Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Budoucnost spolupráce s Jablotronem
- - Od lukasberan Dne 2015-07-24 19:21 Hlasů 1
Jsou nějaké bližší plány na budoucnost této spolupráce? Aktuální stav je pro opravdové hardcore guru, protože to ovládání je aktuálně velmi náročné. Takže pokud se to má nějak rozšiřovat, určitě to bude chtít nějaké více user friendly prostředí. Je něco takového už v reálném plánu s nějakým reálnějšími obrysy?

A co podpora F-Link? Protože otec je certifikovaným Jablotron technikem pro instalace zařízení, tak by mě zajímalo, jestli je to možné spojit a ovládat právě přes ten F-Link nebo jestli je něco takového v nějakém bližším plánu.
Nadřazený - - Od Gorole Dne 2015-07-24 19:46
Moje slova.:eek:
Měl jsem velké oči, ale zatím pouze tápu. :confused:
Nadřazený - Od lukasberan Dne 2015-07-24 19:59
Jsem na tom právě taky tak... Čekal jsem, že to bude něco odbornějšího, ale tohle už mi přijde extra hardcore pro ty největší guru :)
Nadřazený - - Od rene.kliment (>) Dne 2015-07-24 19:59 Hlasů 2
Člověk z CZ.NICu pracuje na zprovoznění https://home-assistant.io/ na Turrisu s spolu s Gadgets. Upřímně se nemůžu dočkat. Tohle vypadá brutálně user-friendly a cool.
Nadřazený - Od lukasberan Dne 2015-07-24 20:00
No to vypadá hodně slibně :)
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-07-24 20:13 Hlasů 1
Aha :surprised:

Toto vypadá dobře. Ale stejně mě to neodradí od vlastní tvorby. :-)
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-07-24 21:29
Správný přístup :wink:
Nadřazený - Od digiman (>) Dne 2015-07-24 23:18 Upraveno 2015-07-24 23:29
To já bych se pustil do tvorby rozšíření :wink: přecijen nepodporuje mé oblíbené 1-wire (přímo připojené a jeho možnosti všechny) a nedalo by to asi tolik práce přidat jak jsem procházel kód. Jen bude chtít doplnit další moduly OWFS  a pak to bude se dá dopsat za odpoledne.
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-07-24 21:31
To vypadá hodně zajímavě :smile:
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-07-24 21:26 Upraveno 2015-07-24 21:32 Hlasů 2
Je potřeba si ujasnit, co Turris Gadgets je. Turris Gadgets je sada, která rozšiřuje možnosti routeru Turris. Ne samostatný zabezpečovací systém. K tomu slouží EZS JA-100, který je napojený na MyJablotron a je "User Friendly". Nemá smysl dělat to samé podruhé. Turris Gadgets je, jak napovídá popis na obalu, hlavně nástroj pro "geeky", kteří si jej přizpůsobí, vytvoří si vlastní UI, aplikace... Propojí jablotronní periferie skrz Turris s dalšími periferiemi (přes Raspberry, Arduino, Bluetooth i jinak). Turris má například implementovanou podporu webkamery. Zajímavá aplikace by mohla být, natočit videosekvenci či udělat fotku na základě aktivace jednoho nebo více detektorů.

Sada Turris Gadgets tak, jak v tuto chvíli je, rozhodně není mířena k nějakému komerčnímu využití. Projekt je v první fázi, kdy je potřeba zjistit, jestli by takový produkt vůbec měl smysl a jak by se měl rozvíjet. Také počet sad není neomezený a sady jsou distribuovány těm nejaktivnějším "Turristům", proto si myslíme, že zaměření na skupinu "geeků" je zde na místě.
Nadřazený - Od Radomír Polách Dne 2015-07-25 10:59 Hlasů 2
Rozhodně je třeba umět aspoň trochu programovat, ale nenazýval bych to potřebou být "hardcore guru". :cool:
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Budoucnost spolupráce s Jablotronem

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill