Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Bittorrent Sync
- Od quick Dne 2014-10-05 10:30
Zdravím.
Když už nám na Turrisu krásně valí NAS, bylo by fajn nainstalovat i Bittorrent sync. http://www.bittorrent.com/sync
Zkoušel to už někdo z vás, nebo to již někdo používá?
Docela by se mi líbilo, mít vlastní cloudové úložiště u sebe doma a vzhledem k existenci klientů snad pro všechny platformy, by to asi dost zvýšilo hodnotu Turrisu...
Hodil by se nějaký podrobný návod k instalaci a nastavení.
Může se toho někdo ujmout?
Díky!
- Od quick Dne 2014-12-04 21:22 Hlasů 1
Docela zvláštní, že tato tématika nikoho nezajímá...  :(
Škoda...
- Od danielhrbac2 Dne 2015-01-01 17:29
Co by nezajímala. Bylo by to fajn. Hodilo by se pro zálohování věcí z kanclu. Co jsem tak ale četl, má konkrétně BTSync ještě hodně co dělat, aby nebyl děravý. Pokud jsem pochopil, tak hlavní výhrada byla, že výrobce má/může si zjednat přístup k synchronizovaným souborům. Můj závěr tehdy by ten, že je třeba počkat až to někdo forkne a udělá pořádně.
- - Od jakubskrz Dne 2015-01-01 20:13
Když na to tak koukám, stejnou službu vám udělá Samba, nebo NFS. Spíše bych tedy doporučil použít NFS protokol, kdy se připojená složka z NASu tváří jako lokální disk v počítači (narozdíl od Samby).

Tenhle Bittorrent sync má výhody nad klasickým řešením až v okamžiku, kdy danou složku má nasdíleno větší množství lidí/PC, kdy se stávájí peery a sdílejí tak její obsah dále i přes své internetové připojení.
Nadřazený - - Od quick Dne 2015-01-06 11:37
Neudělá stejnou službu.
Jde mi o synchronizaci složky uložené lokálně v několika počítačích (telefonech, tabletech, přehrávačích...), se složkou uloženou v mém vlastním cloudu.
Dále v případě změny v souboru se nemění při syncu celý soubor, ale pouze jeho změněné fragmenty. Takže úspora dat a času.
Toto řešení nemá s NFS a ni SAMBOU nic společného. Sambu na Turrisu provozuji jako NAS v lokální síti (včetně synchronizace, kterou řeším dalším programem) a nebyl by problém ji otevřít ven, ale to pro mne není řešení.
Co se týky bezpečnosti BTSyncu, to je jiná záležitost. To jsem ještě neřešil. Zatím potřebuji pomoct vyřešit, jak na BTSync, jako takový.
Nadřazený - - Od jakubskrz Dne 2015-01-06 15:02
Máte pravdu, neuvědomil jsem si, že v tomto případě budou v počítači soubory uloženy lokálně a tedy narozdíl od NFS/Samby dostupné i bez připojení k internetu.

Potom tedy můžete jako alternativu zkusit ownCloud, i když se zdá, že Turris na to není zrovna ideální stroj, viz https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=53
Nadřazený - - Od quick Dne 2015-01-06 16:27
Tohle téma jsem už prolezl a máte pravdu, Turris není nejlepší volba na OwnCloud.
Jako nejlepší a nejjednodušší volba se mi stále jeví instalace BTSyncu, jen nevím jak na to...  :(
Nadřazený - - Od danielhrbac2 Dne 2015-01-06 17:28
instalace na Turris mi nedává smysl. Principem BTS je, že (zjednodušeně) zajistí synchronizaci zadaného adresáře mezi více zařízeními. Jestliže pak uživatel přechází mezi zařízeními, na každém z nich má pak identickou kopii předmětného adresáře. Turris ale není zařízení na kterém by se dalo "pracovat", tedy kromě BTS bude muset být adresář synchronizovaný BTS na Turrisu dále nasdílen Sambou nebo NFS po síti. Pak ale na fyzickém NB nebude kopie těch souborů.
Nadřazený - - Od quick Dne 2015-01-06 17:56
Turris je naopak zařízení, na kterém to dává svrchovaný smysl...  :)
Je to totiž v mé infrastruktuře JEDINÉ zařízení, které je trvale připojené k internetu, takže pokud jsou offline změny na klientských zařízeních, tak mám jako supervisor okamžitě po jejich připojení k dispozici veškeré dílčí změny.
Mám to trochu komplikovanější, ale to je na delší psaní.
Prostě mám veliký zájem na tom, aby se to povedlo rozchodit.
Nadřazený - - Od danielhrbac2 Dne 2015-01-06 18:12
rozumím. takže na něm bude jen buffer. pak ano.
Nadřazený - - Od quick Dne 2015-01-06 19:30
Takto o tom přemýšlet mne nenapadlo.
Nicméně v podstatě to přesně vystihuje stav, který potřebuji.
V současné době k tomuto účelu využívám androidí minipočítač, který bych ale rád využil jinak...
Nadřazený - - Od danielhrbac2 Dne 2015-01-06 20:07
no a tedy v čem je problém? tady jsou balíčky pro linux http://www.getsync.com/download některý - podle architertury procesoru turrise - by měl fungovat a návod na instalaci je v balíčku.
Nadřazený - Od quick Dne 2015-01-06 20:15
Problém je právě v tom, že bych potřeboval podrobnější návod k instalaci a nastavení.
Něco sice umím, ale tohle je přeci jen nad moje síly...
Pokud někde najdu popis, jsem schopen podle něj postupovat, s tím, že vím co dělám. U tohoto to taknějak nehrozí...  :(
Proto zde v tomto postu žádám o pomoc se zprovozněním...
Nadřazený - - Od fojtp Dne 2015-01-06 20:46
zadny z uvedenych balicku nebude zkompilovany pro openwrt a mpc85xx
Nadřazený - Od quick Dne 2015-01-14 19:42
Tak to je ale opravdu škoda...  :(
- - Od teffcz Dne 2015-01-06 21:12
Tak jsem se pokusil o zprovozneni, ale neuspesne.
Sice to osobne zatim nepotrebuju, ale casem by se hodilo.
Pro nekoho kdo by mohl tusit posilam jak jsem postupoval (vcetne chyby) : http://pastebin.com/mqJxcnZT

Zkousel jsem obe binarky pro PPC, obe stejny problem
Nadřazený - Od ondronr Dne 2015-02-21 14:40
Dnes som sa snazil rozbehat BTSync 1.4.110, ale tiez neuspesne. V systeme asi chybaju potrebne verzie kniznic. Spravil som symlinky na existujuce verzie, ale potom som dostal hlasku "Segmentation fault".
ln -s /lib/ld-uClibc.so.0 /lib/ld.so.1
ln -s /lib/librt.so.0 /lib/librt.so.1
ln -s /lib/libcrypt.so.0 /lib/libcrypt.so.1
ln -s /lib/libdl.so.0 /lib/libdl.so.2
ln -s /lib/libm.so.0 /lib/libm.so.6
ln -s /lib/libc.so.0 /lib/libc.so.6
- Od quick Dne 2015-06-04 21:43
Jak to tak vypadá, narazili jsme na neřešitelný problém???  :)
- - Od zavinac Dne 2015-09-30 07:55
Dovolím si oživit toto téma. Na svůj router turris1.1 jsem nainstaloval transmission torrent klienta (zvládl jsem to pomocí videonávodu na youtube) takže zkušenosti s openwrt mám mizerné, teprve se učím. Vše funguje jak má ovšem pouze v místní síti, z jiné sítě se program spustí ovšem vypíše Connection Failed. Jak to nastavit transmission abych získal přístup z odevšad? Děkuji.
Nadřazený - - Od czlada Dne 2015-09-30 11:59
V nastavení transmission se podívejte na možnost
RPC whitelist
pokud je aktivní,tak se musí zadat ip na povolení přístupu.
Nadřazený - - Od zavinac Dne 2015-09-30 12:05
whitelist aktivní je, jen při přístupu přes mobilní data budu mít vždy jinou IP adresu :-( deaktivace whitelistu asi nepomůže, co? A zadat kompletní rozsah IP operátora je asi nesmysl...
Nadřazený - - Od czlada Dne 2015-09-30 12:10
Tak to jedině možnost deaktivace whitelistu. Následně bude potřeba asi ještě otevřít port na připojení k administraci.
Nadřazený - - Od zavinac Dne 2015-09-30 12:15
A port otevřu kde a jak? Zkoumám nastavení přes putty.exe a v /etc/config/transmission nemůžu najít.
Nadřazený - - Od czlada Dne 2015-09-30 12:57
/etc/config/transmission
  option rpc_whitelist_enabled false

/etc/config/firewall
config rule
  option name 'Transmission RPC'
  option target 'ACCEPT'
  option src 'wan'
  option proto 'tcp'
  option dest_port '9091' #rpc-port: default = 9091

Celé to jde nastavit i přes LuCI. Služby>Transmission
Nadřazený - Od zavinac Dne 2015-09-30 14:27
Děkuji nastaveno podle Vás a funguje.
Nadřazený - - Od linker Dne 2015-09-30 14:01 Hlasů 1
Namiesto otvorenia transmission daemona do internetu odporucam skor nastavit si openvpn (klient pre android je mozne stiahnut z GooglePlay). Tym padom je mozne pristupovat ku vsetkym sluzbam za routerom.  Hlavne, je to urcite bezpecnejsie.
Nadřazený - Od zavinac Dne 2015-09-30 14:17
Našel jsem si na tomto fóru návod na openvpn a tak to nevím jestli to zvládnu... Prvně to asi provedu přes otevření transmission daemona a pak budu studovat openvpn. Z toho jsem goro. Děkuji za pomoc.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Bittorrent Sync

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill