Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Domoticz - registrace dalších zařízení
- - Od lzita (>) Dne 2015-08-19 20:24
Mám doma již dlouho i jiné komponenty řady JA-80 - například termostaty TP83. Jak je mohu v Domoticzu zaregistrovat.
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2015-08-19 20:38
řekl bych, že je nejdříve musíte registrovat do Turris donglu ... viz. manuál - v Domoticz by se pak měly objevit jak budou s donglem komunikovat.

https://www.turris.cz/gadgets/manual
Registrace slotu

Pro registraci slotu slouží příkaz SET SLOT:XX [YYYYYYYY].
Pole XX reprezentuje číslo slotu (rozsah 00..31).
Pole YYYYYYYY je dekadická 24-bitová adresa periferie.

první volný by měl být SLOT 15, ale radši si to prověřte pomocí GET SLOT:15
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2015-08-20 07:06 Upraveno 2015-08-20 07:13
Takže to ale budu muset odinstalovat nebo zastavit domoticz a nainstalovat "něco" pro přímou komunikaci s donglem. Což tedy vůbec nevím jak.
Existuje nějaký obecný terminál pro seriový port pro Turris ?
Nadřazený - - Od Pavel Špírek Dne 2015-08-20 08:06
Jako terminál můžete použít třeba starý dobrý minicom :) . Existuje ale utilita přímo určená k programování spárovaných zařízení v donglu - "dongle_reprogram" ze sady gadgets_demo. Nejsem si ale jistý, zda bude dongle termostat TP-83 podporovat. Případně může odesílat zprávy v jiném formátu než TP-82, s čímž Domoticz nepočítá.
Nadřazený - Od lzita (>) Dne 2015-08-20 10:55
Tak se zadařilo, pomocí gadget_command.py a příkazu SET SLOT jsem zaregistroval teploměry TP-83. Info o nich se mi vrací jak TP-82, takže lze pouze číst teplotu nicméně vzhledem k nemožnosti spínat více výstupů je to v zásadě úplně jedno.
Domoticz je pka také pojal za své.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Domoticz - registrace dalších zařízení

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill