Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Koax od UPC přímo do Turrisu?
- - Od Haluska Dne 2015-10-25 10:28
Zdravím.

Je možné nějakým způsobem připojit koax kabel, který používá UPC přímo do Turrisu, abych mohl vyřadit UPC modem? Nějaké převodníky na UTP, interní karty, USB modemy?
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-10-25 16:36
Nechtěl jsem platit za pronájem modemu a tak jsem hledal řešení. I kdybych si koupil nějaký modem v zahraničí (mnohem levnější než cena u UPC) a splňoval EURO (nevím co) a DOCSIS (3.0?), tak UPC ho nepřipojí s tím, že "nebude fungovat". Prostě mají embargo na koncová zařízení.
Nadřazený - - Od silenec Dne 2015-11-19 05:11
No tak jim řekneš ať tam do mikrotiku nadatlujou tu mekovku tohodle modemu a stačí říct že to je ta jejich podporovaná značka a dle MAC to zas tak nepoznaj jestli to je arris nebo Netgear modem třeba od UK virginmedia
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-11-19 07:50
Vtip je v tom, že UPC akorát nechce!! Koupil jsem modem v DE, stejné cisco, které jsem tady měl za cca 50,- / měs. UPC se vyjádřilo, že není určen pro CZ síť. Podotýkám, že byl naprosto stejný, stejná HW i SW verze. Dokonce měl i stejně špatně napájený modulátor - stejná várka.
Nadřazený - - Od Elty (>) Dne 2015-11-19 08:49
Pochopitelně, že nechce. Je nějaký důvod, proč by měli chtít? Takto alespon mohou držet záruku za síť a služby.
Nadřazený - - Od silenec Dne 2015-11-19 23:39
Pokud se jim nechce tak stačí oklonovat hw id , HFC  a mekovku ve firmwaru a nacpat ji do jakéhokoliv modemu .. stačí si aktivovat sériovou konzolu u kabeloveho modemu a pohrát si s tím ( taky sem to tak jednu dobu dělal :P).
Nadřazený - Od Elty (>) Dne 2015-11-20 13:54
To je technická stránka věci, jenže dotyčný se chtěl zbavit platby za pronájem modemu.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Koax od UPC přímo do Turrisu?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill