Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nedostupný Turris na http://192.168.1.1/
- - Od Gorole Dne 2014-09-06 10:00
Turris je nedostupný na http://192.168.1.1/.
Internet ale jde.
Nadřazený - - Od Gorole Dne 2014-09-06 10:42
Provedl jsem restart, a po aktualizacích vypíše že nelze dál pokračovat.
Nadřazený - Od Martin Sojka Dne 2014-09-08 11:41
Co myslíte tím, že nejde dál pokračovat? Po kliknutí na Další se nic nestane?
- - Od ZdVtt Dne 2014-09-16 15:11
Mám stejný problém. Vznikl sice jinak, ale příčina může být podobná.

Nastavoval jsem wifi a nějak mě to pořát nešlo. Neměl jsem defautlní konfiguraci síťových rozhraní a úplně to nefungovalo. Rozhodl jsem se proto pro tovární nastavení a začít znovu.

Tovární nastavení proběhlo korektně. Otevřel jsem stránku na 192.168.1.1 a dostal se do kroku tuším 4, kdy to vyhledávalo aktualizace. Dloho se nic nedělo, až to skončilo zprávou, že aktualizace nemohly být staženy, protože není připojení k internetu a abych ho zkontroloval. Internet však fungoval, ale obnova stránky už jen skončila chybou stránka není dostupná.

Co funguje, lan rozhraní s DHCP a přístut na internet. Nefunguje web Turrisu. Můžu zobrazit LuCI 192.168.1.1:8080, ale nemůžu se přihlásit, protže heslo nefunguje, přestože jsem potvrdil, že jej chci použít i pro LuCI. Stejně jsem na tom s ssh. Protože sériová konzole je dostupná jen přes rozebrání karabice, ani jsem o ni neuvažoval. To nebyl dobrý nápad. Kabelová propojka mihla končit na zadní straně, protože čas je drahý a šroubovat se mi to nechce.

Problém bude při vyhledávání a stahování aktualizací. První pokus skončil s vyhledáním jen jednoho balíčku, druhý pokus do továrního nastavení se dostal dál. Seznam balíčků byl na stránku, ale jestli byl komplentní to neposoudím.

Jenom na doplnění, co by mohlo být vodítkem hledání příčiny.
Po aktualizaci na 1.5 se mi Turris zasekl a dva dny nebyl připojen. Aktualizace proběhla korektně a upozornilo mě to, že je nutný restart, který proběhne automaticky za 3 dny. To se taky stalo. Restart ale korektní nebyl, a proto výpadek. Nový restart Turrise probudil.
Pak přišlo to nastavovaní wifi a 2 hodiny laborování. Turris je sice připojený (abych se vyhnul dohadování kolem statistik), ale jedu na náhradní/původní firewall.
Nadřazený - Od digiman (>) Dne 2014-09-17 18:52
koukám ta 1.5 je nějaká prokletá jelikož u mě téměř každý druhý restart končí nedostupností routeru a pomůže jen odpojení adaptéru kdy poté naběhne bez problémů (a že těch restartů mam jelikož se snažím zprovoznit automatizaci domácnosti po 1-wire kdy každé zařízení nové si vyžádá restart a během testování min 2-3)
- - Od pavelhusek Dne 2014-09-18 21:59
Mám po obnovení továrního nastavení úplně stejný problém. Co s tím?
Nadřazený - - Od David K. Dne 2014-09-18 22:04
po obnoveni do tovarniho nastaveni postupujte tak je projdete do kroku 4 (aktualizace) ktere neprojdou, okno nezavirejte neklikejte dalsi, router NErestartujte ani nezavirejte okno v prohlizeci, pripojte se na ssh a zadejte "updater.sh -n", pokud to projde cele bez chyby na posledni cca 4 radcich bude ze to skonilo ok. Dokoncete nastaveni ve webovem rozhrani a mate funcni turris
Nadřazený - - Od pavelhusek Dne 2014-09-18 22:51
Zkusil jsem a skončilo to nějak takto, což nejspíš nebude ok :confused:



internet jde, ssh taky, ale přes web se do turrise nedostanu
Nadřazený - Od David K. Dne 2014-09-18 22:55
jo tuhle chybu uz sem reportoval .. vychodisko bylo znova a lepe ukazala se mi jen jednou ...
Nadřazený - - Od David K. Dne 2014-09-18 23:00
ja sem pri teto pro me neocekavane chybe sel zpet uplne to tovarniho a sel sem znova od zacatku ... aby to teda bylo pochopitelne
Nadřazený - Od pavelhusek Dne 2014-09-18 23:07
díky moc, pomohlo :)
Nadřazený - - Od Croco Dne 2014-09-29 21:43 Upraveno 2014-09-29 22:28
u mne to nepomohlo. Jediná možnost, na kterou jsem přišel, byla konfigurátor po 4. kroku (synchronizace času) ukončit. Sice nemám v LuCi nabídku služby, ale alespoň se dostanu na web. Zda router odesílá data, netuším.

Uvidíme co udělají nějaké pravidelné aktualizace v průběhu noci a zítřka.

edit: Tak nakonec se povedlo. bylo nutné upravit soubor /etc/config/updater (udělal jsem ve WinSCP) a teprve potom pustit "updater.sh -n". Bez úpravy souboru aktualizace sice proběhla ale router byl nedostupný. Celý postup viz https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=1439
Nadřazený - Od ZdVtt Dne 2014-10-02 12:01
Počkal jsem si na avizovanou aktualizaci na 1.6, která problém vyřešila.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nedostupný Turris na http://192.168.1.1/

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill