Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Po továrním nastavení zůstane průvodce kontroly viset.
- - Od Bendys Dne 2015-09-23 11:48 Upraveno 2015-09-23 14:27 Hlasů 2
Po továrním nastavení zůstane průvodce viset na kontorle aktualizací, poslední zobrazená aktualizace +foris-oldconfig 48.
Po několika hodinách se stav nemění. Po restartu není přistupné Luci (chyba 404) Opakováno 3x
updater.sh -n nemá na tento stav vliv
Nadřazený - - Od vojjta Dne 2015-09-23 16:18
Ahoj, mam uplne stejny problem... Po cca 24h wizard zustal zdelil, ze aktualizace byly neuspesne. a ve forisu, nejdde zapnout wifi
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-09-23 17:49
Tovární obnovení jsem provedl po update-u na OS 2.6 v domnění, že se obnoví logování teplot v Domoticz. Obnovení proběhlo bez problémů, teploty ale nefungovaly. Další den ráno se to vzpamatovalo samo.
Nadřazený - - Od travnja3 Dne 2015-09-23 19:41
Úplně to samé. Teda ještě abych byl přesnější ještě zhruba popíšu chování před tím než jsem dělal factory reset. Přestala fungovat wifi, nefungovalo připojení na adsl router pomocí PPPoE (nebyl zavedený modul ppp_generic). Vypadalo to že kernel moduly jsou nějaké rozbité: modprobe házel už při bootu segmentation fault.
Nadřazený - Od travnja3 Dne 2015-09-23 20:52
No tak po factory resetu mi updater nějak nezafunguje a turris mi zustane na verzi 1.7 (kernel 3.10.18) přes opkg se mi povedlo aktualizovat kernel a i nějaké další věci než jsem si podříznul ssh_server pod rukama. Myslím že tak nějak by se to mohlo dát zase rozběhat.
Nadřazený - Od travnja3 Dne 2015-09-24 07:57
Po večerním hraní si s factory resetem a updatováním postupně balíčků pomocí opkg se mi nic nepovedlo rozběhat do uplna. Kamarádovi se to stalo taky a ten zjistil, že před factory resetem se "jen" špatně rozbalily kernel moduly a stačilo je prý přesunout do správného adresáře.
Nadřazený - - Od travnja3 Dne 2015-09-24 17:01
Ok aktualizace doběhly. Přesněji několíkrát se turris restartoval a pak updater chvíli je točil až jsem to nevydržel a po přísupu na 192.168.1.1 se načetla další stránka průvodce nastavením. Wifi mi jede i odesílání dat podle forisu funguje.
Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-09-25 09:07
Dobrý den

Stále ještě ten firewall nefunguje? On se posílá jednou za 15 minut a teprve při druhém cyklu pozná, jestli ten první fungoval, takže je tam až asi 30 minut zpoždění.
Nadřazený - Od Handy Dne 2015-09-23 21:01
Přidávám se s tím samým. V úterý se najednou vypnula wifi a nešla zapnout. Nepodařilo se mi jí v Luci nastartovat, tak jsem zkusil udělat obnovení nastavení ze zálohy, což také nevedlo k úspěchu. Udělal jsem tedy hard reset do továrního nastavení, přeskočil průvodce a zkusil znovu obnovit nastavení. Wifi se poté probrala, takže jsem to dál neřešil. Až dnes jsem zjistil, že Turris neodesílá data (přesně od chvíle kdy se vypnula wifi poprvé). Udělal jsem tedy další hard reset, ale průvodce zůstal u aktualizací viset na balíčku +updater 1.26 (několik hodin). Luci je dostupné pouze v době kdy běží průvodce a to na portu 8080. Potom co jsem průvodce přeskočil a neobnovil nastavení, tak Wifi nefunguje, Luci není dostupné a Turris patrně dál žádná data neodesílá. Internet přes LAN ale funguje.
Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-09-24 09:50
Dobrý den

Můžete poslat výpis toho updater.sh -n?
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-09-24 14:58
Tak už se mi snad povedlo objevit, co bylo za problém a vyrobit nějaký hotfix.

Bylo to způsobeno tím, že nová verze updateru očekávala též novou verzi balíčku create_notification, ale tou dobou tam ještě nebyla nainstalovaná. Updater spadl ve špatnou chvíli a ten offline update, který stáhl, tak nepřipravil, takže po restartu se nespustil. A situace se, samozřejmě, opakovala. Nový factory reset by měl problém vyřešit. Případně, pokud by se Vám do factory resetu nechtělo, jde to udělat i ručně, pomocí následujících příkazů:
opkg update
opkg install create_notification
rm /tmp/offline-update-ready
updater.sh -n
reboot
Nadřazený - - Od vojjta Dne 2015-10-14 19:55 Upraveno 2015-10-14 20:05
Ahoj, tak jsem zkusil uvedeny postup a bohuzel se mi router nerozjel uplne, web rohrani nejede ubec, jedine co se rojelo je wifi, v druhem kroce mi opkg rekl, ze create_notification nenalezl.... nicmene po  rm /tmp/offline-update-ready se updater.sh -n rozjel ale stav dopadl jak jsem psal na zacatku

jeste bych dodal konec updateru, ktery jsem poustel pred chvilkou

+ [ -x /usr/bin/updater-consolidate.py ]
+ /usr/bin/updater-consolidate.py /tmp/update/list /tmp/update/user_lists/core /tmp/update/user_lists/luci-controls /tmp/update/user_lists/nas /tmp/update/user_lists/printserver /tmp/update/user_lists/netutils
/usr/bin/updater.sh: line 1: /usr/bin/updater-consolidate.py: not found
+ die Consolidator failed
+ echo error
+ echo Consolidator failed
+ echo Consolidator failed
Consolidator failed
+ echo Consolidator failed
+ my_logger -p daemon.err
+ logger -t updater -p daemon.err
+ kill -SIGABRT 19926
+ rm -rf /tmp/update /tmp/update-state/pid /tmp/update-state/lock /usr/share/updater/packages /usr/share/updater/plan
+ exit 1
+ rm -rf /tmp/update /tmp/update-state/pid /tmp/update-state/lock /usr/share/updater/packages /usr/share/updater/plan
+ exit 1
Nadřazený - Od vojjta Dne 2015-10-14 20:21
omlouvam se, ze jsem otravoval, jistil jsem ze je nefunkcni python, problem vyresil opkg update && opkg install --force-reinstall python-base python
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Po továrním nastavení zůstane průvodce kontroly viset.

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill