Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / DOMOTICZ - Návod?
- - Od Gorole Dne 2015-08-14 14:18
Mohl by prosím někdo vytvořit polopatický návod?
Čidla mám přidané, na manuál jsem koukal, ale moc chytrý z toho nejsem.
Stačil by jednoduchý příklad, potom už to půjde.
Utíkají mi souvisloti, jak určité čidlo spustí sirénu apod.

Pojedu na dovolenou, tak bych to rád měl v provozuschopném stavu.

Díky za každou radu
Nadřazený - Od Jerry Dne 2015-08-14 20:59
Na takové akce je třeba sestavit skripty - je to ukázáno na konci návodu, taky se na to chystám ...
Nadřazený - Od Pavel Špírek Dne 2015-08-17 07:51 Upraveno 2015-08-17 07:54 Hlasů 1
Návod k domoticzu je zde: https://www.turris.cz/gadgets/domoticz

Na spuštění sirény pomocí senzoru je třeba vytvořit skript, jak píše Jerry. Můžete se inspirovat příklady na konci návodu.
- - Od Milhauszn Dne 2015-08-18 20:54
Zkusim se zeptat tady.
Z navodu a chovani cidel jsem pochopil ze kdyz PIR odesle stav pohybu, tak zustane aktivovany a je treba ho vypnout.
Slo by toto resit primo v nastaveni prepinace a ne v pripadnem scriptu.
Je zde pole On Action, tak zda by slo reset provest treba po par vterinach na OFF primo v radku. Jen netusim jaky prikaz pouzit a jak by mel vypadat a take zda to je spravne reseni?

Druha otazka je, zda ovladani sireny je jen Loud a Beep, odhaduji ze prvni je Alarm a druha je pipani, lze menit mezi Fast a Slow?
Nemuzu to ted vyzkouset, tak se ptam, zda uz ma nekdo zkusenost.
Diky
Nadřazený - - Od Pavel Špírek Dne 2015-08-20 08:15 Upraveno 2015-08-20 08:17
Vypínač můžete vyresetovat i pomocí web api - dokumentace je zde: https://www.domoticz.com/wiki/Domoticz_API/JSON_URL%27s, ale správné řešení to moc není, lepší je použít interní "grafické" skripty.

U sirény se rychlost pípání mění tím sliderem pod vypínačem - do cca 50% pípá pomalu, nad 50% rychle.
Nadřazený - Od Milhauszn Dne 2015-08-20 20:12
Diky za info, ja si predelal typ zarizeni pri pridani, ktere nebylo dimmer a proto jsem prisel o posuvnik :-)
- Od foxm Dne 2015-08-19 22:12
Tak se mi to podarilo rozjet, ale stale nechapu jakym zpusopem mam skript nahrat do turrisu aby zacalo fungovat propojeni treba ovladace a zasuvky
- - Od linker Dne 2015-08-20 14:49
Ak by niekto rad emulovat funkcie alarmu je mozne pridat si do Domoticz "Security Panel".
- Nastaveni->Dalsi Moznosti->Panel Zabezpeceni nastavte PIN.
- v zariadeniach sa Vam objavi Security Panel, pridajte ho do aktivnych zariadeni a dajte mu nazov napr. "SecPanel"
- nastavte si nazvy tlacitok
- vytvorte nasledujuci lua script v /usr/share/domoticz/scripts/lua/script_device_remote.lua
commandArray={}

if (devicechanged['Remote1'] == 'On') then
  commandArray['SecPanel']='Arm Away'
end
if (devicechanged['Remote1'] == 'Off') then
  commandArray['SecPanel']='Disarm'
end
if (devicechanged['Remote2'] == 'On') then
  commandArray['SecPanel']='Arm Away'
end
if (devicechanged['Remote2'] == 'Off') then
  commandArray['SecPanel']='Disarm'
end

return commandArray


- v scripte zmente devicechanged['Remote1'] na svoje nazvy tlacitok

Ako vysledok sa Vam bude menit nastavenie stavu zabezpecenia a tento sa da pouzivat v grafickom ovladani udalosti ako hodnota ulozena v Security->Security Status

Prajem prijemnu zabavu :)
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2015-11-12 07:02
Ad název souboru se skriptem, je nutné aby byl nějakého speciálního názvu "script_device_xxx.lua"? Mohu v logu vyčíst, že Domoticz skriptík přijal?
Nadřazený - - Od Emil Dne 2015-11-12 09:14
Skripty se jen umístí do adresáře /usr/share/domoticz/scripts/lua/, a v logu je hned vidět, zda proběhl a nebo zda zhavaroval na nějakém řádku:
(Mám v configu nastaveno logovat vše: ALL)

Příklad záznamu z logu:
2015-11-12 08:59:02.760 EventSystem: Script event triggered: /usr/share/domoticz/scripts/lua/script_device_FVE.lua

Tento skript mi vyčítá hodnoty výkonu z FVE z měniče Piko Kostal.
Lua skripty se volají každou sekundu. Nevím, kde se dá toto volání plánovat, mě stačilo volání každých 10 sekund.
Tak jsem do skriptu dal podmínku, že se data vyčítají jen první dvě sekundu z každých 10 sekund.
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2015-11-12 18:49
Děkuji, skutečně funguje. Jen to nebylo poznat. :eek:
- Od foxm Dne 2015-08-20 21:24
dobry den budu se opakovat ale zajimalo by me kde najdu v navodu popisovanou moznost tvorby skriptu v garfickem prostredi scratch?

Dekuji za odpoved.
- Od foxm Dne 2015-08-20 21:26
tak jak uz to tak v zivote je v podstate hned po tom co jsem napsal prispevek jsem to objevil :fat:
- - Od jakub Dne 2015-09-17 10:23
Dobrý den,
jsem začátečník a tak se možná ptám na triviálnosti :)

-Jakým způsobem se přihlásím k donglu, abych mu mohl posílat příkazy? Vím jen, jak se přihlásit k Turrisu skrze PuTTY... Případně kam se nahrávají skripty
-Jak zobrazím zásuvky v Domoticz? Zatím mi je jde ovládat pouze přes dálkový ovladač, v rozhraní je nevidím
-Jak vyšlu siréně příkaz BEEP či SIREN_LOUD? Sirénu v Domoticz vidím pouze jako BUTTON

Moc děkuji a omlouvám se dotazy
Nadřazený - - Od machfilip Dne 2015-09-17 13:43
Prvně bych šel:
1. přečíst https://www.turris.cz/gadgets/
2. kouknout na YouTube na 3. večer s Turrisem
3. stáhnout z https://github.com/CZ-NIC/gadgets_demo zip, nahrát kam je libo na Turris přes scp (např. WinSCP), rozbalit
4. připíchnout dongle a komunikovat dle https://www.turris.cz/gadgets/manual
5. pak pokračovat https://www.turris.cz/gadgets/domoticz
Nadřazený - - Od jakub Dne 2015-09-22 09:06
Můžu ještě otázku, jak se připojím k donglu, abych s ním komunikoval a mohl posílat přes terminál příkazy? Resp. přes jaký terminál s ním komunikovat?
Nadřazený - - Od machfilip Dne 2015-09-22 09:16
Jakýkoliv dle svého gusta. Pro základní komunikaci stačí skripty na gitu (odkaz výše). Pro pokročilejší komunikaci třeba RealTerm. Dá se použít i IDE pro Arduino apod.
Nadřazený - - Od jakub Dne 2015-09-22 09:21
A jak spustím ten prokletý skript? :sad: Omlouvám se...
Nadřazený - Od machfilip Dne 2015-09-22 09:25 Hlasů 1
- Pokud budete používat program přímo pro sériovou komunikaci, tak skript nemusíte řešit.
- Prokletý skript spustíte přes Python. Nejsem Windowsář, ale předpokládám, že musíte mít nainstalovaný Python ve Windows. Následně pak příkazem "python nazev_skriptu.py" byste měl ten prokletý skript již spustit...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / DOMOTICZ - Návod?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill