Go back to news list

Pozvánka na konferenci Internet a technologie 22

1. listopadu 2022

Milí Turristé,

rádi bychom vás pozvali na konferenci Internet a Technologie 22, která se koná v úterý 22. listopadu 2022. Tato tradiční akce se uskuteční v konferenčním centru hotelu Grandium v Praze. Přednášky se budou týkat především novinek v klíčových projektech sdružení CZ.NIC, z.s.p.o. za uplynulý rok.

Z týmu Turris představíme následující témata:

Vedoucí HW vývoje Michal Hrušecký (@miska) v 11:15 pohovoří na téma Novinky v Turrisu. Myšlenka na vlastní síťová bezpečná hardwarová zařízení (dnes routery Turris) se ve sdružení CZ.NIC zrodila již před deseti lety. Co se nám za tuto dobu povedlo? Jak se celý projekt vyvíjel a kde je teď? Co jsme udělali za poslední rok? A kam směřuje? Přijďte si pro odpovědi na jeho přednášku.

Administrátor Lukáš Jelínek (@ljelinek) vám v přednášce Monitoring Turris Sentinel v 11:40 představí, jak nám slouží monitorovací nástroj Zabbix pro sledování dění v Sentinelu. Díky němu při provozu bezpečnostního systému Turris Sentinel víme, co se děje v jeho jednotlivých komponentách a zda vše funguje, jak má.

Vývojář Filip Hron (@fhron) ve své prezentaci vysvětlí, jakou proměnou Sentinel View prošlo od nedávného vydání první verze. Kromě uživatelsky specifických dat a zobrazení dynamického firewallu se dozvíte, jak funguje Sentinel Password checker.

Přihlášení na konferenci je možné na stránkách konference Internet a Technologie 22

Těšíme se na vás,
Váš Turris tým