Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Veřejná IP adresa
- - Od honzakrivohlavy Dne 2015-07-29 00:26
Ahoj,
jsem připojen po ADSL od O2. Mám automatickou privátní IP adresu, která se zdá být stále stejná.
Musím si kvůli projektu Turris připlatit za Pevnou IP adresu, nebo to zvládeme i bez ní ?
Díky za info
Nadřazený - Od horada (>) Dne 2015-07-29 07:10
Otázka je, jestli již Turris máte nebo ne. Pro stávající uživatele není veřejná IP adresa podmínkou (i když je rozhodně vítaná), pro nové uživatele již podmínkou je. (Možná že by pro vás bylo možné získat alespoň veřejnou IPv6 adresu.)

Viz diskuse tady http://blog.nic.cz/2015/07/22/projekt-turris-nova-verze-najemni-smlouvy/
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-07-29 08:21
Pokud jste připojen za ADSL od O2, tak máte vždy k dispozici alespoň veřejnou IPv6 adresu, což podmínky smlouvy splňuje. Jen jen potřeba přepnout modem do režimu brigde, aby PPPoE spojení končilo až na routeru Turris.
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-07-29 08:52
Dobrý den

Zdá se mi, že zde trochu mícháte dva pojmy.

Nově uzavírané smlouvy požadují veřejnou IP adresu (ať už IPv4 nebo IPv6). Ta nemusí být pevná, smí se průběžně měnit.

Nevím, za co konkrétně se připlácí, tedy jestli za to, že je veřejná, nebo za to, že se nemění.
Nadřazený - Od silenec Dne 2015-09-28 02:18
Mám také dotaz.. dozvídám se ze tunelovaná veřejná ip přez neveřejnou nestačí ....
Mám veřejné IP které je tunelováno ke mě
router má ale ip v rozsahu neveřejném a všechny požadavky z webu jsou tunellovány  ISP mikrotikem automaticky z veřejné ip na neveřejnou a obráceně.

V registračním dotazníku bylo jestli mám veřejnou ip a to bez podrobností tudíž jsem uvedl že ano - dokonce mi tu i běží veřejně přístupný web server.

těžko donutím ISP (dva techniky na celej okres) aby to udělali tak aby i router měl to ip pod kterým je vidět veřejně - už donutit je udělat veřejnou stálo značné odvahy a tejden čekání protože net přebíraj odjinuť a veřejnou ip musel nastavit předposkytovatel před nimi :).
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Veřejná IP adresa

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill