Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / DOMOTICZ - default po restartu turrisu
- - Od Gorole Dne 2015-08-24 16:31
Dnes jsem si hrál s DOMOTICZ, spoustu věcí nastavených a po restartu turrise bylo vše jak při prvním spuštěním :confused:
To to musím jako zálohovat před každým restartem?
Nadřazený - - Od Gorole Dne 2015-08-24 16:37
A teď tohle :confused:
Nadřazený - - Od Jiří Mrázek Dne 2015-08-24 19:13
Cituji z webu Turris.cz (viz. https://www.turris.cz/gadgets/domoticz )

Základní nastavení

Před prvním spuštěním Domoticzu je možné přizpůsobit některá jeho základní nastavení v souboru /etc/config/domoticz. Nejdůležitější jsou zejména první dvě položky, a to port HTTP serveru a umístění databáze. Ve výchozím stavu poběží HTTP server na portu 8080.

Databáze Domoticzu bude ve výchozím stavu vytvořena v adresáři /tmp, který je umístěn v RAM, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení sytémové NAND flash paměti častými zápisy do DB. Znamená to ovšem, že po každém restartu routeru Turris bude nenávratně vymazána. Protože je v databázi uložena kompletní uživatelská konfigurace Domoticzu vč. skriptů, bude pro praktické nasazení vhodnější umístit tuto databázi na některé energeticky nezávislé úložiště.

Pokud je k routeru Turris připojeno externí paměťové médium (microSD karta či USB disk), je určitě vhodné ho využít. Další řešení tohoto problému může být např. ponechání databáze v RAM a její pravidelná záloha do flash pomocí cronu. Databázi je samozřejmě možné umístit i přímo do systémové NAND flash paměti (např. adresář /root), toto však doporučujeme pouze v krajním případě.
Nadřazený - Od Jerry Dne 2015-08-24 19:15
byl jste rychlejší :grin:
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2015-08-24 19:14
Četl jste návod ? Tam je jasně napsáno, že databáze se vytváří v "tmp", který se restartem maže ....

Databáze Domoticzu bude ve výchozím stavu vytvořena v adresáři /tmp, který je umístěn v RAM, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení sytémové NAND flash paměti častými zápisy do DB. Znamená to ovšem, že po každém restartu routeru Turris bude nenávratně vymazána. Protože je v databázi uložena kompletní uživatelská konfigurace Domoticzu vč. skriptů, bude pro praktické nasazení vhodnější umístit tuto databázi na některé energeticky nezávislé úložiště.

Pokud je k routeru Turris připojeno externí paměťové médium (microSD karta či USB disk), je určitě vhodné ho využít. Další řešení tohoto problému může být např. ponechání databáze v RAM a její pravidelná záloha do flash pomocí cronu. Databázi je samozřejmě možné umístit i přímo do systémové NAND flash paměti (např. adresář /root), toto však doporučujeme pouze v krajním případě.


https://www.turris.cz/gadgets/domoticz
Nadřazený - - Od Gorole Dne 2015-08-24 19:52
Díky, prostě jsem asi natvrdlý :eek:
Port můžu nechat, nebo dát jiný?
Nadřazený - Od Jerry Dne 2015-08-24 20:08 Hlasů 1
port si dejte jaký vám vyhovuje - já mám třeba 8181 :-)
- - Od Gorole Dne 2015-08-25 14:20
Tak vyřešeno,děkuji za rady.
Ale když si dám heslo k přihlášení, a následně se přihlásím tak je DOMOTICZ zase offline.
Co zase dělám špatně?



Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-08-25 20:14
Zkuste START  v procesech po spuštění, či /etc/init.d/domoticz start přes SSH. Nevím proč se tak dělo, ale poté byl ONLINE. Připomínám že při instalaci jsem jej spustil a zajistil start po restartu.
Nadřazený - Od Chemik582 Dne 2015-09-03 10:57 Upraveno 2015-09-03 12:34
Něco se u mě děje s konfigurací pro Domoticz.
Včera večer jsem v pohodě a bez problémů nastavil vše včetně jiného portu. Šlo se přihlásit a pracovat v něm. Dnes jsem se chtěl podívat do Domoticzu a koukám že je pořád off-line. Tak jsem zkusil z terminálu pro jistotu start. Pořád nic. Takjsem z terminálu spoustil domoticz přímo ať vidím co se děje a vyskočilo na mě tohle :

root@turris:/mnt/mikrosd# domoticz
2015-09-03 11:40:50.690  Domoticz V2.2563-gadgets-4-g367addd-1 (c)2012-2015 GizMoCuz
2015-09-03 11:40:50.691  Startup Path: /usr/share/domoticz/
2015-09-03 11:40:50.733  Active notification subsystems: http (1/8)
2015-09-03 11:40:50.736  Error: Failed to start the web server: bind: Address already in use
2015-09-03 11:40:50.736  Error: check if no other application is using port: 8080

Upozorňuji že mám v /etc/config/domoticz nastaven jiný port než 8080! A konfigurace domoticzu se ukládá na připojenou mikrosd kartu - díval jsem se a soubor s konfigurací tam je a obnovuje se.
Nevíte prosím kde může být chyba? Přitom když v prohlížečizadám adresu s portem co je v /etc/config/ tak se notmálně zobrazí logovací stránka a chce to po mě uživatele a heslo. To zadám a zobrazí se domoticz ovšem s nápisem off-line a dál sice mohu procházet nabidky ale v podstatě nic nereaguje.

Poznatek: Z vnitřní sítě (192.168.0.1) to funguje :( domoticz reaguje, funguje. Předpokládal jsem že stačí si z venku přesměrovat nastavený port.
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-08-26 23:18 Hlasů 1
Taky zlobí cookies, zkus je vymazat. :-)
Nadřazený - - Od Chemik582 Dne 2015-09-02 17:50
Nastavil jsem si uživatele a heslo (jiné pro web a jiné pro security panel) a i když jsem si je pečlivě hned zapsal do deníčku stejně mě do domoticzu nechce pustit :(
Ve kterém souboru najdu uživatele a hesla?
Nadřazený - Od Eskymák (>) Dne 2015-09-03 14:44
vše je asi v domoticz.db, který je tam kam sis ho uložil.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / DOMOTICZ - default po restartu turrisu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill