Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Ipv6 adresa
- - Od Karel Dne 2015-07-29 05:28
Dobrý den,
už 3 dny se peru s natavením Turrise pro IPV6 adresy. Od poskytovatele jsem dostal rozsah 2a00:...:...:....::/62
Nastavil jsem IPv6 přes Foris. Připojil jsem se přes ssh na terminál a ping ven jde. Problém je, že zařízení připojené k turrisu nedostanou IPv6 adresy, když je přes Luci nastavím statickou, tak adresu NB dostane, pingnu turris, ale ven se nedostanu. Potřeboval bych poradit,jak dál nastavit, aby dhcp přiděloval ipv6 adresy a když u některých zařízení nastavím ručně, tak abych se dostal ven.
Děkuji za rady.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-07-29 08:11
Jak přesně jste to ve Forisu nastavil? Váš prefix /62 by měl přijít do rubriky IPv6 prefix, v rubrice IPv6 adresa by měla být zadána adresa WAN rozhraní, tedy spojovací sítě mezi vaším routerem a routerem providera.

Jakou technologii provider používá? Jaké vám dal instrukce ke zprovoznění IPv6?
Nadřazený - - Od Karel Dne 2015-08-03 11:18
Dobrý den,
to tak mám, ale zařízení za turrisem nedostanou ipv6 adresu.
Dal mi ipv6 rozsah, bránu a dns.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-08-03 14:25
Aby vám fungovalo IPv6, musíte mít na svůj router Turris od svého ISP nasměrován nějaký prefix. Takže pokud jste od svého ISP dostal jeden prefix, zřejmě IPv6 funguje pouze přímo připojeným zařízením a už ne zařízením za routerem. Ilustruje to následující obrázek:

              2001:db8:cafe:33::/64          2001:db8:cafe:3300::/56
+------------+::1               ::2+--------+   +---------------+  
| Router ISP +---------------------+ Turris +---+LAN za Turrisem|  
+------------+                     +--------+   +---------------+  


ISP by vám tedy měl kromě adresního rozsahu (který potřebujete do sítě LAN) prozradit také adresu routeru na WAN straně, na kterou vám bude daný rozsah posílat. Ten nastavíte do konfiguračního pole „IPv6 adresa“ ve Forisu.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Ipv6 adresa

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill