Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Nestandartní chování komponent
- - Od Jerry Dne 2015-08-04 21:18 Upraveno 2015-08-06 18:53
Tak jsem vybalil, "X"krát prošel manuál a fórum a začal jsem oživovat komponenty .... při "hraní" se zásuvkama jsem zjistil, že při použití příkazu "TX ENROLL:0 PGX:0 PGY:1 ALARM:0 BEEP:NONE", který pošlu v době kdy jsou obě zásuvky aktivní dojde k vypnutí obou zásuvek zaráz - obě pošlou i potvrzení, že se vypnuly - správně by se měla vypnout jen jedna a druhá má zůstat aktivní. Jiné kombinace PGX:0 PGY:0, PGX:1 PGY:0, PGX:1 PGY:1, fungují OK.
Po zopakování příkazu se PGY správně zapne ...

echo "TX ENROLL:0 PGX:0 PGY:1 ALARM:0 BEEP:NONE" >/dev/ttyUSB0

2015-08-04 22:15:39 [13572005] AC-88 RELAY:0
2015-08-04 22:15:39 [13571609] AC-88 RELAY:0

EDIT: doplnění 6.8. 18:50
tak jsem si s tím hrál trošku víc ( mimo to, že jsem testoval dosah signálu ) a zkusil jsem různé pořadí zapínání a vypínání a zjistil jsem, že při vypínání zásuvky PGX ve stavu kdy jsou obě zásuvky aktivní se vždy stane "něco" co by nemělo a chování je různé podle toho v jakém pořadí byly zásuvky zapínány a vypínány:

vždy jsem začal ze stavu PGX - vypnuto PGY - vypnuto

PGX - 0 PGY - 0
PGX - 1 PGY - 0 - OK
PGX - 1 PGY - 1 - OK
PGX - 0 PGY - 1 - obě se vypnuly

PGX - 0 PGY - 0
PGX - 0 PGY - 1 - OK
PGX - 1 PGY - 1 - OK
PGX - 0 PGY - 1 - obě se vypnuly a PGY se ihned zapnula

PGX - 0 PGY - 0
PGX - 0 PGY - 1 - OK
PGX - 1 PGY - 1 - OK
PGX - 1 PGY - 0 - OK
PGX - 0 PGY - 0 - PGY se vypnula a PGX se zapnula
zopakování příkazu PGX - 0 PGY - 0 - PGY - OK ( PGX se vypnula, PGY zůstala vypnuta )

PGX - 0 PGY - 0
PGX - 1 PGY - 0 - OK
PGX - 0 PGY - 0 - PGX se vypnula PGY se zapnula a vypnula ( blikla )

Dělá to ještě někomu ? nebo jsem si je jen svou nešikovností nějak spároval, že se chovají závisle na sobě ? - ale žádnou logiku v tom nevidím ......
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2015-08-14 23:12
Tak už jsem to vyřešil - ač nevím jak jsem se do tohoto stavu dostal, tak pomohlo zresetovat obě zásuvky a znovu je naučit na PGX a PGY - to učení mi chvilku trvalo, ale nakonec to klaplo :-)
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-08-15 07:23
Zdravím,

potvrzuji stejnou chybu i řešení asi 14 dní z5.
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-08-17 06:41
Zásuvky do sebe byly vzájemně naučené, proto se ovlivňovaly. Bohužel jsem je neměl minulý týden k dispozici, tak jsem nemohl vyzkoušet a proto jsem nenapsal.
Nadřazený - Od Jerry Dne 2015-08-17 08:22
Tušil jsem to, ale nevím jak se mi to povedlo nastavit ( nebo dětem, přeci jen je lákalo mačkat na tlačítka :-), nebo jestli to už bylo od vás ( teď už bych to cíleně dokázal nastavit ) a zase jsem se tím resetováním a učením přiučil něco nového, přeci jen v návodu k zásuvce je jen učení na ústřednu tak mi chvilku trvalo než jsem pochopil to jak naučit PGY pomocí příkazu, PGX klaplo hned :-)
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2015-08-21 10:42
Ještě jeden dotaz - včera jsem zjistil, že když zapnu zásuvku PGY ( PGX to nedělá ) tak se mi rozsvítí kontrolka i na siréně - nic nedělá a asi ani nic neposílá ( to ještě dnes večer prověřím ). Sirénu jsem zkusil zresetovat a znovu naučit na dongle - proběhlo OK, ale dělá to stále, nevím jestli to dělalo již od začátku, protože jsem neměl zásuvku a sirénu nikdy zapojenu vedle sebe abych si toho všimnul. Je to normální ? nebo mám zkusit ještě znova zresetovat zásuvku PGY ( že bych při minulém učení do donglu omylem naučil i na sirénu ) ?
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2015-08-21 21:14
Tak prověřeno - siréna nic neposílá, jen svítí kontrolka celou dobu kdy je PGY - ON.
Nadřazený - Od Milhauszn Dne 2015-08-22 19:17
Pridavam se k tomu ze tez sviti pry PGY, nekolik dni zpet jsem koukal ze vecer sviti kontrolka, tak jsem si rikal ze se pak juknu do manualu, zda to neni chyba, nicmene po tomto prispevku a odzkouseni je to opravdu reakce na PGY.
Jeste jeden dotaz. Dnes se mi prihodilo ze zasuvka nereagovala na povely, tak jsem ji zapnul tlacitkem manualne ale uz nesla vypnout manualne ani povelem. Vyndani ze zasuvky a restart pomohl, je to "normalni" a muze se to obcas stavat? Myslel jsem si, ze to zarizeni je odolnejsi a takoveto stavy zamrznuti komponenty se nestavaji.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Nestandartní chování komponent

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill