Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Moje využití bezdrátové zásuvky - pítko pro kočku :-)
- - Od Eskymák (>) Dne 2015-09-28 11:41 Hlasů 1
Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak využít bezdrátovou zásuvku z gadgets. Přecijen, mít doma dvě bezdrátové lampy či tak něco, není zas taková automatizace. :-)

Blížící se dovolená však vytvořila potřebu poskytnou kočce čerstvou vodu bez potřeby někoho otravovat. Žrádla má hromadu, ale voda se kazí a odpařuje. Bez gadgets bych asi musel použít nějaký mikropočítač, tranzistor, relé a byl by to hrozný bastl.

S gadgets mi stačilo:
- Bezdrátová zásuvka
- 12V zdroj - nějaký starý adaptér od routeru -kontejnery na elektro jsou jich plné
- Ventil na 12V - http://grobotronics.com/12v-solenoid-valve-3-4-2919.html

Jako náklady počítám jen těch 9€ za ventil, i ten by se dal určitě zrecyklovat z nějakého spotřebiče - pračky, myčky, kávovaru, automatu,.. Bohužel sběrači kovů jsou vždy rychlejší...

Ve zvolený čas v Domoticz zapnu zásuvku, ve které je zapojený zmíněný adaptér. Ten přímo napájí ventil, který je namontován na kuchyňském kohoutku. Kohoutek je přivřený aby voda tekla čůrkem. Pod čůrkem už je ve dřezu nádoba, do které voda teče. Kdyby se něco pokazilo, stále je zde dřez, do kterého voda přetéká. Aktivace systému je logována v Domoticz, takže vím, že kočka vodu dostala.

Po kombinaci se smart vrátky pro kočku může dopřát svému mazlíčkovi čerstvou vodu po každé, když se vrátí domů. :lol:
https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=835

Stejný systém lze využít třeba i k zalévání zahrady a v kombinaci s pohybovým čidlem a k odhánění podomních prodejců a podobné havěti. :-)
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2015-09-30 19:16 Hlasů 2
Zajímavý nápad, naše kočky mají pítko na časový spínač. Při posledním čištění jejich záchodu jsem ale dostal další nápad na použítí otřesového čidla. Ale doufám, že  za tohle nedostanu BAN.:lol:
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-10-26 21:20 Hlasů 2
Doplněno o obrazovou dokumentaci :-)

- Vodovodní kouhoutek stojí za prd (jako celá kuchyně). Kdyby to bylo moje, už je to vyměněný...
- Samotný ventil je běžně stažený igelitem, aby byl ochráněn před vodou - horní spojení úplně netěsní (nikdy netěsnilo :roll:) a kape
- Kabelem vede 12V, aby si někdo nemyslel, že mám do vodovodu připojených 230V zvonkáčem :-)
- Stále se jedná o dočasné provizorium, abych nemusel nikoho otravovat starostí o kočku, když jsem několik dní pryč.
- Ano, když chci pustit vodu manuálně, máčknu si na dálkáč nebo zásuvku




Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-10-27 08:29
Děkuji, nápad je zařazen do soutěže :smile:
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Moje využití bezdrátové zásuvky - pítko pro kočku :-)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill