Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Tak co, už máte přišroubováno?
- - Od Eskymák (>) Dne 2015-07-27 19:30 Hlasů 1
Jaké moduly už máte nainstalované a kde? Užíváte moduly "netradičním" způsobem, třeba k nočnímu hlídání ledničky? :twisted:

Já hned první den přišrouboval magnetický sensor na vchodové dveře a teploměr na futra v chodbě. Dneska jsem vybavil magnetickým sensorem i posuvné dveře v chodbě. ;-) V nejbližší době přibude detektor kouře, u nejž není třeba dlouho přemýšlet o smyslu využití. U ostatních modulů zatím přemýšlím.

Hlavně netuším jak smysluplně využít sensor otřesu a náklonu. Vlastně teď mě napadá, že bych ho mohl využít k detekci zavírání víka záchodu. :lol:
Nadřazený - - Od Jiří Mrázek Dne 2015-07-27 20:04
Kromě spínače 230V a senzoru kouře mám přiděláno všechno. Zatím jsem měl strach cokoliv kamkoliv vrtat takže jsem ve stavebninách koupil Oboustrannou stavební upevňovací pásku a vše drží a funguje jak má :)
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-07-27 20:17
Přesně ta oboustraná lepící páska mi v balení chyběla, docela jsem ji tam očekával. Naštěstí mám dřevěná futra, takže přiložené samořezné šrouby jsou ideální a obejdu se i bez vrtání, až na jeden pokus o použití hmoždinky, který skončil neúspěchem, zeď se drolí a vrtat díru šroubovákem se ukázalo býti neefektivní. Takže to dopadlo takto, kdy je magnetický detektor držen ve zdi na půl hmoždinky a o dodatečnou stabilitu se stará podpěra ze dvou šroubů pevně ve dřevě. :grin:

btw, horní část posuvných dveří, která je normálně zakrytá deklem a není vidět, tak se nelekejte co to mám doma :yell:
http://s16.postimg.org/s7pndv8fp/07277001.jpg
Nadřazený - Od B0iorix Dne 2015-07-28 09:02
Když se zeď drolí, je na čase ji otesat a znovu nahodit :-) A pokud se nechce, tak přišel čas na staromódní špalík a sádru :-)
Nadřazený - - Od Radomír Polách Dne 2015-07-27 21:00 Hlasů 1
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-07-28 07:43
Dobrý tip. U další verze s tímto budeme počítat.
Nadřazený - - Od jabi Dne 2015-07-27 23:48
Čidlo otřesu je super - třeba detekuje, že se někdo (možná) pokouší dostat vchodovými dveřmi - a to v době, kdy jsou dveře stále zavřené a magnetické čidlo nemá šanci nic zachytit. Je dostatečně citlivé na zachycení takových otřesů.
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-07-28 07:44
Citlivost lze nastavit trimmrem uvnitř čidla.
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-07-28 07:40 Hlasů 1
U nás v kanceláři máme připravenou figurínu, kterou začínáme vybavovat funkcemi. Momentálně máme připravený detektor otřesu, nastavený na vysokou citlivost tak, aby detekoval jakýkoliv dotek na figuríně. Ta bude mít instalovaný záznamník, který bude na signál z otřesáku reagovat nějakým zvukem (pravděpodobně štěkotem:grin:)
- - Od ifcosk Dne 2015-07-27 20:16 Hlasů 1
Senzor otrasu na pracke. Este zatial neskalibrovany tak netusim ake otrasy znesie. Po napisani soft. casti a napojeni na pushbullet, spravy o tom ze pracka doprala (staci 3x odratat otrasy trvajuce asi 5 minut)
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-07-27 20:23 Hlasů 1
Toto je ale hodně dobrý nápad. Pračka pak může zahoukat sirénkou na ženu, ať kouká prádlo pověsit. :twisted:
Za odměnu pak může zapnout kávovar a uvařit jí kafe. :wink:
Nadřazený - Od Milhauszn Dne 2015-07-27 20:52
No me napadlo hlidat treba skrin nebo nejake zakazane misto a houknout kdyz tam dite vleze.
Nektere pracky piskaj uz od vyroby, jako ta nase ... takze otres bude asi na hlidani "majetku" pred nekteryma clenama rodiny.
Nadřazený - Od jro Dne 2015-08-10 16:43
pouzivam pro privolavani pubertaku z jejich pokoje (sirenu zapinam dalkovym ovladanim)
Nadřazený - - Od B0iorix Dne 2015-07-28 09:09
Zajímavý nápad. Teď mě napadlo že si manželka stěžovala že při napouštění splachovače na WC  nádoba někdy začne vibrovat, za nepříjemných zvukových efektů. Prý pomůže jen zavřít přívod vody a znovu jej pomááálu otevřít.  To bude ideální místo pro otestování toho "otřesného" snímače ! Možná tomu pak zkusím předřadit magnetický ventil..
Nadřazený - - Od B0iorix Dne 2015-08-05 10:06 Hlasů 1
Tak nakonec všechno jinak. Měření ovlivnilo měřenou veličinu. Připevněním otřesného čidla  se zřejmě změnila rezonanční frekvence WC-mísy a tato vibrovat přestala.
Přilepil jsem tedy místo čidla závaží stejné hmotnosti, a problém je vyřešen.
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-08-09 20:18
Jsme rádi, že naše čidlo pomohlo vyřešit Váš problém :eek::grin:
- - Od huhla Dne 2015-08-13 08:05 Upraveno 2015-08-13 09:05
využití otřesového čidla bych viděl, ku příkladu u auta, bohužel nevlastním tento set takže nevím jaký je reálný dosah bezdrátového čidla, ale našel jsem v referenční příručce, že je jeho dosah cca 300m (přímá viditelnost)
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-08-13 09:10
Jedná se o maximální možný dosah, může to být méně. Záleží na mnoha okolnostech.
Nadřazený - - Od huhla Dne 2015-08-13 09:44
největší problém vidím v umístění, tak aby karoserie nestínila a při tom nepřitahovala zbytečně pozornost
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-08-13 13:50
Muselo by se to vyzkoušet.
Nadřazený - - Od huhla Dne 2015-08-13 14:14
škoda že nemám na čem,pustil bych se do toho, celkem se mi toto lego pro dospělé zamlouvá
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-08-13 14:25
Pokud byste si přijel do Jablonce, půjčím na pokusy svoje auto :grin:
Nadřazený - Od huhla Dne 2015-08-13 14:47
ok přiletím na Turrisovi :grin:
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-08-13 14:44
Nejlíp asi za okno, nebo přilepit přímo na sklo vedle rámu.
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2015-08-13 15:14
Nečekal jsem kam až se tato diskuze dostane, jen tak dál. :eek::lol:
- - Od jro Dne 2015-08-14 10:58
Cidla doma ruzne zkusebne rozmistuji a premistuji (vcetne zachodu) ... ale potom mam trochu problem co s posbiranymi daty: treba zjistim, ze deti nechaly otevrene dvere nebo nezavrely skrin/zachod, neco - ale co s tim: kdyz jim poslu email, tak si ho vsimnou za hodinu. Poustet sirenu mi prijde drsne, kdybych zacal blikat nejakou lampou, tak jim to asi taky bude jedno. Zacinam premyslet, ze nektere akce pridaji pravidlo do iptables aby se jim odpojil internet z telefonu a pocitacu ... :)

psano lehce s nadsazkou - ale 'problem' plati: s cidly zjistim kde co, ale jak data smysluplne vyuzit abych je jenom nehromadil v logu. Zabezpeceni je jasne - tam zaznam znamena prusvih (=vloupani, ...) a nasledne akce jsou jasne, ale jake smysluplne akce pouzivate v jinych pripadech (krome logovani)
Nadřazený - Od machfilip Dne 2015-08-14 13:30
Tak nemusíte se omezovat jen na sadu od Jablotronu, zkuste ji integrovat spolu s dalšími chytrými věcičkami (pro připojení do LAN postačí např. 8266), sledujte např. intenzitu osvětlení, automaticky si spínejte světla, defakto dělejte IFTTT. Posloužit k tomu může arduino/RPi s čidly, 8266, LIFX apod. Možností je spousta, např. s těmi dětmi zkuste promyslet, jestli nejsou drobnosti, které vám mohou usnadnit bydlení. Dejte např. PIR/magnetický senzor ke vchodovým dveřím, logujte si příchody/odchody, analyzujte si frekvenci pohybu osob po bytě a řiďte si tím např. vytápění, ...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Tak co, už máte přišroubováno?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill