Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Stav podpory Home Assistant
- - Od Honza Dne 2015-09-11 16:36
Dobrý den, chtěl bych se zeptat v jakém stavu je podpora Home Assistant.
Dík
Nadřazený - - Od rene.kliment (>) Dne 2015-09-11 16:46 Upraveno 2015-09-11 16:50
Podle trochy špehování (changelog) je to již hotové v další verzi OS.

Jen doufám, že co nejrychleji aktualizují na 0.7.2 - je tam pár opravených věcí, které se mi hodí, že budou fungovat :smile:
Nadřazený - - Od Honza Dne 2015-09-11 16:53
Dík za odpověď. Gadgets mi přišly tenhle týden a raději bych začal s home assistants, jelikož Pythonu holduji mnohem více než jazyku Lua.
Nadřazený - - Od rene.kliment (>) Dne 2015-09-11 16:59
Nz. Já mám gadgety už nějaký ten týden, ale jinak jsme na tom stejně - raději jsem si napsal něco v Pythonu, než abych zkoumal tolik ten Domoticz.
Pokud máte odvahu, tak si můžete ten HA zkusit zprovoznit i s tím Gadgets modulem na PC pokud nechcete čekat na vydání nového Turris OS. Minimálně pro osahání HA je to fajn a můžete si v tom vyzkoušet třeba zapnout detekci prezence lidí podle připojených zařízení k routeru a jiné hustosti které to umí.
Nadřazený - Od Honza Dne 2015-09-11 17:24
Zkusím to, detekce lidí je hodně epic. To bude mít rodina radost. :grin:
- - Od huhla Dne 2015-09-18 10:09 Hlasů 1
Na pondělí 21. 9. 2015 je naplánována aktualizace systému routeru Turris na verzi Turris OS 2.6.

Seznam balíků "Domácí automatizace" rozšířen o aplikaci Home Assistant.
Nadřazený - - Od Honza Dne 2015-09-19 11:01
Paráda. Díky
Nadřazený - - Od ZdK Dne 2015-09-22 07:07
Zdravím,
po dnešní (včerejší? noční?) aktualizaci Turrisu jsem si doinstaloval balíky Home Assistant a podporu Gadgets pro Home Assistant, povolil jsem automatické spuštění po startu a spustil službu. Home Assistant běží :-) Teď už jenom zjistit, jak se to ovládá :-) příp. jaké jsou rozdíly v použití proti Domoticz (a výhody/nevýhody použití pro mě).
Díky vývojářům za update.
Nadřazený - - Od Pavel Špírek Dne 2015-09-22 07:45
Postup jak zprovoznit Home Assistant je již k dispozici zde: https://www.turris.cz/gadgets/hass
Nadřazený - - Od ZdK Dne 2015-09-22 07:48
Díky za rychlou odpověď. Takhle "daleko" jsem ještě nedošel :-) Zatím jsem dnes ráno naistaloval a večer jsem chtěl hledat co a jak dál.
BTW: Python demo skripty (https://github.com/CZ-NIC/gadgets_demo) budou fungovat v Domoticz i HA?
Nadřazený - Od Pavel Špírek Dne 2015-09-22 07:58
Demo skripty jsou zcela samostatné, nejsou závislé ani na jedné aplikaci. Pokud je budete chtít použít, je nutné mít Domoticz nebo Home Assistant vypnutý!
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2015-09-22 21:36
Díky za odkaz na dokumentaci a popis ke zprovoznění. Měl bych dotaz ohledně pořadí konfiguračních sekcí v souboru "configuration.yaml" - záleží na pořadí nebo ne? Ve vzorovém souboru je sekce "Adds Turris Gadgets platform" zanořená až v hloubce souboru, v popisu dle návodu je popisována hned za základními parametry celé aplikace. Přesunul jsem si jí tedy hned za tuto sekci a ostatní prvky - senzory, výstupy atd. - jsem dal v souboru konfigurovat automaticky. A nenačetly se žádné kromě "BEEP_LOUD" a "ENROL, PGX, PGY". Tyto výstupy (na relé zásuvek) se dají z aplikace normálně ovládat. Tak nevím, zda-li ostatní budu muset konfigurovat ručně (což vidím jako dost velký "opruz"), nebo je chyba třeba v tom přesunu sekcí oproti vzoru.
Nadřazený - - Od Pavel Špírek Dne 2015-09-23 08:06
Na pořadí sekcí nezáleží, ukázkový soubor by měl fungovat tak jak je. Zkuste HA restartovat pomocí init skriptu, třeba nastala nějaká chyba v sériové komunikaci. Nemáte kromě HA puštěnou ještě nějakou aplikaci která přistupuje k sériovému portu (Domoticz apod)?

Kdyžtak sem můžete vložit i log aplikace (defaultně /tmp/home-assistant.log)
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2015-09-23 08:14
Jo, DOMOTICZ mně běží. Tak to bude nejspíš tím - vyzkouším to. Myslel jsem, že to nevadí, když poběží DOMOTICZ i HOMEASSISTANT najednou.
Nadřazený - Od Jerry Dne 2015-09-23 08:40
zaráz to nepůjde - aplikace, která komunikuje s donglem si uzamkne ten seriový port - pokud se nemýlím .... Pokud pustíte první HA a potom Domoticz tak budete mít v logu Domoticz hlášku, že nenalezl dongle. Pokud vám běží Domoticz tak se k donglu zase nepodaří připojit HA.
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-10-07 08:08
Mně Home Assistant s konfiguračním souborem ze stránek nefungoval. Přepsal jsem si jej tedy logičtěji a už funguje jak má :-)
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2015-10-07 20:24
Jsem na tom stejně, jako Vy, pane Toušku. Musel jsem si vzorovy YAML konfigurák upravit podle svého, jednotlivé sekce přeházet, logicky uspořádat a teď už to jede, jak má.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Stav podpory Home Assistant

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill