Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / NAS (Samba) problém - Systém Windows nemůže získat přístup
- - Od S.hort.Y Dne 2015-08-20 16:05 Upraveno 2015-08-20 16:09
Ahoj,
mám Win 8.1 64 bit Pro (legálně), k routeru (mám první várku - červenec 2014) jsem připojil flashku SanDisk Cruzer Fit 16GB USB 2.0. BLKID hlásí „/dev/sda1: LABEL="SANDISK" TYPE="vfat"...“. Zprovoznění jsem dělal podle oficiálního návodu Domácí NAS (vč. uspávání na 10 min). Přístup nemám omezen na uživatele, ale přes checkbox v LuCI „Povolení hosté“.
A teď ten problém: Nějakou dobu vidím v Síti nasdílenou složku Serialy (pro testy vytvořená složka), vidím její obsah, můžu z ní číst, můžu do ní zapisovat. Po nějaké době (2 - 3 min) mám ale smůlu, přisuzuji to uspání zařízení, a nemůžu dělat nic. Po několika pokusech se flashka asi probudí a jede, chvíli to ale trvá a v těchto věcech nemám trpělivost. Systém mi hlásí chybu přístupu:



Nevíte co s tím? Flashku jsem připojil jen pro testy, než k Turrisu připojím externí disk, který mám teď připojen k PC, ale rád bych ho použil jako NAS, do budoucna možná i pro přístup z venku („vlastní cloud“). Pokud to ale bude dělat takové problémy, tak je mi to k ničemu. :sad:
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-08-20 21:58 Upraveno 2015-08-20 22:08
Děje se tak i pokud přistupuješ přímo na IP?
např:
\\192.168.1.1\Serialy

Já mám často probém s tím, že se nedostanu na \\TURRIS, i když je takto v síti automaticky nalezen, ale na \\192.168.1.1 se dostanu. Jakmile přejdu na IP, tak už to pak jde i přes \\TURRIS...

Zkoušel si vypnout to uspávání? U flashky je to asi zbytečný.

btw, taky se mi zdá, že mám soubory na externím disku dostupný až po restartu turrisu, jakoby se taky nechtěl probudit či co :-/
Nadřazený - - Od S.hort.Y Dne 2015-08-21 11:24
Tak teď už se to chová líp.. Tak nevím co s tím je.. Pokud se to bude opakovat, tak zkusím přístup přes IP a když tak dám vědět..
A u flashky je uspávání zbytečný, ale jak jsem psal - flashka tam je jen na zkoušku, jak se to bude chovat, a když budu spokojen, tak tam dám disk. A jelikož to je WD My Book, který není dělanej na neustálou zátěž, tak u toho uspávání budu chtít mít zaplý.
Nadřazený - - Od S.hort.Y Dne 2015-08-23 07:49
Tak se mi to chová stejně, tzn. i když nejde přistupovat přes název zařízení, tak jde přistupovat přes IP.
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-08-23 08:36
Rozjel jsem tady widle (7) na starém železe a potvrzuji stejnou chybu. Když ale úložiště připojím jako síťový disk, po několika kliknutích se to probere a zobrazí obsah. Kubuntu, Lubuntu a obecně UNIX tímto netrpí :cool:. Na NTB mám kvůli záruce :mad: WIN 10 a ten namapuje úložiště vždy, resp nesetkal jsem se s opakem. Taktéž od OS 2.5 VLC ve WIN nepřehraje (nevidí) miniDLNA přes UPnP a je nutné spustit Ctrl+O > místo v síti
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-08-21 18:30 Upraveno 2015-08-21 18:33
Zdravím,

probuzení po uspání mi pracuje bez sebemenší chyby (3 x 3.5" HDD). Na vině bude u HDD řadič, u flešky je chování opravdu zvláštní :eek: - žeby widle?
Nadřazený - - Od S.hort.Y Dne 2015-08-22 09:34
Odbočuji od původního tématu, ale 3 x HDD - máš to přes USB HUB nebo jsi přikoupil do PCI kartu?
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-08-23 00:28 Hlasů 1
Řadič v mPCIe + multiplikator
RAID 1 + data
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / NAS (Samba) problém - Systém Windows nemůže získat přístup

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill