Go back to news list

Wi-Fi Upgrade Pack pro Turris 1.x

11. prosince 2017

HW

Routery Turris první a druhé generace, takzvané modráky, jsou stále jedny z nejvýkonnějších routerů současnosti, jenže morální zastarávání se nevyhýbá ani jim. Což o to, výkonu mají stále dostatek, chybí jim ale nejmodernější Wi-Fi. Neumí současně vysílat v pásmu 2,4 a 5GHz, protože podporují pouze standardy 802.11 a/b/g/n. Abychom prodloužili morální životnost Turrisu 1.x, připravili jsme Wi-Fi Upgrade Pack. Zakoupením tohoto balíčku za 1600 Kč s DPH doplníte do routeru podporu standardu 802.11ac, tedy nejrychlejšího současného bezdrátového připojení. Díky tomu budou moci vaše modernější zařízení surfovat po internetu nejvyšší rychlostí, podporovány jsou rychlosti až do 1,3 Gbps a 3x3 MIMO.

Wi-Fi Upgrade Pack lze zakoupit na webu Discompu.

Vylepšení si uživatel musí provést sám, ale vystačí si se šroubovákem. Jde o vložení karty do slotu a instalaci diplexerů s anténami. Podrobnější postup si můžete předem prostudovat v návodu, abyste se ubezpečili, že instalaci zvládnete.

Upgrade Pack obsahuje vše potřebné pro přechod na nejvyšší rychlost WiFi, samozřejmě kromě onoho šroubováku.

Po představení možnosti přechodu na souborový systém BTRFS jde o druhý letošní příspěvek k obnově routerů Turris a zvýšení jejich užitné hodnoty. Pomocí BTRFS je snadnější vracet se ke starším zálohám routeru a osvědčeným konfiguracím. V případě, že si na routeru změníte konfiguraci tak, že jej znefunkčníte, dostanete se stiskem tlačítka reset ke starším konfiguracím. 

Wi-Fi Upgrade Pack je určený pouze pro routery Turris, nikoliv Turris Omnia. V routeru Turris Omnia je Wi-Fi 802.11ac přítomno již z výroby.