Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Využití gadgets - otevírání domovních dveří
- - Od mhaken Dne 2015-09-19 18:57 Upraveno 2015-09-21 09:51 Hlasů 2
Zdravím majitele Turris Gadgets, rád bych se pochlubil svým výtvorem, otevíráním domovních dveří.
Domovní dveře mohu otevírat pomocí klíčenek a nebo přes webovou aplikaci, která může běžet přes jakékoliv zařízení, které je připojeno k internetu (telefon, tablet, ...).

K tomuto projektu jsem použil následující:
AC-82  Přijímač 2x relé 230V
JA-81M  Univerzální rozhraní

Arduino UNO
Arduino Ethernet Shield
5V Relé

Přijímač AC-82 je připojen paralelně k tlačítku na domovním telefonu, relé jsem nastavil na sepnutí po dobu 2 vteřin. Rozhraní JA-81M jsem připojil k 5V Relé (relé je připojeno na IN1, GND a TMP s IN2 jsou spojeny na GND). Relé je připojeno přímo k arduinu s Ethernet shieldem. Na arduino jsem nahrál webserver, který reaguje na kliknutí tlačítka. Když klikneme na tlačítko, zapne se Relé a relé sepne kontakty u JA-81 čímž se odešle zpráva do turrisu ve formátu "[XXXXXXXX] JA-81M SENSOR LB:0 ACT:1". Po 5 vteřinách odešle zprávu negativní (ACT:0). Na turrisu běží script, který hlídá všechny příchozí události a vyhodnotí vše. Mám zde nastavenou podmínku, že pokud bude u sensoru ACT:1, sepne AC-82 relé (PGY:1). Po 5 vteřinách, kdy přijde od senzoru ACT:0 odešle do Relé PGY:0.

Odkaz na GIT: https://github.com/mhaken/OpeningDoors
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-09-28 11:49 Hlasů 1
Super! Máš taky nějak vyřešenou detekci toho, když někdo u vchodu zvoní? Pak by bylo možné toto zvonění signalizovat nějak alternativně - sirénou, světlem nebo třeba emailem. :-)

Stejně tak by se případně dalo nastavit automatické otevření dveří "vyzvozněním" nějakého kódu. Nač se tahat s klíče(nka)ma. :lol:
Nadřazený - Od mhaken Dne 2015-09-28 19:36
Zdravím nechtěl jsem to sem přímo psát, protože na něčem takovým dělám a nemám to ještě hotové. Jedná se přesně o to, že když kdokoliv zazvoní, arduino zpracuje sepnutí zvonku a odešle vše na server do databáze (uloží se přesný čas a délka stlačení tlačítka popř. nějaké opakování). Dále arduino ihned komunikuje bezdrátově s turrisem, kde můžu již vykonávat příkazy s Turris Gagdets --> sirénka.
Jak jste také psal ohledně vyťukávání přímo nějaké kombinace pro otevření dveří, napadlo mě to (myslím si, že se v Turris soutěži objevil někdo, kdo to již vyřešil) a mám k tomu nějaké pochybnosti ohledně zneužití, že přeci jenom když přijdu k baráku a začnu si ťukat něco na zvonek, přišlo by to někomu divné a tak by se zajímal o co GO... Samozřejmě jsem již myslel na to, že bych udělal i UserFriendly změnu. Zamyslím se nad tím, jak to elegantně vyřešit a zkusil bych něco a pokud něco zbastlím, určitě nebudu váhat a vložím sem nějaké poznatky... :)
co se týká toho, že nechcete tahat nějaké klíče nebo klíčenky, s tím plně souhlasím, a proto jsem to řešil tím, že se dají dveře otevřít z mobilu - přes internet (nyní řeším šifrovanou verzi, aby se nikdo nemohl "nabourat") - je blbé vytahovat telefon z kapsy, ale jednodušší než hledat klíč nebo nějakou klíčenku s ovladačem.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Využití gadgets - otevírání domovních dveří

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill