Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Vysvětlivky k dokumentaci
- - Od rene.kliment (>) Dne 2015-07-25 09:42 Upraveno 2015-07-26 12:57
Ahoj.

Dělám si MQTT rozhraní k Turris Gadgets a potřeboval bych objasnit některé věci v dokumentaci.

1) Co přesně znamená "BEACON = Report zklidněné periferie"? Skoro bych řekl, že to je zřejmé, ale buď mi blbnou čidla, nebo není. (čekal jsem, že je to pominutí události SENSOR, ale PIR čidlo, které tu mám na stole to nedělá) nebo je to šetřící režim? ten u sirény v manuálu popsán není, ale v manuálu syntaxe ano
2) U JA-80L je událost TAMPER, ale už u ní není ACT:0/1 jako jinde. Znamená to, že když bych sirénu rozebral, tak vyšle jednou tento signál a pak umře, bude ho vysílat stále a nejde to již odvolat, ... ? Nebo se odvolá tím BEACON, což by pak nedávalo moc smysl? Prosím o vyjasnění.
3) U JA-85ST znamená událost SENSOR požár?
4) Otázka k HW: K čemu je v JA-83P vevnitř dole ten oblouček? Anténa?

Děkuji za odpovědi.
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-07-28 10:57
1) BEACON je pravidelný report periferie. Periferie se hlásí nejpozději každých 9 minut. Buď ho předběhne jiný report od senzoru (SENSOR, TAMPER, atd.) a pak se BEACON o 9 minut oddaluje, nebo chodí pravidelně BEACON. Je to z toho důvodu aby si přijímač mohl monitorovat, že periferie žije.
2) JA-80L má tamper impulzní pokud vytáhnete periferii ze zásuvky. Není to stavový signál, je to jednorázová akce.
3) Ano, došlo k aktivaci senzoru
4) Ano, je to anténa.

Snad to pomůže :-)
Nadřazený - Od rene.kliment (>) Dne 2015-07-29 14:23
Super, už je vše jasné, díky :wink:
- - Od jabi Dne 2015-07-29 08:37 Hlasů 1
V dokumentaci se několikrát opakuje:
ACT:1 = Stav smyčky - aktivní
ACT:1 = Stav smyčky - neaktivní


Předpokládám, že v jednom z případů tam má být ACT:0 místo ACT:1.
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-07-29 09:38
Děkuji za připomínku. Je to tak. Chyba už je opravena.
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2015-07-29 17:34
Jak je to s komunikací směrem z Turríska? Opravdu je možné využít je jeden příkaz TX ENROLL:E PGX:X PGY:Y ALARM:A BEEP:BBBB pro všechna zařízení?
Není možné si zaadresovat zásuvku xy a té změnit stav?
Nadřazený - - Od Radomír Polách Dne 2015-07-29 18:06 Hlasů 1
Bohužel ano. :(
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2015-07-29 18:51 Upraveno 2015-07-29 18:54 Hlasů 1
No teda, to snad ne. :cry: A počítá se s něčím podobným, vždyť příjem ze senzorů je navržen bezvadně? Proč není možné u každého příkazu zadat číslo slotu? Zatím mohu tedy z Turríska zahoukat sirénou a sepnout maximálně dva akční prvky (dva kanály). Jako bonus jsem si ještě "naučil" dálkové ovládání na jednu z klíčenek.

Dlužno dodat, že ten návod je skutečně originální, ne nadarmo je na krabičce napsáno varování "For geeks only". :twisted:
Nadřazený - - Od Radomír Polách Dne 2015-07-29 18:54 Hlasů 3
To jste asi v podobném stavu jako já. Co se dalo to jsem si zapojil, ale jsem značně omezený dvěma relé.
Nadřazený - Od jabi Dne 2015-07-29 23:22 Hlasů 2
Bohužel musím souhlasit, je to značně omezující pro praktické využití.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Vysvětlivky k dokumentaci

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill