Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Pouze jedno pípnutí sirénkou - Jak?
- - Od Eskymák (>) Dne 2015-08-08 18:27
Sirénka je šikovná na akustické potvrzení přijetí příkazů, jak ale pípnout jen jednou/X krát?

Udělal sem si sh script, který odešle příkaz BEEP:SLOW a hned poté BEEP:NONE pomocí gadget_command.py. Narazil jsem na problém, že příkaz čekala na odpověď a sirénka tak pípala dlouhé vteřiny. Takže jsem z gadget_command.py odebral poslední řádek, který na odpověd čeká. Příkazy jsou tedy odeslány s minimálním zpožděním. Většinou sice sirénka skutečně jen pípne ale někdy  stihne pípnout dvakrát.

Má někdo nápad na spolehlivější řešení?

Bylo by úžasné mít prostě příkaz BEEP:ONCE...
Nadřazený - - Od Radomír Polách Dne 2015-08-08 20:01 Hlasů 1
Tohle vyřeší skutečně jedině zásah do firmware donglu a sirény a přidání přepínače ONCE.
Nadřazený - - Od machfilip Dne 2015-08-10 10:17
A neplánuje se vydávání třeba nějakého patche firmware v dongle? Nebo byl flashnut jednorázově a neumožňuje reflash?
Nadřazený - - Od Radomír Polách Dne 2015-08-10 10:19
Na to jsem se již také ptal, docela by mě to zajímalo, protože současné řešení je strašně omezující.
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-08-10 10:26
Některými požadavky na Dongle se určitě bude kolega v další verzi FW zabývat. Zatím je na to ale brzy. Velké množství sad ještě ani nemá majitele. Flash firmwaru je možný pouze u nás v Jablotronu, odemčení programovacího interfacu pro uživatele bohužel neplánujeme.
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-08-10 15:10
Bohužel jsem zjistil, že samostatného jednoho pípnutí nelze zaručeně dosáhnout. V režimu alarmu se jedná o tzv. průběžný indikátor který signalizuje pípáním 2 stavy - odchodové zpoždění (SLOW) / blížící se konec odchodového zpoždění (FAST).
Nadřazený - - Od LK Dne 2015-08-19 16:37
Prosim o zvazeni lepsiho ovladani sirenky v dalsim firmware... Pro mne je to killer feature, uz mam par skriptu pro 2 urovne zabezpecni s prepinanim pomoci RC-86, v tom nizssim potrebuji, kdyz nechavam otevrene dvoje venkovni dvere, aby sirena pouze vzdy decentne pipla na udalost z magnetickych a pir senzoru :(
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-08-19 20:05 Upraveno 2015-08-19 20:07
To bohužel není vlastnost firmwaru v donglu, ale samotné sirénky. S tím nelze bohužel nic dělat.

možná hloupost, ale co pořídit k Turrisu externí zvukovku?
Nadřazený - Od Eskymák (>) Dne 2015-08-20 11:56
Také zvažuji aktuálně tuto možnost, již je zde téma o přehrávání audio streamů na Turrisu za pomocí externí USB zvukovky za pár USD. :-)

Pak pochopitelně není důvod omezovat se na pouhé pípání. :-)

Ale i tak je toto omezení firmware jednotlivých komponent docela škoda. :-(
Nadřazený - Od saky (>) Dne 2015-08-20 10:42
Také jsem o tom přemýšlel, nakonec jsem zvolil řešení, že si objednám malý "pípák", který připojím na GPIO Turrise a budu tím zároveň potvrzovat povely z DO a tabletu. Další možností je jak píše p. Toušek připojení zvukovky, kdy to bude více variablilní a bude možné akce rozlišovat zvukem :-)
- - Od jro Dne 2015-09-11 09:14 Hlasů 4
lehce nesouvisejici komentar: o sirene jsem si myslel, ze mi bude uplne nanic - a nakonec to je nejpouzivanejsi soucast. Je v zasuvce v detskem pokoji a pokud deti nevstanou a do 7h na ni nestisknou tlacitko, tak v 7h spusti ... dokud ji tlacitkem nevypnou. Alternativne se da spustit dalkovym ovladanim, ktere mam v kuchyni. A nejlepsi je, ze se to detem docela libi, protoze to je takovy 'husty budik' :)
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-09-11 11:47 Hlasů 1
Skvělý nápad!
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Pouze jedno pípnutí sirénkou - Jak?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill