Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Turris RACK - alternativní case by Václav Pávek
1 2 3 Předchozí Následující  
- - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-15 23:47 Upraveno 2016-02-20 11:44 Hlasů 2
toto téma navazuje na vlákno https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=7872#pid7872 v diskusi https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=731

předběžná objednávka: https://docs.google.com/forms/d/1RfGeom6qoNAV--o1N8Zf5cUcFtvzUOQzaqSnuKpA7aE/viewform

Jelikož chci z Turrisu udělat NAS, 2.5" disk mi kapacitně nestačí, potřebuji někam umístit Raspberry Pi a nemám rád volné kabely tak jsem se rozhodl vytvořit alternativní case.
Obecně se chci hrabat jen v Racku, z Turrisu jednou vyvedu kabely a nikdy nic více.

K obrázkům - NEJSEM GRAFIK!!!

=================================================================

Původní plán
Vytvořit kompaktní krabičku na stávající Turris kvůli snazšímu vedení kabelů od SATA miniPCIe karty. Bohužel jsem nevzal v potaz útlum wifi signálu a rozměry byly hraniční.



=================================================================

Více prostoru
Rack má výšku 2 modulů. Výška Turrisu cca 38mm. Výška 3.5" disku je 26mm.
Jako největší překážku vidím v chlazení pomocí přenosu tepla pomocí "kostky na case" - co když odejde větráček a jestli je vůbec možné větráčkem uchladit kostku. Turris opravdu hřeje a nenašel jsem info o tom, že by se měl kdyžtak vypnout pokud by se přehříval.

Varianta 1 - Turris nahoře
- je nutné zvýšit kryt kvůli SATA kabelům a rozumně je vyvést ven
- chlazení je realizováno kostkou, netroufnu si chladit pouze větráčkem (co kdyby umřel) v případě zvýšení krytu - napadlo mě dát nad kostku další kostku a požádat CZ.NIC o další žvýkačku
- v případě potřeby jít do racku nutné rozebrat sestavu (chci do prostoru přesunout Raspberry)

Varianta 2 - Turris dole - asi nejlepší řešení
+ veškeré SATA/GPIO kabely řešeny prostupy mezi moduly
+ snazší realizace chlazení
- je nutné sehnat delší pigtaily a bohužel 25cm by nestačili, nebo použít prodloužení http://luneco.cz/Main.aspx?cls=product&pro_code_eq=1012098 (antény přesunuty do vyššího modulu)



=================================================================

Case na míru
+ case na míru, variabilita (case rozšířen doprava asi o 3cm), předpokládaná výška 14cm (na obrázku 16cm)
+ nemusí se řešit delší pigtaily (viz. varianta 2)
+ snazší přístup do prostoru (viz. varianta 1)
- vyřešit chlazení, je potřeba posunout vrchní kryt výše cca o 2cm - ve hře je hliníkový kryt s vnitřním výstupkem v prostoru "kostky" nebo jiný rozvaděč tepla
- cena

Case se skládá ze spodního a horního krytu na rámové konstrukci a má samostatně odnímatelné bočnice a zadního krytu.
Airflow bude pod krytem (Turris bude ofukován větráčkem z pravého boku kde je větší odsazení z důvodu vedení SATA kabelů, na levém boku bude cca 1 cm od stěny).

Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-12-17 10:53
Obrázky jsou pěkný!

Osobně mi přijde nejlepší ten custom case. Možná by bylo ještě lepší oba nápady spojit dohromady udělat k původnímu Turrisu jen takovou nadstavbu. Buď celý horní kryt s vyššími bočnicemi, přídavným čelem a zadním krytem, nebo jen vyšší bočnice, čelo a zadní kryt, kterými se původní Turris nastaví.

Turris 1.0 má jen malý pasivní chladič, který není spojen s krytem a sám od sebe se nepřehřívá. Přídavný větrák ale není na škodu a pokud toho v jedné krabici bude topit více, asi bude nutností. Nový Turris OS, tuším 1,7 navíc již podporuje PWM přes GPIO a mělo by být možné řídit jeho otáčky. CPU by měl být vybaven teplotní ochranou, která zařízení vypne, respektive restartuje. Tuším, že již to v některé z diskusí zaznělo.
- kostka v Turrisu 1.1 by šla taky jednoduše nastavit pasivem, klidně z boku, aby neomezoval osazení komponent v horní části. Pak by měl k chlazení stačí průtok vzduchu zajištěný větrákem kdekoliv v case.
- Aby byly antény nahoře a těžký komponenty jako HDD dole, bylo by možný celou základní desku umístit vzhůru nohama. Pak by nebyly potřeba delší pigtaily. Tak jako tak bych se ale vyhnul tohu mít kabely (ethernet/napájení/usb) vyvedené v horní části z důvodu horší stability (převracení zařízení tahem kabelů).

A zkráceně tomu budeme říkat T-Rack? :grin:
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-17 12:44
Díky za super nápady. Otočit Turris mě nenapadlo.

T:Rack je pecka název. Díky
Nadřazený - Od Eskymák (>) Dne 2015-12-17 12:59 Upraveno 2015-12-17 13:01
Jo, jsme holt národ kutilů :-)

Jen v případě otočení desky vzhůru nohama bude potřeba určitě ten větrák, protože všechno to teplo půjde na desku. Kompromisem by pak mohlo být i jen otočení o 90 stupňů, aby to bylo jako PC tower case.

btw, V PC mám v PCI-E slotu úplně dole WIFI kartu, a antény nejen že pak blokujou porty na základní desce, ale ještě jsou stíněný samotnou skříní. Takže mám celý PC taky vzhůru nohama a problem solved. :twisted:
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-17 20:14 Upraveno 2015-12-17 21:53 Hlasů 1
Jak tak přemýšlím (hlavně po komentáři od Eskymáka a potřebách uživatelů použít 2x 3.5" disky), tak budu vycházet z Varianta 2 - Turris nahoře, ale v custom case kdy pod Turrisem bude místo pro 2 disky vedle sebe

Case se rozšíří do stran - kvůli ventilátoru (80mm) který bude foukat z boku a ofukovat Turris a disky a dále kvůli kabelům které povedou k diskům. Šířka cca +5cm, výška 85mm bez nožiček.
Jelikož se jedná o Turris 1.1 který je chlazen kostkou tak bude kryt opatřen přilepeným hliníkovým nástavcem - vrchní kryt je vyšší cca o 2 cm.

Turrisu bude vystředěn tak aby čelo bylo uprostřed (ano, antény nebudou na středu). Pro své potřeby budu mít ještě jeden modul, který bude vespod - propojení prostupem (nyní už tu bude místo).

Zbývá jen vymyslet montáž disků - zda řešit vybrace a odvod tepla. Také je možné, že část s diskama bude cca o 1-2 cm delší, ale to nevadí poněvadž by hrana lícovala s anténami a zapojenými ethernet kabely.

Jak se vám to líbí? Mě jo a asi to půjde do výroby. Na leden mám předběžně přislíbeno zapůjčení jednoho mrtvého Turrisu pro potřeby výroby krytu a vytvoření CAD výkresu.

Nadřazený - - Od CIJOML (>) Dne 2015-12-26 21:56
slo by vyrobit variantu pro 3 (4) disky, aby sly zapojit do RAID5?
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-26 22:22
Předpokládám, že bude základní Turris modul a disk modul. Pak by díky rámové konstrukci mělo být možné udělat vyšší bok a stojinu. Myslím, že RAID5 provozuje minimum lidí.
Nadřazený - - Od CIJOML (>) Dne 2015-12-28 10:34
Nj sem narocny uzivatel :D ale myslim ze lidi tuhle moznost radi vyuzijou kdyz ji bude mozne realizovat.
Nadřazený - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-28 18:22
myslím, že přidat 3. (4.) disk na výšku by nebyl problém - otázkou je kolik bude potřeba místa na upevnění
Nadřazený - - Od linker Dne 2015-12-30 13:26
Taktiez mam RAID 5  a uvital by som moznost 4 diskov ako tuto kolega hore.
Nadřazený - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-30 17:06 Hlasů 1
OK, budu počítat se 4 disky v 5.25" pozicích v provedení 2x2.
Nadřazený - - Od kosi123 Dne 2015-12-28 19:45
Měl bych jenom jeden tip, přemýšlel jste o vyvedení dalších usb 3.0 přes 19 pin konektor? Možná by bylo fajn zabudovat alespoň dva další konektory.
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-28 20:13
S tím se počítá, zadní panel bude koncipován jako DIY - někdo je bude chtít používat interně a někdo je bude chtít vyvést mimo.
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2015-12-29 09:09
Nechci Vám všem příliš kazit radost ale mám pocit, že to nikdy nedopadne. Již delší dobu se tu diskutuje a stále se překreslují obrázky. Nacenil Vám už někdo výrobu takovéto krabičky? Myslím si, že většina lidí nebude ochotna ji zaplatit. :lol:
Nadřazený - Od Elty (>) Dne 2015-12-29 09:17
Emko vyžaduje minimálni odběr 20 ks, osobně cenu tipuji okolo 1500 Kč.
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-29 09:42
Dobrý den,
prvotní návrh kdy RACK by byl jako Turris tak jsem měl naceněn na 400Kč. Od té doby se dost změnilo. Primárně ho dělám pro sebe, ale proč se nepodělit.
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2015-12-29 10:04
Jak píše Elty, takovou cenu jsem očekával. Každopádně až bude nějaký výsledek a bude se počítat kolik ks se má objednat, tak prosím o upozornění. Také zvážím, zda si jeden kus nekoupit.
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2015-12-30 15:38
RACK by se mi hodil více než to sjednotit. A zvlášť by to moc nestálo. Pro mne by bylo ideální, tak 4x 5.25" a prostor pro Raspberry Pi 2 a byl bych spokojený:-)
Chápu všem se nedá vyhovět, ale i to sjednocené nevypadá špatně, ale je to zatím jen pro dva disky, což je málo :(
Nadřazený - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-30 17:05
To zní rozumně, bylo by standardizované. V lednu to podle času nakreslím.
Nadřazený - - Od Emil Dne 2015-12-30 17:09
Mě by zase vyhovoval rámeček na 2 disky 3.5".
Myslím, že pokud by RACK byl velký jak Turris, tak by jistě šlo dát dva RACKy nad sebe, třeba s odstraněním dna.
Nadřazený - Od Pepe (>) Dne 2015-12-30 17:38
Místa není nikdy dost :-)
Už jsem zmiňoval, že by chtělo ty disky odhlučnit a na to je dobré mít např. Scythe Himuro do 5.25" pozice. :smile:
Pokud by šlo odejmout dno, tak proč ne :grin:
Nadřazený - - Od Martin Filip Dne 2016-01-09 18:57
Bude-li to stát okolo 1000 max a bude-li tam místo na 2x 3.5 disk (jakože určitě bude) tak mám taky zájem. Chtěl jsem si nějaký kryt kam by šly přichytit dva disky udělat sám, ale asi by to byl proti tomuto hrozný bastl. Protože mám Turris 1.0,musel jsem si ještě udělat DPS asi 45x35 mm na které si ze 7.5V co jsou dostupné v Turrisovi vyrábím 12V a 5V pro napájení disků. Tak kdyby byl kousek místa i na ní.
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-09 19:22
Místo určitě bude, já tam budu mít PicoPSU ze kterého budu napájet disky, Raspberry Pi a Turris
Nadřazený - - Od Emil Dne 2016-01-09 19:52
PicoPSU je strašně drahý, lze vytvořit mnohem levnější řešení.
Já chci napájet celý systém z baterie 24V, takže použiju tři měniče DC/DC s LM2596 pro 5V, 7,5V a 12V.
Tyto měniče mají vysokou účinnost, bez chlazení dávají až 2A a při zvětšení chladiče až 3A. Stačí zadat LM2596 na aukru.
Nebo bych mohl vytvořit jednoduchý plošný spoj s nějakým větším chladičem, bohužel nákup samotného LM2596 vychází dráž než celý měnič s DPS z Číny.

Jedinou neznámou mám stále v tom, zda Turris 1.0 nutně potřebuje 7,5V, zda nesnese trochu vyšší napětí ?
Ideálně také 12V jako Turris 1.1.
Nadřazený - - Od saky (>) Dne 2016-01-09 20:00
12V bych neriskl, už se to tu řešilo. Jelikož ale nejde o masovku a každý by tomu pár minut věnoval, nebylo by výhodnější koupit regulovatelný step-down, něco jako toto?

Ono totiž téměř vždy vyjde levněji koupit větší množství na Alibabě... Věřím, že čínana ukecáte na 7 kaček už při koupi 50ks ;)
Nadřazený - Od Emil Dne 2016-01-09 20:25
Váš step-down je jeden z klonů a používá taky spínaný stabilizátor LM2596, o kterém jsem mluvil.
Cena modulů je opravdu mnohem nišší, než cena samotného stabilizátoru u distributorů součástek:
http://www.tme.eu/cz/details/lm2596s-adj/stabilizator-napeti-obvody-dc-dc/texas-instruments/lm2596s-adjnopb/
Nadřazený - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-09 21:08
Nejsem elektrikář a jelikož bych nerad ublížil diskům a Turissu vč. Raspberry PI tak PicoPSU je pro mě nejvhodnější řešení, ale ještě se uvidí. Jinak Turris 1.0 neumí 12V ikdyž součástky by to zvládli (už se to tady několikrát probíralo).
Nadřazený - - Od ales.zeleny Dne 2015-12-29 23:21
Dobrý den,

perfektní nápady! Nikde jsem nenašel odkaz na dxf soubor, kde by byl originální horní kryt, respektive alternativy (aby to šlo otevřít v LibreCAD, nebo QCAD, nebo alespoň export výkresu do obrázku). Soubory z dokumentace Turrisu nemám čím otevřít, nebo jen špatně hledám a výkres originálního krytu je k dispozici?

Díky za tip.
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-29 23:46
Práva na podklady pro výrobu patří společnosti EMKO Case, která krabičky vyráběla - vyjádření od CZ.NIC
Nadřazený - - Od ales.zeleny Dne 2015-12-30 00:03
DDV,

takže pro domácí tvorbu nezbývá než vzít pravítko a kryt pečlivě změřit...  díky za informaci.
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2015-12-30 00:16
Bohužel to tak je a má to vliv na vývoj krabičky. V lednu si ho chci orientačně (+-1mm) překreslit a dát tomu skutečný rozměr. Pokud by se našlo 20+ zájemců tak bych oslovil EMKO Case. Pokud se zájemci nenajdou tak vznikne prototyp s nějakou dokumentací - výrobu kompletně přenechám zámečnické dílně.
Nadřazený - - Od Pospa Dne 2016-01-01 13:53 Upraveno 2016-01-01 13:59
Ahoj,
no koukám, že je tu odvedená už slušná práce. Rozhodně bych se s jedním kouskem přidal pokud se vejde do cca 2tisíc. Rozhodně bych ocenil možnost přidat do krabičky i Raspberry které bude osazené shieldem. Konkrétně SNOC Sigfox modul abych měl v případě výpadku internetu možnost záložní notifikace, neb mi na Turrisu jede i domácí zabezpečovačka a pod.
Zároveň se rád zapojím do realizace, byť jsem zatím neviděl možnost jak.
Ještě mě napadla možnost na osazení zdalší deskou se switch chipem a PoE. Já řeším problém, že mi stejně s Turrisem musí běžet další switch a ještě k tomu PoE injektor. Zkusím najít vhodné HW řešení.
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-01 15:05
Ahoj, díky za pochvalu :-)

Místo pro Raspberry je podmínkou a určitě jej nechci dělat na těsno. Ohledně osazení další deskou se switch chipem bych nechal mimo nebo v další krabičce.

Poslední koncept je, že Turris bude mít vlastní krabičku a pod ním rack, který bude stohovatelný (nebude se jednat o jeden velký prostor, ale několik dle počtu modulů). Turris bude vždy nahoře a díky dostatku prostoru bude možné použít pro Turris Omnia pokud se udělají nové panely.

Rack bude vycházet z velikosti šachty 5.25" (celkem 4, 2x2) kdy lze osadit 4 disky nebo 2 a do zbylého dát Raspberry apod. + zde bude ještě 1 vertikální šachta a prostor pro větrák a kabeláž. Tento prostor nebude nijak připraven a každý ať si udělá své vlastní řešení (odhlučnění a chlazení disků) - v případě zájmu se nechají udělat klasické klece s umístěním na gumové podložky a upevněním pomocí silikonových protivibračních spon (používají se na větráky).

Napájení budu řešit pomocí PicoPSU pomocí kterého chci napájet jak disky, tak Turris i Raspberry. Detailnější popis připravím koncem ledna - jsou jiné priority, ale určitě se krabička bude dělat.
Nadřazený - - Od Pospa Dne 2016-01-01 15:20
Takže jestli to chápu správně, tak veškeré propojky půjdou vnějškem? Myslím tím ven z Turris krabičky a zpět do racku? Může toho být docela dost. USB, GPIO, JTAG, UART, e-SATA, ...
Nadřazený - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-01 15:24
Rád bych vše tahal vnitřkem (plánován prostup na pravé straně z čelního pohledu) - bude zde dostatek prostoru a kvůli SATA a internímu USB3 je nutné udělat vyšší horní kryt. Zadní panel si každý může udělat svůj (jaké vývody potřebuje).
- Od DasXardas Dne 2016-01-06 18:55 Hlasů 1
Koukám, že tady jsou snahy o to, udělat z Turrise "super NAS" nebo "AIO" řešení. Mě osobně jsem ten nápad velice líbí, i s možností osazení více pevnými disky. Těším se na finální produkt.
- - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-12 19:38 Hlasů 1
Udělal jsem základní propočet velikosti racku při 2x5.25" ve dvou řadách tj. celkem bude prostor pro 4 šachty (10mm mezera na každé straně). Velikost cca 360 (š) x 150 (v) x 190 (h) - rozměry v milimetrech.

Turris má rozměry: 212 x 38 x 175. Napište mi prosím o kolik pozic a jak velkých by byl zájem případně že uvedené rozměry jsou OK.
Nadřazený - - Od Pospa Dne 2016-01-12 20:58 Upraveno 2016-01-13 03:17
Je tam započítaný i prostor pro Raspberry, případně podobnou desku? Jinak jeden kousek bych si vzal.
Nadřazený - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-12 21:08 Hlasů 1
Prostoru si myslím, že je více jak dost. Jsou zde 4 pozice 5.25" takže jednu pozici můžete použít pro Raspberry.

Upravte prosím váš komentář napište své požadavky na pozice. Děkuji
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-01-12 22:07 Upraveno 2016-01-12 23:30
4x 5.25" je OK. :wink:

//EDIT: Hodně lidí dostane Turrise ještě v únoru. Kamarád již má sice podepsanou smlouvu, ale zatím sem psát nemůže a má taky zájem o RACK. (Ukecal jsem ho :yell:)
Bylo by možné projevit zájem např ve Všeobecné diskuzi, tam kde můžou zatím psát lidi, kteří nemají ikonku "Majitel routeru"? :)
Také vím, že je RACK primárně určený pro Turrise, ale myslím si, že by nebylo špatné oslovit lidi i Omnie (Vím, že se chystá NAS edition, ale počítám, že to bude mít tak 2x 3.5" pozice a tím to hasne). Věřím, že kdyby se to rozšířilo, tak by se našlo více potenciálních zájemců i pro ty, co nemají Turrise. Místo Turrise by měli prostor pro kutilství :-)
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-13 00:01 Hlasů 1
Něco jsem psal do příspěvku http://blog.nic.cz/2016/01/07/kov-ci-nekov-to-je-to-oc-jde/ kde píšou, že uvažují o alternativním krytu.

Poslední návrh Racku je stohovatelný a na něm case s Turrisem a jelikož Omnia má jen o pár mm jiné rozměry tak by se daly udělat pouze jiný čelní a zadní panel. Proto dělám průzkum na požadovaný počet pozic - jestli stohovat po 2 pozicích nebo hned 4.

V Racku je "nosnou" částí vyjímatelný plech tl. 1+mm na který lze přidělat cokoli ve smyslu DIY - např. přimontovat klece na disky které by se skládali pouze z boků kde byly otvory pro uchycení disků a 5.25" jednotek a pouze by se šířkově měnilo rozložení čímž se získá variabilita i pro jiné HW udělátka (Raspberry Pi, Arduino). Na bocích je plech ohnutý (tvar U) a umožňuje montáž 12cm ventilátorů (foukají na disky i Turris).

Bohužel jen od pár lidí jsem se dočkal nějaké odpovědi a málo kdo přišel s nějakým návrhem. Ideální by bylo kdyby se ozvalo 20 lidí a dali bychom dohromady potřeby a nechali to udělat EMKO Case poněvadž rozměry Turrisů mají a spíše jde o Rack a upravený Turris kryt. Mám v plánu je oslovit zda by neměli něco zájem vytvořit s pár vážnými zájemci - myslím, že zájem by byl vzhledem k počtu prodaných kusů Omnií.
Nadřazený - - Od kosi123 Dne 2016-01-13 00:32
Dobrý den, já osobně bych zájem měl, ale problém je, že vůbec nemám představu, jaká tak může být cena. Nikdy jsem si nic z kovu na míru vyrábět nenechával. Pokud to bude do 1000  Kč, tak do toho jdu určitě, pokud do 2000 Kč tak o tom budu uvažovat. Ale musel bych se asi hodně nadchnout, abych za to dal více než 2000 Kč. Jinak co se týká využití, tak bych ze začátku koupil asi jeden nějaký disk určený do nasu např. WD Red 3TB, časem potom ještě druhý, abych je mohl zrcadlit. A až v létě budu rekonstruovat byt a udělám rozvody ethernetu, tak si dám turris do obýváku, pak by bylo fajn, tam osadit i raspberry, na kterém mi běží OSMC.
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-01-13 00:38
Čím víc lidí bude mít zájem, tím nižší cena?
Nadřazený - Od kosi123 Dne 2016-01-13 00:43 Hlasů 1
Ano, to tak nějak chápu, ale třeba alespoň nějaký hrubý odhad? A případně za co? Zda to bude jenom ten "plech", nebo zda už bude součástí třeba ten větráček, šachty pro disky, nějaký držák kam přimontovat turris? Děkuji
Nadřazený - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-13 09:12
Cenu nevím, ale počítám do 1500Kč. Šachty jsou modulární - nejsou zde klece, ale pouze bočnice montující se k nosnému plechu. Tudíž bude možné mít šachty 2.5, 3.5 i 5.25" široké.
Nadřazený - - Od pavkadox Dne 2016-01-13 08:50
Zájem bych měl. Byl by k dispozici alespoň hrubý náčrt konstrukce RACKu ? Je uvažováno s umístěním případného zdroje pro napájení disků a ostatních udělátek v RACKu?
Nadřazený - - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-13 09:20
Hrubý náčrt se připravuje, ale živnost má větší prioritu. Myslím, že málo z nás bude mít 4 disky a navíc v tomto počtu to už je na silnější zdroj nebo nějaký vyřazený ATX.
Rozměr RACKu bude když dáte 2 CD-ROMky vedle sebe ve 2 řadách + mezera po stranách (v pravo nebo vlevo bude možné uchytit ventilátor).

Napájení budu řešit pomocí PicoPSU umístěné vedle ventilátoru. Díky PicoPSU budu mít dostupné napětí 3.3V, 5V a 12V pro pár udělátek vč. Turrisu.

Případně pokud se mezi námi najde šikovný elektrikář který by dokázal navrhnout vhodný zdroj pro disky, Raspberry a Turris tak může přidat ruku k dílu.
Nadřazený - - Od pavkadox Dne 2016-01-13 09:46
Chápu, nejdříve se musí vydělat aby se dalo bastlit ...
Jako zdroj bych uvažoval i o použití produktu EMKO FSP100-50NCAB - pokud by vyráběli RACK snad by se dala dohodnout modifikace výstupních konektorů ( třeba i cena v sadě )
Nadřazený - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-01-13 09:56
Také jsem na tento zdroj koukal, ale chci udržet nějaké rozumné rozměry. Tohle by mohlo být v jedné ze šachet.
Nadřazený - - Od Pospa Dne 2016-01-13 10:47
Ahoj,
tohohle se klidně zhostím a navrhnu nějaký kompaktní zdroj co bude mít 3, 5 a 12 V s tím, že může mít rovnou "fousy" na disky, Raspberry, ...
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Turris RACK - alternativní case by Václav Pávek
1 2 3 Předchozí Následující  

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill