Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Aktualizace na Turris OS 1.8: malé upozornění pro ostatní...
- - Od commar (>>) Dne 2014-11-25 13:53
Po dnešní aktualizaci mám miniDLNA ve stavu VYPNUTO, (musel jsem ručně spustit),
jinak vše zatím funguje.
Nadřazený - - Od Michal Dne 2014-11-25 14:10
taky jsem to musel spustit ručně
Nadřazený - Od commar (>>) Dne 2014-11-25 14:19
Není to zásadní chyba, jen jsem chtěl upozornit, někdo může být nemile překvapen,
naopak mě mile překvapilo avizované pojmenování v Majordomo, nádhera, krásný přehled...
Nadřazený - - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-11-25 14:42
Dobry den,
nejsem si jist, jestli neni problem v posledni aktualizaci, ale po restartu Turrisu se nemuzu pripojit vzdalene. Vypada to, ze router nenastartoval, protoze na nej nejde ani pingnout.
Uz jste nekdo zkouseli restart?
Nadřazený - - Od fojtp Dne 2014-11-25 14:56 Hlasů 1
zkousel (vzdalenej) --> zije
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2014-11-25 14:58 Hlasů 1
Já tady, vzdálenej z práce, vše proběhlo bez problému...
Nadřazený - - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-11-25 15:00
Zavidim vam. Ja jsem porad bez pripojeni. Uz abych byl doma a zkontroloval, co se deje. Snad bude stacit, restart. Jinak budu muset uvest do tovarniho nastaveni a to by byla prace na 2 hodky, nez bych to uvedl do stavu, v jakem to bylo pred updatem.
Jenom doufam, ze nenastane nejaky vypadek a ze nebudu mit manko v zasilani dat na centralu.
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2014-11-25 15:43
Mě se to už dříve taky stalo, vzdálený restart a Turris se nehlásit,
stačilo jednoduché VYP -> ZAP, provedené vzdáleně řízeným členem rodiny a jelo to... :grin:
Je to zkrátka technika... A pokud se může něco pokazit... určitě to znáte...
Nadřazený - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-11-25 16:07
Ba jo, to znam. Rekl bych, ze ocekavam, ze pomuze vystoupit a opet nastoupit bud restartovanim routeru nebo vypnutim na cca. 1 minutu a opetovnem zapojeni. Bohuzel se obavam, ze se mi zobrazi ve statistice, ze jsem celou dobu nebyl pripojeny. Nicmene za hodinu a neco bych mel byt doma, tak hned zjistim, jaka je situace.
Nadřazený - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-11-25 21:12
Tak po vypnutí a zapnutí je Turris opět v provozu. Uvidíme zítra, jestli budu mít nějaký výpadek v odesílání dat či ne.
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2014-11-25 15:10
Vzdaleny restart - OK
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2014-11-25 15:27
U mého Turrise přestal fungovat majordomo:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute firstchild dispatcher target for entry '/admin/statistics/majordomo'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics/majordomo/overview'.
The called action terminated with an exception:
/usr/share/lcollect/lua/majordomo_lib.lua:295: table index is nil
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

Ještě ke konfigurákům, jak to vlastně OpenWRT dělá, když najde změněný konfigurák? Nový označí jako <název_souboru>-opkg a nadále pracuje s původním, je tomu skutečně ta?
Nadřazený - Od fojtp Dne 2014-11-25 15:33 Hlasů 1
to se mi stalo pokud jsem dal pridat a nevyplnil mac adresu a nazev.. ale nahore stacilo dat vratit zmeny a pak uz to bylo ok..
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2014-11-25 15:37 Hlasů 1
Přesně jak píše kolega - přidal jsem si vlastní pojmenování - nevyplnil a byl jsem tam kde vy :-) při správném vyplnění je to OK
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2014-11-25 15:39 Hlasů 1
mám stejnou zkušenost...
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2014-11-25 17:24
Ano máte pravdu, dělal jsem víc věcí najednou a nevyplnil jsem hodnoty. Pro ti, kteří mají pěkně vyplněná jména v DHCP jsem upravil svůj skriptík.
http://jfilaa.blogspot.cz/2014/11/turris-pekna-jmena-pro-rozsireni.html
Nadřazený - - Od LK Dne 2014-11-25 21:26
skvele, diky
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2014-11-25 22:02 Upraveno 2014-11-27 19:12
Ještě jsem si hrál s grafy, přidal jsem si data z tunelu ipv4to6 a z WAN. Bohužel to pokazilo stránku grafů, vypnutí bohužel nepomáhá.
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics/graph/interface'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/util.lua:209: attempt to get length of local 'str' (a nil value)
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>


Ad. poděkování: není zač, ať slouží. :grin:

Edit.: Až později jsem našel řešení problémy s grafy.
https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=302
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Aktualizace na Turris OS 1.8: malé upozornění pro ostatní...

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill