Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Bash přístup k GPIO
- - Od saky (>) Dne 2015-08-15 12:50
Zdravím,

omlouvám se, pokud se to tu již rozebíralo, ale fórum jsem prošel a odpověď nenašel. Nedaří se mi přistoupit z bash k GPIO. Dle wiki http://wiki.openwrt.org/doc/hardware/port.gpio bych měl vidět v adresáři /sys/class/gpio/ jednotlivé piny, ale, mám zde jen složky export, gpiochip224 a unexport.

Je třeba pro přístup ještě něco doinstalovat? Nebo zde použití echo "1" > /sys/class/gpio/gpioXX/value nebude fungovat?

Díky za nakopnutí.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-08-15 14:45 Hlasů 2
Nejprve musíte zjistit číslo GPIO v softwaru. To pěkně shrnuje tabulka na slide 8 zde. Pro GPIO0 to bude tedy číslo 224. Pak je potřeba povolit dané GPIO pro přístup pomocí sysfs:
# echo 224 >/sys/class/gpio/export
Tím by se měla objevit složka /sys/class/gpio/gpio224/, ve které už máte řídicí soubory direction a value.

Já tímto způsobem ovládám hodiny z Pythonu.
Nadřazený - Od saky (>) Dne 2015-08-15 14:49
Aaah, super, díky moc.

Na tu tabulku jsem nanarazil :-)
Nadřazený - - Od mhaken Dne 2015-10-03 14:16
Zdravím, vše mi funguje, avšak po restartu se mi smažou všechny složky ze /sys/class/gpio/ a zůstane tam pouze ta defaultní /gpio224chip/ kde je problém? Díky
Nadřazený - - Od mkyral Dne 2015-10-03 21:47
Složky /sys a /proc jsou virtuální složky jádra a jsou pouze v paměti. Všechny změny po restartu zmizí.
Pro obnovení nastavení po restartu je potřeba ty příkazy dát do skriptu /etc/rc.local před řádek "exit 0". Ten musí zůstat poslední.
Nadřazený - Od mhaken Dne 2015-10-04 19:00
Zdravím, díky za odpověď. Toto řešení mě také napadlo, ale nevěděl jsem, jestli je i nějaké "elegantnější" provedení. Nyní to řeším pomocí tohoto. Díky
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Bash přístup k GPIO

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill