Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Pomalý přenos dat na připojený disk
- - Od evasovova Dne 2015-10-17 14:38
Dobrý den.

K routeru mám přes USB 3 port na přední straně připojený USB 3 externí disk. Když tento disk připojím k počítači s USB 3, běžně dosahuji rychlosti přes 100 MB/s při kopírování velkých souborů. Když ale disk připojím k Turrisovi, rychlosti jsou výrazně nižší, i když je to připojené přes přední USB 3 port a počítač je připojený k routeru přes gigabitovou LAN.

Disk je naformátovaný na NTFS a použila jsem návod pro připojení ze stránek Turris https://www.turris.cz/doc/navody/domaci_nas. Při kopírování z disku do PC dosahuji rychlosti kolem 50-55 MB/s u velkých souborů (několik GB), což by ještě šlo, ale i přesto jsem čekala víc. Při kopírování z PC na disk je to ale ještě výrazně horší, dosahuji rychlosti jen kolem 18 MB/s, což jsem tedy čekala velmi výrazně víc.

V čem může být problém? Je to tím, že disk je naformátovaný na NTFS? V počítači by problém určitě být neměl, je to poměrně hodně výkonný notebook HP EliteBook 2570p s Core i5-3360M, 8 GB RAM, 2x SSD (originál HP 180 GB SSD + Intel 520 180 GB místo mechaniky) a síťovou kartou Intel 82579LM. Operační systém je Windows 10 Pro x64.

Nějaký nápad? :smile:
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-10-18 08:57
NTFS se bude na výkonu jistě nezanedbatelně podílet. Jeho podpora v Linuxu není optimalizovaná na výkon. Pokud můžete, zkuste přeformátovat disk na ext4.
Nadřazený - Od evasovova Dne 2015-10-18 11:47
Tušila jsem to. Nicméně tam mám docela dost dat, jejichž záloha je geograficky docela daleko, takže se mi to nechtělo formátovat a velmi mnoho hodin poté obnovovat přes internet ze zálohy. No uvidím, možná časem :) A nebo vyzkouším jiný disk s Ext4 a podle rychlosti se pak rozhodnu :)
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-10-19 09:45
Kromě samotného filesystému má vliv na výkon i to, jakým protokolem sdílíte disk po síti. Kolega hlásil, že s NFS se dá dostat někam na ~70 MB/s (USB 3.0 disk, gigabitová síť), jak to bude u Samby nevím. Pokud do toho ještě bude mluvit nějaké šifrování, bude ta rychlost (asi značně) klesat.
Nadřazený - Od evasovova Dne 2015-10-19 10:35
Mám to klasicky přes Sambu (CIFS). NFS ve Windows není úplně to pravé ořechové, alespoň co jsem dřív zkoušela. Šifrování nepoužívám.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Pomalý přenos dat na připojený disk

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill