 10 minut.
Nadřazený - Od Pipin Dne 2015-06-30 18:00
hm díky jen jsem linuxové bfu (umím spíš s winem a většinu věcí spíš v teorii) takže budu potřebovat kartu kde bude script a hodit to do cronu a to nevím jak udělat.

a ještě něco u mě to není to pppoe ale 5ghz spoj od místního poskytovatele... napadlo mě že by mohlo pomoc vypnout port forwarding (ma něco společného s DNS resolverem) prozatím zksím to

dík
- - Od Pipin Dne 2015-07-15 08:00
Zjistil sem že to skutečně je forwardováním....ono se to nemá rádo  s změněným poskytovatelem :(

když ho vypnu je to ok ale je tu jina trošku vada na kráse ale ta je ve win 8.1 těď mi pokaždé svhvost.exe(hostitel: síťová služba) žere až 50% výkonu a nechce se to nikam připojit než to vytížení spadne na prakticky 0%... neví někdo jak to v winech dá opravit? až budou win10 tak dam info jestly to dělá i tam
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-07-19 09:17
Aha, takže jste změnil poskytovatele, a od té doby vám začala při zapnutém forwardování zlobit validace DNSSEC. Jenže to jste jaksi zapomněl v původním příspěvku zmínit, tam tvrdíte, že se problémy objevily po nějakém updatu balíčků…

Problémy se službou svchost téměř jistě nijak nesouvisí s Turrisem.
Nadřazený - Od Pipin Dne 2015-07-19 09:37
no jako ono to předtím nezlobilo a asi sem byl ještě ospalej a neuvědomil si že se náš poskytovatel se zaprodal jinému už dřív... a začalo to záhadně zlobit po té aktualizaci... ale  je taky dost možné že se mi cvokl pc protože mobil nikdy problémy neměl ani teď. Asi počkám na win 10 a  uvidíme jak se to změnilo....  ale je zvláštní že vždy je nějaký problém.... při zapnutém forwardováním musím restartovat wan pří vypnutém mam stejný problem jako člověk tu https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=786   a ten svchvost přesněji to je to ta část co si má povídat s internetem takže nějak muže...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / problemy s resolvováním IP adres

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill