Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Univ. rozhrani JA-81M a impulzy S0
- - Od LK Dne 2015-07-24 14:22
Pujde pouzit JA-81M pro pulzni vystup S0 DIN 43864 - tedy konkretne, je dostatecna sirka pulzu 80 ms?

(rad bych pomoci sady sbiral bezdratove data z elektromeru)
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2015-07-24 14:58
Dle mého názoru to nebude možné, vstupy jsou ošetřené proti zákmitům kontaktů a přímo u IN2 je uvedeno toto:"Poplachový signál je vyslán, pokud dojde k alespoň třem rozepnutím kontaktu rohatky během 5 sekund. Nahodilé rozepnutí kontaktu (náhodné přeskočení rohatky vlivem větru) je takto filtrováno a poplachový signál vyslán není. Při rozepnutí kontaktu na dobu delší než 1s dojde k vyhlášení sabotážního poplachu."

Jen pro Vaše info, data z elektroměru je možné dostávat rovnou několika způsoby. Například opto rozhraním, k tomu je možné použít například Bluetooth optosondu, viz technická specifikace. Někde ještě mám zdroják pro odečet elektroměru klasickou USB sondou a nebyl by příliš problém ho přiohnout. Nebo je možné impulzy z S0lky číst pomocí čítače na 1-wire. Novinkou poslední doby je protokol WMBus, kdy se do USB portu připojí podobný dongle jako je ten od Jablotronu a z elektroměru se potom čtou všechna možná i nemožná data. Toto mají již na OpenWRT pěkně realizované na VUT. Kanónem na vrabce je v tomto případě protokol DLMS.
Nadřazený - Od LK Dne 2015-07-24 15:50
ano, take jsem cetl manual... myslel jsem prirozene IN 1.

je mnoho zpusobu odecitani S0, ale potrebuji to bezdratove a rad bych pouzil JA-81M, protoze pro nej nemam zatim jine vyuziti

vyzkousim to tedy v prubehu pristiho tydne
Nadřazený - - Od fojtp Dne 2015-07-24 15:11
Nadřazený - Od LK Dne 2015-07-24 15:55
diky, to je velmi zajimave... bohuzel o kompatibilite nic netusim, nicmene komunikacni frekvence je stejna...

podrobnejsi dokumentaci jsem verejne pristupnou nenasel :((
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-07-24 17:26
Dobrý nápad, ale bohužel. Je to prvek sady JA-100 a tam je použit zcela jiný protokol přenosu, takže kompatibilní není.
Nadřazený - - Od Radomír Polách Dne 2015-07-27 11:29
A bylo by možné, aby Turris Dongle komunikoval i s JA-100?
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-07-27 11:32
V současné době ne. Po ukončení tohoto pilotního projektu je možné, že se vývoj Turris Gadgets bude ubírat směrem implementace periferií řady JA-100.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Univ. rozhrani JA-81M a impulzy S0

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill