Go back to news list

O přispívání do projektu Turris

10. listopadu 2017

community

Pokud máte projekt Turris rádi a máte nápad jak nám pomoci nebo jen máte zájem o zvláštní vylepšení nebo hack, o kterém si myslíte, že by byl pro zbytek uživatelů zajímavý, můžete kdykoliv přispět svým kódem. Turris OS je otevřený software a to znamená, že každý, kdo má chuť a dostatečnou programátorskou zdatnost, může do našeho projektu přispět. V naší dokumentaci naleznete článek s pár radami o tom kam a jak přispívat. Každého příspěvku i přispěvatele si velice vážíme.

Když se na programování necítíte a našemu projektu přesto chcete pomoci, dalším způsobem jak se zapojit je testování nových vydání Turris OS. Release Candidate (RC) je sestavení systému, které považujeme za kandidáta na zveřejnění a často naší komunitu prosíme o pomoc při jejím testování. Do RC větve se přepojíte velice jednoduše podle tohoto návodu. Po tom, co se přepnete do RC můžete po každém vydání kontrolovat funkčnost vašich oblíbených funkcionalit a kdyby náhodou nefungovaly, napsat nám o tom zprávu na tech.support@turris.cz.

Konečně všem našim uživatelům vřele doporučujeme prohlédnou si naši komunitní dokumentaci, která se nám v posledních měsících výrazně rozrostla. Naši uživatelé vytvořili množství návodů o tom jak například nakonfigurovat LTE modemy nebo instalovat LXC kontainery. Do komunitní dokumentace může přispívat každý a pokud jste otestovali nějaké zajímavé nastavení nebo víte o hacku, který by zaujal i další uživatele, prosíme abyste případně věnovali pár minut sepsáním článku do naší dokumentace. A pokud pár minut nemáte, doporučujeme se proklikat již vytvořenými návody, třeba vás některý z nich zaujme.

Mnohokrát děkujeme naší komunitě, nechť je zdráv otevřený software a pokud budete mít jakékoliv dotazy, nezdráhejte se nám napsat email na info@turris.cz