Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Problém s načítáním stránek
- - Od s.michal Dne 2015-09-30 15:48
Dobrý den,
mám od vás router Turris model: RTRS02.                            

Internetové připojení mi ale u některých webových stránek (servis24.cz, bazos.cz, idos.cz a jiné)hlásí chybu "Tato webová stránka není dostupná" "DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN" a stránky se nenačtou, přestože vím, že normálně fungují.U jiných stránek mi většinou tato chyba vůbec nenaskočí. Někdy se po chvíli daná stránka načte a tudíž chyba zmizí. Můžete mi prosím poradit co s tím ? Je to velmi nepříjemné.
Od poskytovatele internetu mám vše nastavené, včetně DNS serverů.

Můžete mi poradit, co s tím ?

Děkuji za odpověď, Michal.
Nadřazený - - Od huhla Dne 2015-09-30 16:28
jak máte nastaveno v Administračním rozhraní - Foris - DNS používat forwardování? Případně bych zkusil jako sekundární DNSka google 8.8.8.8
Nadřazený - - Od s.michal Dne 2015-09-30 16:45
Ano, mám tam zatrhnuté "používat forwardování". Mám nastavení DNS změnit ? Poskytovatel internetu mi DNS nastavil a mám k němu přiděleny dvě IP adresy. Co může popisovaný problém způsobovat ?
Nadřazený - - Od huhla Dne 2015-09-30 16:54 Hlasů 1
zkusil bych nejdříve zrušit zatržítko u forwardování, pokud to nepomůže zkusil bych manuálně změnit nastavení DNS jako primár nechat svého poskytovatele a jako sekundár dát 8.8.8.8 a restartovat router, dělá to i jiný prohlížeč než chrome?
Nadřazený - Od s.michal Dne 2015-09-30 17:03
Zkusil jsem zrušit forwardování a pomohlo to, tak myslím, že je problém vyřešen. Kdyby se opět objevily problémy, ještě přenastavím DNS 2 na 8.8.8.8. Děkuji za pomoc :-).
Nadřazený - - Od jiskdo Dne 2016-05-15 20:01
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN  problém
Potřebujeme nové řešení
Nadřazený - Od jiskdo Dne 2016-05-16 20:38
- - Od BrozikCZ Dne 2015-10-10 18:05 Hlasů 1
Stejny problem.

Bez Turrise vse funguje OK, ale s nim problem s DNS. Pritom nslookup vrati spravnou IP, curl stahne obsah, ale pres prohlizec (Opera, Chrome, Safari, zkouseno na vice zarizenich) nejde. Vypnuti forwardovani pomuze, ale i tak by me zajimalo, kde je problem :)
Nadřazený - Od jakubskrz Dne 2015-10-10 23:14
Tento problém byl zde na fóru již hodněkráte probírán, stačí hledat. Nebo se podívat do dokumentace. Problém je pravděpodobně špatná nebo žádná podpora DNSSEC na DNS serverech vašeho poskytovatele.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Problém s načítáním stránek

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill