Go back to news list

Velké novinky v Turris OS 3.10

21. května 2018

Turris OS

Máme pro vás velké novinky v právě vydaném Turris OS 3.10, který je dostupný pro automatické aktualizace routerů Turris 1.x a Turris Omnia.

Cloud Backup - záloha nastavení routeru do cloudu

Druhou novinkou je funkce zálohování routeru do našeho úložiště. Jistě, můžete si udělat lokální zálohu pomocí Schnappsu, nyní si ale pro jistotu můžete zálohu nastavení odložit na naše servery a v případě potřeby ji snadno obnovit. Vše je samozřejmě šifrováno a do vašich dat nemůžeme - důraz na vaše soukromí je u nás dobrým zvykem. Jen pozor - nezapomeňte heslo. Bez něj se do vašich záloh opravdu nikdo nedostane!

Storage plugin

Storage plugin je důležitým prvkem ochrany eMMC paměti. Uživatelům doporučujeme jeho používání např. pro logování z LXC kontejnerů, které zapisují přílíš často a dochází zde k opotřebení eMMC. Více informací najdete v naší dokumentaci.

Demo Forise

Připravili jsme pro vás demoverzi systému Foris - administračního rozhraní routerů Turris. Na https://demo.turris.cz najdete ukázku aktuální verze Forisu, která vás offline seznámí se základními možnostmi správy routeru přes webové rozhraní.

Parental Control (PAKON) čili přehled o provozu ve vaší síti

Velkou novinkou ve verzi Turris OS 3.10 je přehled provozu na routeru. Tuto funkci jsme nazvali Pakon (zkratka z Parental Control) - a vhodná je nejen pro rodiče, ale pro všechny, kteří si chtějí udržet přehled o tom, jaké služby a weby uživatelé používají. Pakon vám ukáže, na jaké weby přistupují kteří uživatelé vaší vnitřní sítě i kolik dat je přeneseno. Do budoucna se hodláme rozvojem Pakoně intenzivně zabývat a přidávat další funkce včetně aktivního řízení provozu v síti. Funkci Pakon najdete v administračním rozhraní Foris, stejně jako další nové funkce.