Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Domoticz - siréna
- - Od lzita (>) Dne 2015-08-19 20:28
Možná můj dotaz souvisí s tímto vláknem https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=870.
Než jsem nainstaloval Domoticz a dongle hrál jsem si se sirénkou a klíčenkou a naučil jsem do sirénky tlačítka klíčenky. Po instalaci v Domoticzu vidím sirénu, ale i když zapínám či vypínám SIREN_LOUD či SIREN_BEEP neozve se mi ani hlásek. Jak to napravím ?
PGY se mi zapnout a vypnout daří, další HW tak fuguje jak má, takže Domoticz a dongle jsou instalovány dobře.
Nadřazený - - Od Pavel Špírek Dne 2015-08-20 08:32
Nejdříve u té sirény proveďte reset a následně jí znovu naučte tak, aby poslouchala dongle (tj. "ústřednu Oasis"). Obojí je popsáno v manuálu k JA-80L.
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2015-10-03 12:39

>Obojí je popsáno v manuálu k JA-80L.


Mno obojí bohužel ne je tam napsáno pouze jak ji připojit k ůstředně OASIS :

I. Přepněte ústřednu do servisu a klávesou 1 na klávesnici zapněte učení.
Klávesami šipek nakrokujte požadovanou pozici pro sirénu.
II. Sirénu zapojte do sítě – zabliká, zapípá a zhasne (proběhlo naučení).
III. Režim učení na ústředně ukončete klávesou #.


Jak ji propojit s DONGLE respektiva jak přepnout DONGLE do módu učení a nakrokovat pozici pro ústřednu  v tom návodu jaksi chybí.......
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2015-10-03 20:37 Hlasů 1
Taky jsem laboroval s učením a zjistil jsem, že je třeba použít TX ENROLL:1 ..... učil jsem zásuvky a sirénu možná taky - už si nejsem jistý

takže myslím, že je třeba přepnout sirénu do režimu učení ( dle návodu ) a pak poslat z turisu příkaz - TX ENROLL:1 PGX:0 PGY:0 ALARM:0 BEEP:FAST
Nadřazený - Od lzita (>) Dne 2015-10-03 21:25 Upraveno 2015-10-03 21:32
Díky - TO JE ONO
Přesný postup:
1) Přidržet tlačítko na sirénce a vytáhnout ze zásuvky
2) Přidržet tlačítko na sirénce a zasunout do zásuvky
3) Poslat message (python gadget_command.py "TX ENROLL:1 PGX:0 PGY:0 ALARM:0 BEEP:FAST")

Dále je ještě dobré:
4) Podržet tlačítko 12 sec. (tři pípnutí) --> Při odpojení zs sítě nebo výopadku sítě Vám pošle info BLACKOUT:1
5) Podržet tlačítko 3 sec. (melodie) --> přepne se na hlasitější zvuk
- - Od standus Dne 2015-08-21 18:01
Tak me zase sirena funguje nejak divne, pouze pres zarizeni SIREN_BEEP jsem schopen ji zapnout pomoci On, ale uz nejde vypnout pres Off.
JA-80L pomoci On/Off jen vypinam a zapinam, ale uz nehouka.
A uz jsem zjistil pricinu.

Pokud mam nastavene podminky IF->DO - ELSEIF->DO, kde pod IF mam ze jsou dvere otevrene, tak se zapne sirena a pod ELSEIF kdy jsou dvere zavrene, tak se sirena vypne.
A to nefunguje.
Pokud ovsem vyvtorim druhou udalost kde mam jen podminku pokud se dvere zavrou tak se sirena vypne. A to uz funguje.

Takze bud nefunguje vnitrni logika/neraguje Domoticz na podminku IF-ELSEIF, nebo nevim.
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2015-08-21 20:55
Když jsem zkoušel vytvořit skript obsahující else if tak mně taky nefungoval - zatím jsem to odložil na později jak budu mít času na laborování .....
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2015-09-13 05:28
Já mám pomocí logiky "IF -> DO, ELSEIF -> DO" naprogramovány v DOMOTICZu události resetování stavu mžikových senzorů a funguje mně to úplně v pohodě.
- - Od machfilip Dne 2015-09-16 19:42 Upraveno 2015-09-16 19:51
Stalo se mi, že siréna přestala úplně reagovat.
- nereagovala na stavový paket odeslaný Turrisem (python gadget_command.py "TX ENROLL:0 PGX:0 PGY:0 ALARM:1 BEEP:NONE")
- nereaguje na stavový paket odeslaný přímo z desktopu
- provedl sem dle dokumentace reset (držím tlačítko, vytáhnu ze zásuvky, držím tlačítko, zasunu, zapípá, zůstane blikat)
- tlačítka ovladače je možné naučit, siréna se nechce naučit do ústředny
- v donglu sem již zkoušel smazat všechny sloty (smazat slot, resetovat sirénu, naučit slot, zapnout sirénu) ale stále bezúspěšně. Odpověď na stavový paket je REPLY:OK, ale siréna v režimu partyzána...

- ještě doplním, že na python_echo dostávám odpovědi na BEACON, i BUTTON... Jen ten alarm ne a ne... :(
2015-09-16 20:50:29 [05831768] JA-80L BUTTON BLACKOUT:0
2015-09-16 20:50:30 [05831768] JA-80L BEACON BLACKOUT:0

Co dělám špatně? :-) Díky za rady...
Nadřazený - - Od machfilip Dne 2015-09-16 20:06
Heuréka, už to funguje, asi to chtělo chvilku temperovat...

Dotaz:
- Když sem měl sirénu rozdělanou, obsahuje pin header (kecal bych teď jak veliký), který vede přímo k PICu PIC16F87XA... Náhodou nemáte nějakou podrobnější dokumentaci, kde bychom mohli zjistit, zda by pro nás mohly být některé signály zajímavé? :-)
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-09-17 09:15
Je tam vyvedený komunikační header meti PICem a RF modulem XE1202A. Přesný důvod vyvedení konektoru neznám, ale předpokládám, že je tam z diagnostických důvodů. Prostudujte datasheet k XE1202A a uvidíte...
Nadřazený - - Od machfilip Dne 2015-09-17 09:25 Upraveno 2015-09-17 09:34
Díky za informaci, diagnostika je jedinné co mě napadlo, má to i svoji logiku. Spíš jestli nemáte popis co na diagnostice čekat... :)

Možná to zkusím proměřit, jak se to chová při alarmu. Možná by se tam dal vytáhnout nějaký signál, který by mohl posloužit s rozšiřujícím plošákem pro to řešení pípnutí sirénou... Teď sem koukal, že siréna se tahá dvojpóĺem, předpokládám něco typu PWM/analog, tzn. výstup by se snad generovat dal. Jen ošetřit vstup na náběžnou hranu, sepnout na nějakou dobu a poté vstup na chvíli ignorovat (resp. do sestupné hrany)... Místo na malý plošák by tam být mělo..

EDIT: Možná to půjde řešit obyčejnou NE555 jako MKO...
Nadřazený - - Od jtousek (>) Dne 2015-09-17 09:35 Upraveno 2015-09-17 09:39
To propojení mezi PICem a TX modulem bude rozhraní pro nastavení módu a frekvence TX modulu a také tudy potečou šifrovaná data k vysílání poplachových a informačních zpráv do ústředny. Čili na tom konektoru s funkcionalitou sirény jako takové nic neuděláte, ale mohl byste zde připojit své MCU a vysílat si přes TX modul jinou komunikaci než jablotronní.

Výstup na sirénu je taktéž generován PICem. PIC vysílá PWM, to je dále transformováno na vyšší napětí. Čili tam si taky moc nepomůžete.

EDIT: Jediné, co by se u té sirénky dalo by bylo, pokud byste na výstup z PICu ještě před spínací tranzistor vložil nějaký obvod, který by filtroval větší počet pípnutí.
Nadřazený - Od machfilip Dne 2015-09-17 09:37
Aha, to nejsou moc potěšující zprávy... :/ Každopádně díky za ně!
Nadřazený - Od ZdK Dne 2015-10-06 19:57
Zdravim ...
Nejsem uplne kovany v plosnych spojich a vecech kolem nich ... Chtel bych se zeptat, jestli je mozne k pinu, ktery vede k sirene, pripojit nejaky jiny "hlasic" (napr. minirepro ze stareho PC - ten ma i odpovidajici konektor nebo mala dioda/zarovka). Jde mi o to, ze na testovani sireny neni uplbe nutne (ani ohleduplne k okoli) poustet primo sirenu, ale staci mi, kdyz sirena vyda alespon nejaky zvuk/svetlo (sirenu si domyslim) a az si doladim co potrebuju, pripojim sirenu.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Domoticz - siréna

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill