Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Zapojení do programu?
- Od pbuva.mojeid.cz Dne 2015-10-17 22:59 Hlasů 1
Zdravím, je možné se ještě nějak zapojit do programu?
Na začátku mi to úplně uteklo a ani nebylo z mé strany využití, což se v poslední době ale změnilo. Je ještě nějaká možnost?
Děkuji
- Od pecival Dne 2015-10-18 19:00
Dobry den,
mam uplne rovnaku otazku.

Diky
- - Od kolul.mojeid.cz Dne 2015-10-19 17:21
Tak nekteri uz je prodavaji https://plus.google.com/+Ji%C5%99%C3%ADMr%C3%A1zek/posts/MSMJYyvWgKB
:mad:
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-10-20 09:58 Hlasů 1
Zřejmě nedostatečně lustruji internet :cry::cry::cry:, druhou sadu bych okamžitě využil :twisted::twisted::twisted:.
Nadřazený - - Od Jakub Dne 2015-10-20 10:46 Upraveno 2015-10-20 10:49
Přesně! Já tedy na ten prodej narazil, ale byl bych asi čtvrtý v pořadí :)

Podle přednášky o gadgets, kterou jsem viděl na youtube, by vlastně ani nebyl problém od chlapů v Jablotronu získat téměř jakoukoli kombinaci čidel v téměř neomezeném množství, ale ne jen tak pro nic za nic. "Stačí" mít tak svělý nápad použití, že prostě neodolají a čidla dodají :D
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-10-20 12:12 Hlasů 2
Ad druhá sada Gadgets, nechtěl bych být nenažraný, ale smysluplné využití pro druhou sadu bych na 120% měl, na druhou stranu mezi uživateli routerů Turris se určitě najde nemálo lidí, kteří by o sadu zájem měli, bohužel se na ně nedostalo. Jablotron tyto sady rozdal za určité know-how od uživatelů (víc hlav, víc ...). V podmínkách ponechání bylo jasně popsáno: "V pilotní etapě projektu je vybraným účastníkům bezplatně zapůjčena sada periferií s úkolem navrhnout smysluplné i bláznivé příklady užití domácí automatizace. V případě aktivní spolupráce a zapojení do komunity uživatelů pak bude účastníkům umožněno sadu v hodnotě více než 10.000 Kč odkoupit za symbolickou cenu 1 Kč. I když nový majitel sadu využije (proč by ji jinak chtěl :eek:), podmínky pro ponechání sady nebyly dle mého názoru splněny.

Tímto nechci nikoho z ničeho obviňovat, naopak bude lepší když bude sada sloužit svému účelu, jak by měla ležet někde v šuplíku, ale ruku na srdce, router za kačku, sada za kačku a morálka?
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-10-20 13:08
Taky bych využil druhý dongle k ovládání dalších výstupů, teploměr pro sledování teploty v další místnosti a tak dále, ale co se dá dělat. :-)

Všichni co jsme sadu dostali jsem si ji snad i ponechali, však stačí vyplnit jen ten dotazník. Tu korunu po nás taky nikdo nechce. Naštěstí ty podmínky Gadgets nejsou tak "tvrdé" jako u Turrisu a toto umožňují. Pokud ty komponenty někdo smyslně využije, pak sada splní účel. Ono i pro jablotron není asi ideální nějak řešit použitá zařízení a administrativu s tím spojenou. I když je fakt, že by bylo nejlepší kdyby sadu dostal zdarma další Turrista.

Určitě je lepší, než když by to někde leželo nebo se to vyhodilo, protože to bylo zadarmo. ;-)
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-10-26 11:04 Upraveno 2015-10-26 11:11
Měli jsme dva případy, kdy se Turrista rozhodl, že sadu nevyužije. Jedna sada byla vrácena do CZ-NICu, kde ji využili. Druhou sadu jsme věnovali dalšímu Turristovi.

90% respondentů již dotazník vyplnilo. Věřím, že i zbývajících 10% ještě vyplní, a nebo sadu POCTIVĚ vrátí. Pokud nikoliv, budou o navrácení sady požádáni. Periferie se vždy nějak využijí.

Symbolickou korunu samozřejmě nikam posílat nemusíte :-).
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2015-10-29 13:51
Mě zatím nepřišel dotazník. Tak jsem bohužel neměl jak vyplnit.
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-10-29 13:54
Dobrý den, zkontrolujte si spam a nebo mi pošlete korektní mailovou adresu. Posílal jsem na: jan.horacek@o2.com a na jan.horacek@o2.cz
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2015-10-29 14:10
Aha tak tady bude zakopaný pes. Nemam jan.horacek@o2.com ale jan.horacek@outlook.cz
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-10-29 14:43
Odesláno :-)
Nadřazený - Od digiman (>) Dne 2015-10-29 14:52
Doazilo vyplním až večer dorazím domů z práce.
Nadřazený - - Od Michal Dne 2015-10-20 16:28
Docela bych se rád dozvěděl jak to je s tou symbolickou korunou. Je odpuštěná, nebo kam ji poslat.
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-10-20 16:37
Za router se ze strany uživatelů neplatila ani ta koruna. Zaplaceno jednorázově CZ NICem. U Gagdets to bude zřejmě stejné.
Nadřazený - - Od Michal Dne 2015-10-20 16:39
Taky si to myslím, ale je lepší to mít potvrzeno.
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-10-26 11:05
Potvrzuji, nic platit nemusíte :wink:
- - Od Majlou Dne 2015-10-24 07:33
Je možné se ještě nějak zapojit do programu?
Měl bych velký zájem.
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-10-26 10:57
Dobrý den. Bohužel, v tuto chvíli už je na zapojení se do projektu příliš pozdě. Děkuji za pochopení.
- - Od saky (>) Dne 2015-10-24 09:27
Na konferenci Internet a technologie mají v sobotu, 14.11.2015 po obědě Jablotron přednášku s názvem "Turris Gadgets: výsledky pilotu", takže předpokládám, že usilovně sbírají ohlasy a přemýšlí, co s projektem dále..

Sadu gadgets denně využívám v běžném životě a stále přemýšlím, jak celý systém dále rozšiřovat, takže bych byl za pokračování projektu velmi rád a pokud by se nakonec rozhodlo třeba o možném update Turris dongle, určitě bych se dále účastnil :-)

Nyní mě nejvíce nyní láká čtečka RFID, kdy by se dalo kartami/tokeny celý systém bezpečně ovládat. Produkty Jablotronu jsou však na testy a bastlení metodou pokus/omyl celkem drahé, tak jsem nakonec místo JA-80N šel cestou čínského modulu RFID čtečky také s protokolem Wiegand 26 a dle výsledku budu zvažovat objednání periferie od Jablotronu.

Pokud to tady stále čte někdo z Jablotronu, v případné další fázi bych uvítal možnost zápůjčky periferií oproti záloze.
Rád experimentuji, nicméně nakoupit dalších 5 prvků na testy je investice s nejistým výsledkem. Chápu, že použité (vrácené) prvky je ze strany Jablotronu obtížné dále prodat, ale snad mají i své pokusné kousky, které jsou už odepsány. Pokud by si účastník projektu mohl jejich zařízení zapůjčit na omezenou dobu a byl by s výsledkem bastlení spokojen, zcela určitě by produkt raději odkoupil/nevrátil a vznikalo by více nových nápadů, technických řešení a více zpětné vazby. Naopak pokud člověk předem zakoupí zařízení za několik tisíc a nakonec to nešlape podle jeho představ (ne vinou produktu), příště k tomu pravděpodobně přistoupí obdobně jako já a objedná levný čínský bastl, který jej však může zklamat svým provedením, k nákupu periferie od Jablotron nikdy nedojde a celá myšlenka skončí v šuplíku :-)

Více než rok jsem se věnoval umělé inteligenci, konkrétně rozpoznávání objektů, které by mohlo být zajímavé ve spolupráci s kamerami EZS. Tehdejší projekt jsem utnul ve fázi rozpoznání barvy, tvaru a detekce výrazu obličeje, ale určitě by se hodilo alespoň obecné rozpoznání objektu, tedy když motion detekce zachytí pohyb na zahradě, bylo by fajn si dobastlit automatické info o tom, zda je to pes, člověk, či mi tam řádí bagr :twisted:.
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-10-26 10:45
Dobrý den,

děkuji za postřeh. Je to přesně tak, jak píšete. V tuto chvíli intenzivně sbíráme feedback. Všechny rozeslané dotazníky ještě nejsou vyplněny a "soutěžních" nápadů je spíš menší množství, přestože navržené ceny jsou dle mého názoru rozhodně zajímavé.
Myslím ale, že již mohu uveřejnit první informaci. Z doposud vyplněných dotazníků vyplývá, že by si většina uživatelů přála systém rozšířit o RFID čtečku. Pokud tedy bude rozhodnuto o pokračování v projektu, prvním jeho rozšířením by měla být integrace RFID čtečky.
V současné fázi ale nená smysl systém doplňovat o jiné periferie než takového typu, který jste obdrželi v sadě. Ostatní periferie nejsou zaintegrovány do FW Turris Donglu.

Nicméně děkuji za Váš feedback. Každý takto směrovaný příspěvek je pro nás velmi užitečný.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Zapojení do programu?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill